cyco katlanır bisiklet..

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
selam arkadaşlar yeni bisikletimi sizle tanıştırayım dedim.. alman cyco katlanır bisiklet.. yorum yada sorularınızı bekliyorum selamlar..
(link)

Scudo

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hayırlı olsun, ama tek foto eksik kalmış farklı açılardan ve katlı halini de eklerseniz bi inceleyelim yani :D

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
tamam yakında yeni resimlerini ekleyeceğim selamlar..

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Çok güzelmiş. Keyifli pedallamalar dilerim :)
Ben katlanırlarda bu tarz eğimli kadroları seviyorum.
Bagaj, çamurluklar, ışıklar her şey var :)
Ağırlığı ne kadar ?

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
13.9 kg burcu hanım.. alman cyco firması kaliteli bisikletler üretmiştir ve köklü bir markadır.. bisikletin aerodinamik bir yapısı sportmen bir duruşu var.. dediğiniz gibi beğendim bu bisikleti.. ön ışıkları led.. ön ve arka ışıkları da dinamodan beslemeli.. tekarlekleri fosforlu.. koltuk amortisörlü.. kadroda 7005 alüminyum kullanılmış.. aslında arka bagaj haricinde her yeri alüminyum.. bagaj da alüminyum olsaydı belki biraz daha hafif olabilirdi.. ayrıca dinamo göbekte olsaydı belki teker sürtünmesi biraz daha az olurdu.. bir de keşke 3 değil de 5 vites olsaydı biraz daha az pedal çevirip daha hızlı gitmemiz mümkün olabilirdi diye düşünüyorum.. çünkü şuanki haliyle 3 vites olduğu için yüksek hızlara ulaşma adına ve de o hızda kalma adına çok pedal çevirmek zorunda kalıyorum.. 3 ihtimal var.. ya aynakolu büyütüp daha çok dişli bir sisteme geçeceğim ya da elimde sturmey archer göbekten 5 vitesli ve göbekten dinamolu bir model var onu arka göbeğe takacağım.. 3. ihtimal böyle kalacak...:) yine de 380 tl gibi bir rakama neredeyse sıfır ayarında alman malı bir bisiklet aldığımı düşündükçe mutlu oluyorum.. evde bindiğim 4-5 bisiklet daha var.. (26-28 jant) ama bunu yeri ayrı:) katlıyorum arabaya atıp yazlığa gidiyorum.. tekrar açıyorum işe gidiyorum:) kullanımı hızlanması o kadar hoş ki... ilgi çeken gözler de cabası..

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
380 e mi aldınız :) ve 2. El olarak nerden buldunuz. Bu gibi detaylı sorular la kafanızı ağrıyacağım fakat resim ler yüklenmeden sormayayım demiştim. O zaman ayrıntılı bahsedin lütfen nerden kaç para alternatifleri varmıydı .... :)

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
işte söz verdiğim diğer resimler..
(link)
(link)

@Mustafa demirbacak
merhaba mustafa bey.. evet 380 TL ye bir gurbetçiden 2. el olarak aldım.. nereden mi buldum? tabiki sahibinden com...:) ne yazıkki alternatifleri yok yani ürün tekti.. ilginize teşekkürler.. bol pedallamalar..

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Gerçekten çok güzelmiş Maşallah diyeyim nazarım değmesin :). Fiyat olarak çok uyguna aldığınızı söyleyebilirim salcano nun katlanırı bile 600 tl iken bu kadar temizlikte ve özellikte kaliteli bir bisikleti iyi denk getirmişsiniz.Umarım forum katlanır bisiklet isteyen arkadaşlarda böyle uygun bisikletler denk getirirler.

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
@Mustafa demirbacak
güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim mustafa bey.. ne demişler arayan bulur.. sahibinden com gibi sitelere bu ve buna benzer 2. el bisikletler arada bir düşüyor.. takip etmek lazım.. bu arada özelden sorunuza birazdan cevap vereceğim selamlar..

oha

Üye
Tepki
23
İsim
Kani B..
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
katlanır bisikletlerde kadro boylari büyüdükçe (24 veya 26 inch) katlama yerine/eklemine binen güçten dolayı yıpranma payı küçük kadrolara göre daha fazla değil midir ? arızaya hatta kırılmaya yol açmaz mı diye bi düşünce var kafamda ? 24 veya 26 inch veya daha büyük (27.5 inch var) katlanır bisiklet kullanıp böyle bi rahatsizlik veya esneme hisseden, nebileyim veya böyle bi arıza başına gelen oldu mu hiç acaba ? yani uzun lafın kısası büyük boy kadro katlanır alınır mı ? = ) pişman eder mi ? kullanım alanı; şehir.. asfalt.. (bolca kaldırım inilip çıkılması muhtemel..)
teşekkürler..
NOT: çok forum kullanan tecrübeli biri değilim.. aynı soruyu farklı başlıklar altında tekrar tekrar sormak uygun mudur, değil midir ?