Dağ Bisikletlerimizin Fotoğrafları

Mtbb.35

Üye
Başlık
0
Tepki
9
İsim
Bünyamin BAGCI
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
IMG_20190802_203026.jpg
İlk günüm aranızda pek bir bilgim yok burada sizlerle bilgi alışverişi için kayıt oldum. Bisikletim Btwin rockrider340 mtb. İkinci el olarak aldım kullanımı güzel birkaç bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. Üstündeki lastikler 26x20 Btwin aşınmış artık yeni bir lastık almam lazım yardımcı olur musunuz 26" olacak. Teşekkürler

JerseiSaC

Üye
Başlık
1
Tepki
23
İsim
Fehmi
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Oldukça eski olmasına ve bütçe sıkıntıları yaşamama rağmen yılmayıp 7 senedir elimde bulundurduğum, ama 4 sene aralığında bahçede paslanmaya terk edilmiş bisiklettir kendisi. Ön maşası çoğu basit maşalarda muzdarip olunan kronik taşlaşmadan ötürü ön tekerin sık sık patlamasına neden oluyordu. Furşları açmayı beceremesem de bisiklet üzerinde iken ön maşaya 6 senenin ardından bakım yapıp ilk gününden bile daha iyi hale getirsem de oldukça kısa geliyor. Sert inişlerde ''Clank'' diye ses çıkarıyor, belli ki tam sınırına dayanıyor.

Son zamanlarda sık sık bakımlarını yapıp çocukluk hevesi olarak kalmasına izin vermeden sürmeye devam ettim, ve bu yıl sadece bu bisikletle 1500 km yoldan fazlasını yapmış bulundum istanbul içinde. Görenler, hatta bisikletçiler bu bisikletle uzun yola çıktığımı duyunca çok şaşırıyorlar açıkçası. Ben garip bulmuyorum, her türlü yola girebildiğim için ve küçük olduğu için sanki yer üstünde uçuyormuşum gibi zevk alıyorum bu meretten. Ama görünen o ki daha da ilerlemek için Kron xc150 almaya karar verdim, belki de bundan daha iyi olmasına rağmen daha nazlı olacağı için beni tatmin etmeyebilir. Özellikle bu forumdaki deneyimli büyüklerimden öğrendiğim gibi bakımı yapılan hiç bir bisiklet kötü değildir.

Son 2 yıldır bununla dolu dolu zamanlar geçirdim. Ve zamanında 200 liraya aldığım bir bisikletle bunu başarabildiğim için mutluyum :ssrtcbya: Umuyorum ki daha iyi bisikletler elde edecek ve sizin rüzgarınıza yetişebileceğim 💪
photo_2019-08-06_16-26-55.jpg

KadirXc100

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Kadir
Başlangıç
2018—19
Bisiklet