Dağ Bisikletine kamera takmak

Tepki
1
İsim
muhammed yarar
Bisiklet
Kron
Merhaba bisiklet severler , uzun zamandır bisikletime kamera takıp çekim yapmak istiyorum ama pro kameralar pahalı olduğu için bunu kendi imkanlarımla yapmak istiyorum. Öncelikle bisikletim kron xc 250, bir tane selfie çubuğu ve kamerayla bu işin üstesinden geleceğim sanırım sorunum şu ki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi sarsıntıdan dolayı çubuk dönüyor ve istediğim açı kayboluyor, sizlerden, çubuğun dönmemesi için bisiklete ve çubuğa zarar vermeden dönmesini engellemek, şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederim

Dosyalar

Scudo

tameryc

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Tamer
Bisiklet
Scott
Merhabalar @mortaldance, aklıma iki şey geldi maalesef deneme gibi bi şansım olmadı ama işe yarayabilir diye düşünüyorum. Çubuk plastik kelepçenin içende rahatlıkla kayar ama bunu engellemek içn macun kullanabilirsiniz. Bisiklet ile selfie çubuğunun arasına macun koyup(yada bu el hamuru kıvamındaki silgiler) sonrasında kelepçe ile sabitlenirse sarsıntılardaki dönme engellenebilir diye düşünüyorum. Yada bisiklet ile çubuk arasına normal yumuşak silikon silgi konulup kelepçe iyice sıkılabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Kolay gelsin

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
eski iç lastik bul detarjanla bir güzel yıka sonrasında kelepçenin içine olacak şekilde kes ve kelepçeyle gidon arasına iç lastiği koyup sıkıca sık kolay kolay yerinden kaymaz

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

geziniyo

Forum Bağımlısı
Tepki
3.999
Aliexpress de ebay de bunlar için apararlar oluyo bi bakılabilir...

Hrii3y

Üye
Tepki
6
O tarz devasa bi çubukla gezmenin pek Güvenli olacağını sanmıyorum tanchu nun önerdiği gibi bi aparat almak daha mantıklı.

geziniyo

Forum Bağımlısı
Tepki
3.999
Güvenlikten ziyade inanılmaz bi titreşim olur çubuk uzun olduğu için görüntülerde güzel olmaz...

Yukarı Alt