D&R Yaptığına Bakın...

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar dr.com.tr üzerinde 31.12.2013 tarihinde bir arkadaşıma göndermek üzere 3 adet kitap siparişi verdim. Bir tanesini 17 Ocakta teslim ettiler. 2. si 29 Ocakta teslim edildi. 3. süde kitabı temin edemedikleri için iptal etmişler... Böyle rezillik olur mu! Bir de lafa gelince 3 gün içerisinde teslim ediyorlar!

Bu da yetmedi, (link)

Üzerinden şikayet yazdım. Verdikleri yanıt sadece işareti...

Böyle bir şey olaiblir mi?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba Münir Özkul,

Ben de 2 ay evvel idefix'ten kitap sipariş etmiştim. 27 günde gelmişti siparişim. Ben sipariş vermeden önce idefix'i D&R'nin aldığını öğrenince çok da şaşırmamıştım bu gecikmeye.

Bu arada, yatmadan önce 100 fırça darbesi, uuuuvv :)

Kitapyurdu ve nadirkitap'ı tavsiye ederim. İşlerini iyi yapıyorlar.

Siparişi 23.09.2013 tarihinde vermişim. İki aydan fazla olmuş.

Yasal yollarla da şikayet edin. Bu tip baştan savma işlerin ceza alması taraftarıyım. Şikayet ettikçe düzelecek bu işler.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her ay ortalama 5-10 kitap alırım ve genelde Idefix'i kullanırdım.
Daha çok indirimleri takip ederim. Sonuçta kitaplar bütçemde bayağı bir yer tutuyor.
Özellikle İdefix, D&R'a satılana kadar pek bir sorun yoktu ama son zamanlarda bu tip şikayetleri sık duymaya başladım ben de... Özellikle D&R siparişleri 5 günden önce kargoya vermiyor, bir gün de yolda geçiyor. Sıkıntının kaynağının yoğunluk ve tek işlerinin kitap satmak olmamasına bağlıyorum.Neredeyse her şeyi satmaya başladılar. Kitapyurdu, işi sadece kitap satmak olduğu için daha iyi hizmet veriyor.

• Beğen
Tepkiler: muratcodek

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
d&r internet sitesi tam bir rezalet.her alışverişimde sorun yaşadım. alternatif olarak kullanılmalı. mümkün olduğunca son alışveriş yapılacak site olarak görülmeli.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Yasal yollardan hakkınızı muhakkak arayın, peşini bırakmayın bu işin. Millet başına gelene sessiz kaldığı için bu tür kurum ve kuruluşlar kendi kafalarına göre at koşturur hale geldi.

Kitap alışverişinde kitapyurdu'nu tek geçerim. Sitelerinde daha sipariş vermeye kalkmadan, bir kitabı incelerken onun stokta olup olmadığını, stokta yoksa (basımı durdurulan kitaplar hariç) yaklaşık kaç gün içerisinde temin edilebileceklerini görebiliyorsunuz ve sizde ona göre sipariş verip beklemeye başlıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: yoğurtcu

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Yasal oalrak birşey yapmanız mümkün görünmüyor... Alışverişi yaparken bir sözleşme ve okudum kabul ediyorum diyoruz... Bu sözleşmede herşey firmanın lehine... Bir örnek vereyim... Mesela teslim süresini 30 iş günü olarak gösteriyor... Bunuda kabul ediyoruz...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M.Ozkul

Bu firmadan hiç uzaktan alış veriş yapmadığım için okumamıştım metni ama öyle bir madde varsa kanunen yapacak hiçbir şey yok.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
eğer Anadolu da kitap bulmakta zorlanıyorsanız bu tür kanalları kullanmanız kaçınılmaz belki. ben hala kitapçıdan alma taraftarıyım. üstelik ankarada peşin alımlarda yüzde30-40 indirim yapan kitapçılar tanıyorum. D&R denen, AVM denen yerledeki, kitapçı boşluğunu doldurmak için uydurulmuş gibi. oyuncak, kırtasiye, süs eşyası ile kitapçımsı.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
D&R'in online satisi rezalet arkadaslar. Magazalarini bilen, seven insanlar olarak ayni kalitenin online satisa da yansidigini dusunerek veya zannederek internet siparisi veriyoruz fakat cok kotuler. Bir onceki siparisim 10 gunde gelmisti.
En son siparisimde de 10 Aralik'ta 2 kitap siparisi gectim, biri 19'unda kargoya verilmis 23'unde elime ulasti. Digeri de bugun kargoya verilmis (26 aralik, yani siparisten 16 gun sonra) ne zaman ulasacagi mechul.
İnsanin kitabi ne okuyasi ne alasi kaliyor, aldigina alacagina da pisman oluyor.
Pek cok kitabi internet uzerinden edinmisligim var, aralarindan en kotusu D&R gercekten de. Online satislari rezalet.
Forumda "D&R" diye arama yapilinca direk bu basligin cikmasi forum icin bir lütuf :snzdglsn:

