Dağ çıkışında yapmam gerekenler ?

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Merhabalar, Çarşamba günü 21 km lik dağ çıkışı yapacağım.Yanıma almayı planladığım şeyler Kask, Eldiven, Telefon,Kulaklık ve 1 adet Suluk.Başka birşey almam gerekiyor mu ? Yada bunlardan almamam gereken var mı ? Son olarak da hem viraj hem de yokuş olan yerde mesela sağ virajlarda sağ şerit daha çok yokuş oluyor sol şerit daha az hangisinden gitmem gerekir ? Tek seferde yokuşu çıkıp bitirmek mi yoksa yavaş yavaş yokuşu çıkmak mı ? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Beklemedeyim teşekkürler şimdiden.

• Beğen
Tepkiler: Elbrus
Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dağ çıkışında yavaş kendini yormadan çıkman daha iyi olur. yanına gıda da alırsan dağa çıktıktan sonrada oturup biyerde yiyip dinlenirsin sonrada güzel bi iniş yaparsın.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Kuruyemiş yada benzeri enerji verici birşey almalı

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
Gideceğin rotada su kaynakları var mı onu iyi bilmen lazım. Yoksa senin için şu dönemli en önemli şey "su". Onu kesinlikle yeterince alman lazım yoksa üzülürsün :)
Bisikletin dağ bisikleti veya şehir bisikleti ise çıkışları yavaş yavaş çıkman çok iyi olur. Ama yol bisikleti ise, dişli oranlarından dolayı onlar yokuşları genelde ayakta ve hızlıca çıkıyorlar.
Arkadaşların dediği gibi muhakkak enerji verici kuruyemişler olması lazım yanında.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben kendi yaptığımı söyliyeyim.
powerade + bimde satılan acıbadem kurabiyesi (2 adet)
ve 1 litre kadar su

• Beğen
Tepkiler: ZincirYagı

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
İmkanın varsa çıkış-iniş videoya alabilirsen çok güzel olur :)

• Beğen
Tepkiler: ZincirYagı

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
güneş kremi :)
1 adet suluk yeterli olmayabilir yukarıda arkadaşın dediği gibi eğer su kaynağı yoksa

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
İlginiz için teşekkür ederim.Gideceğim yol üzerinde su alabileceğim yerler var.Her 2 - 4 KM de bir filan.Enerji olarak yanıma badem yada fındık tarzı kuruyemiş alabilirim.Telefonum var kamera da var ama elimde tutamam yol boyunca kask kamerası lazım ona da sahip değilim malesef :) Tavsiyeleriniz çok teşekkür ediyorum tekrar.Eklemek istediğiniz birşey varsa lütfen yazmaya devam edin :)

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@Oguzhan KUNDAKCI Tırmanış tecrübem yoktur pek ama kendi güvenliğiniz için her zaman yolun sağından gitmeniz gerektiğini düşünüyorum. İnişteki araçlar genelde hızlı olur ve eğim az olduğu için karşıya geçmeniz problem oluşturabilir. Yol araçlar tarafından sıkça kullanılıyor mu?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yanına mutlaka popkek,metro,snikers tarzı yiyecekler al gözlüğünü unutma inişte lazım olacak yolun sağındanmı yoksa solundanmı o sana bağlı bacaklarına güveniyorsan dik yerde çıkabilirsin dik ama kestirme ve çıkışta gidebildiğin kadar git temponu koruyarak durmadan mola vermedei bi işe yarasın tırmanışın :)

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Arka büyük dişli ön küçük dişlide bacağında ortalama seni çok kasmayacak bir direnç hisset. Kadans çevir tempon aşırı olmasın.. Ama sabit olsun. Kalp ritmin ortanın biraz üzerinde kalsın.. Arkadaşlar diğer önemli noktaları belirtmişler. Ben bir de en azından bir levye seti, bir yedek lastik ve yama kiti de öneririm ne olacağı belli olmaz. Bir de bugünlerde yağsız güneş koruyucu krem.. Senin yaptığını bu cumartesi yaptık kollarım kıpkırmızı.. ensen için bir bandana.. Yolun sağı solu hakkında birşey söyleyemeyeceğim.. dağ genelde öyle düzgün bir geometriye sahip olmaz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@Samet Arslan Evet araçlar sıkca kullanıyor dediğiniz gibi sağdan sola geçmek sorun olabilir.Teşekkür ederim fikriniz için.
@Melih Çolak Peki enerji veren abur cubur özellikle metro alacağım teşekkür ederim.
@amoush00 Teşekkür ederim hocam ama yedek lastik ve yama kiti gibi şeyler alacak imkanım yok üzgünüm.Fakat krem ve kalp ritmi hakkında bilginiz için teşekkür ederim.

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
dostum hiç bişe almasan yeden lastik veya yama setini almalısın turun ziyan olabilir. bi gidon çantasına sığar hepsi bunların yada forma giyiyosan arka cebine ama mutlaka yama seti levye yanında bulunsun@Oguzhan KUNDAKCI

• Beğen
Tepkiler: murat16

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yorumlara katılıyorum mutlaka iç lastik , pompa ve yama seti olsun arazi koşullarında patlama olasılığı daha yüksek asfalta göre diken girsek bile patlamasa bile iniyor lastik kısa sürede :)

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Daha dün indim , ön hidrolik frenim şuan iptal sadece arka ile kullanıyorum...
İnişim 15 dakika filan tutuyor çok zevkli oluyor yolun bir tarafı uçurum olduğu için sık sık
yavaşlıyorum sonra bir baktım bir yerden koku geliyor
(normalde bir ön bir arka sıkardım şimdi sadece arka sıktım)
balatalar fena sürtmüş disk kıpkırmızı ... Suyu döker dökmez kaynadı buhar oldu:) ..
Su dökmeyip soğutmazsam frenler iptal oluyor , önce yavaş sıkıyor bir yerden sonra hiç sıkmıyor..3 kere inip su döküp soğutma yaptım, sonuncusunda ayaklarımla
durdum:)Böyle bir sorun olacaksa dikkat aklında olsun iş işten geçmeden.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Oguzhan KUNDAKCI
Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama bir çift iç lastik 11 tl decathlonda. Keza levye seti de. Turuncu bisiklette yama seti 8 tl.. 30 tl Toplam.