D100 Adapazarı-Düzce Yolu

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
hayır değil neden yasak olsunki tem otoyolu yasak sadece

Aiberg

Üye
Tepki
2
teşekkürler. O zaman bu yolu haftaiçi gidip gelmek için bir bisiklet alacağım. Ne tavsiye edersiniz? Yolun büyük bölümü bozuk değil. Fazla yokuş yok. Fazla viraj yok. Mesafe 34km: Biraz uzun! Minimum eforla maksimum yol almam lazım. Bütçenin sınırı olmadığını varsayalım. Sadece ilk bisikletim olduğu için, çok narin olmayan, kolay kırılmayan, fazla bakım istemeyecek ve sorun çıkarmayacak bir model isterim. Ne önerirdiniz? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
D100de yasak olmamasi lazm ama tehlikeli bir yol. Araba surerken bile korktugum. Trafigin son derece hizki aktigi tuhaf bir yer oralar. En sevmedigim.mevkii denebilir:)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Aiberg o yolda idman yapıyoruz biz dediğiniz gibi yol güzel stabil asfalt size yol bisikleti öneririm tam o yollar için keyifli gidersiniz

@Ahsen Okyay bence tehlikeli değil emniyet şeridi olduça geniş bisikletliler için uygun :)

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Aiberg başlangıç için bence en ideali bu daha düşükler modelleride var üst modellerde var paranıza göre bir nevi :)

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
Kocaelinde ikamet eden birisi olarak o yoldan gidip geliyorum ama o kadar tehlikesiz olabileceğini zannetmiyorum çünkü kamyonların ve tırların çok aktif kullandığı bir yol.ama illa bir şey olacak diye bir olay yok.dikkat etmek kaydıyla.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Bizde adapazarına geldik kenardan kenardan ama düzce yolu nasıldır bilmiyorum sıkıntı olmaz herhalde

Aiberg

Üye
Tepki
2
@aziz otkur yanlış anlaşılma olmasın: Düzce'ye kadar değil de Adapazarı-Hendek öncesine kadar benim güzergahım...

Bu arada başka bisiklet önerilerinize de açığım: Mesela Salcano XRS030 TIAGRA'nın hangi özellikleri daha iyi olabilir? Full carbon bir modelin avantajları ne olur? Kaliper fren yerine hidrolik disk frenin ne artısı ne eksisi var? Shimano R501 jant yerine başka bir jant seçersem ne değişir?

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Anladım çıkan birileri vardır elbet :) ben dag bisikletiyle gidiyorum heryere

Tepki
169
İsim
Mustafa Z. YILDIZ
Bisiklet
Specialized
@Melih Çolak

Tablo çok doğru değil gibi geldi bana, en azından bana uymuyor, bacak boyu ve diğer ölçüleri de hesaba katmak iyi oluyor. Benim ağzım yandım mesela, kendime büyük gelen bir kadrom var :confused:

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Aiberg

Üye
Tepki
2
bir şey daha geldi aklıma. sürekli olarak sırtımda yaklaşık 10kg'lik bir çanta taşıyacağım. bu seçmem gereken modeli etkiler mi?

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
yasak değil ama o yolda riske girilir mi bilmiyorum hocam.. sakarya insanı trafik konusunda biraz sıkıntılı, o yolda ilçeler arası otobüsler çok duruyor yol kenarlarında.. dikkatli olmanı tavsiye ederim.