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@Serkan Mıstınoğlu aynen katılıyorum sadece bir kez alışverişim oldu ki sonradan bir daha mı asla dedim. Case logic'in bir çantasını almıştım dıştan çok güzel kolilemişler sıkıntı yok içini açtım çanta baştan aşağı kadar kesik bildiğin faça atmışlar, ama dış koli sağlam kargoda olmuş olma olasılığı yok. Paramı alana kadar canım çıkmıştı.

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Benim 23 Aralık Cumartesi verdiğim sipariş bugün yani 27 Aralık Çarşamba günü elime ulaşacak gibi görünüyor (Kargo şirketinden mesaj geldi). Yılbaşı öncesi için baya hızlı. Ama kargoda gelecek plakların durumunu merak ediyorum.

edit: plaklar zamanında elime ulaştı. Paketleme gayet iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Yaklaşık 2 yıldır internetten kitap alışverişi yapmadım. DR alışveriş yapacağım son site ve son kitapçıdır. Profesyonel hizmet için her zaman Kitapyurdu'nu tercih ederim. Tavsiyem de odur. Geçen gün Youtube'da Kitapyurdu'nun deposunun tanıtıldığı bir videoya denk geldim, gerçekten işi iyice profesyonelliğe dökmüşler. Saygı duydum. Bugüne kadar oradan yaptığım alışverişlerde de en ufak bir sorun yaşamadım.

Eğer kitabı çıkıp kendim alacaksam da indirimli alışveriş için öncelikli olarak yayınevinin kendi satış ofisine gitmeye çalışırım. Gidemiyorsam da Ana Kitabevi'nden (Cağaloğlu ya da Taksim'de şubeleri var) alırım. Eski ya da yeni fark etmeksizin, tüm yayınevlerinin tüm kitaplarını %20 indirimle satarlar. Öğrenciyken de buradan çok kitap almışlığım vardır. Ve tabii üçüncü bir seçenek olarak da, yılda bir kez de olsa, kitap fuarından toplu alışveriş yaparım. Bu da çok uyguna geliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
D&R bu aralar gidişatı iyi değil... benim siparişide iptal etdiler temin edemiyolarmıs 25tl indirim kuponuda gitti..

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende 7 kitap 1 dolma kalem satın aldım . Kitapların 6 tanesini zamanında yolladılar. Bakalım diğerlerini ne zaman yollarlar .

Bicikl

Üye
Tepki
42
Bisiklet
Carraro
Kitap alışverişi yapmak isteyenlere kitapyurdu'nu tavsiye ederim. Onlarca kitap aldım bir kere bile sorun olmadı. 3 Kargo firmasından istediğini seçebiliyorsun.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu bu aralar online alışverişte sorun yaşanıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp sipariş kodunu söylerseniz aynı gün kargoya veriyorlar. Ben öyle yaptım ..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende bir hafta bekledim ses yok. Aradım ne oldu sipariş gelmeyecekse iptal edeyim dedim. O gün kargoya verildi.
Son alışverişim oldu tabi...

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Kitap için kitapyurdunu öneririm arkadaşlar. Şu ana kadar bir kere beklettiler beni ki o da tahmini temin süresi kadardı. Biraz saçma bir şey sipariş edince bulmaları zor oldu sanırım :) ama genel olarak aynı gün içinde temin edip kargoya veriyorlar

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
Kardeş şirketi idefix'de aynı. Aydan Çelik'in iki kitabını sipariş etmiştim 12 gün önce. Müşteri hizmetlerine de yazdım, hala ses yok