Dağ bisikleti ve yarış için lastik seçimi için yardım

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar 2 yıldır yapılan ve önümüzdeki yılda yapılması planlanan yenice dağ bisikleti yarışına katılmayı düşünüyorum.lastiklerimi 1.50 yapacaktım vazgectim :) şimdi 2.10 luk lastiklerimi kalınlaştırmak istiyorum düşündüğüm boyut 2.2 model olarakta continental race king 2.2 yi buldum aynı modelin 2.0 olanı var hangisini almalıyım? veya başka lastik tavsiyeniz var mı?
buyrun link:(link)

Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
(link)
birde bu modeli buldum

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
bisikletforum ölmüş :)

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Ölmedim de en ufak bir fikrim yok. Ben de acemiyim. 2 aydır raceking 2.2 (ve uzun aradan sonra bisiklet) kullanıyorum. Ne zaman olduğunu fark etmemekle birlikte lastiğin yanaklarında bir sorun gördüm. 1 cm2 kadar yerde teller hafifçe görünüyordu. Ki ben öyle kaldırımdan hoplayayım, zıplayayım atlayayım da demedim, desem de yapamam zaten. 2 ay geçmeden bir çift lastik almak zorunda kaldım. Lastik değişirken gördüm ki lastiğin yanakları o kadar ince ki, inanamadım. Dağa taşa vurunca ne olur bilmiyorum ama dediğim gibi ben sadece tecrübemi anlattım yoksa bisiklet veya lastik hususunda buradaki en cahillerden biri sayılırım.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Bahadır Ulusoy
continental race king çoğu bisikletin üzerinde fabrika çıkışı olarak geliyor ve çokda iyi değil bana göre.

yarışacağın parkuru tam bilmiyorum. ama o parkurda lastiklerin patlamaya karşı çok fazla önemli olmaz diyorsan sana bunu öneririm; (link) bu mevcut MTB lastikleri içerisinde en hızlı olanıdır. ayrıca iç lastiğede ihtiyaç duymaz.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
iç lastikli olarakda; (link) en hızlı MTB lastiği seçimi bu olur

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Tubeless lastik için özel tubuless jant seti gerekmesi lazım.Bu jant setleri pahalıdır.Continental lastikler iyidir.Alman malıdır.Bontrager markayıda beğeniyorum.Yarışlar için hafif lastikler kullanıldığı için çok uzun ömürlü bakılmasına gerek yok.Arazi şartları havanın durumuna göre fazla çamurlu ve kumlu ise kalın lastikler gömülmeye karşı çok avantajlı durumda olurlar.1.95-2.00 gayet normal kalınlıkta olduğunu düşünüyorum.Çok kalın balon lastiklede hız yapmak zor olabilir.X king lastiği beğendim.2.00 aslında daha uygun olabilir.Yarış esnasında patlak yüzünden 3.cülüğüne düşen birisini tanıyorum.Hardcase patlamaya karşı dirençli lastikler veya patlamaya karşı bant şeridi alınırsa risk azaltmış olur.Ekonomik olarak şerit daha uygun ve kullanışlıdır.Bant şeritlerinin yol ve mtb için farklı iki çeşiti satılıyor.Patlamaya karşı iç sıvıda mevcut.Sıvı ağırlık ve dengesizlik yaptığı düşünülerek performans için pek tutulmuyor.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy