Cyclocross'tan touring olmaz mı?

Voyager_59

Üye
Tepki
1
İsim
Atakan
Bisiklet
Salcano
@Bisikletli Gezgin kardeşim yorumunu beğendim izninle birşey eklemek isterim. 26" jant kontrol açısından da çok daha iyidir. Daha güvenli bir sürüş sağlar. Bir köye yolun düşse yedek parça bulursun. Şahsen tura çıksam bedeninin bir alt seviyesinde bisikletle yola çıkardım.

@Bisikletli Gezgin kardeşim yorumunu beğendim izninle birşey eklemek isterim. 26" jant kontrol açısından da çok daha iyidir. Daha güvenli bir sürüş sağlar. Bir köye yolun düşse yedek parça bulursun. Şahsen tura çıksam bedeninin bir alt seviyesinde bisikletle yola çıkardım.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar iki teker bir adam cyclocross bisikletler için yüksek hızlarda çok dengesiz diyordu. Bu bisiklet türü tam olarak kime hitap ediyor kimse anlayamadı. Dağda titreşim emmez, düz yolda hızlı gitmez, zaten yüksek yerlerdende o pozisyonda inilemez, yüksek hızlarda dengesiz deniliyor. Nedir bu bisiklet?

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Çok da güzel olur tamam mı :)
İstanbul'dan Ankara'ya gittik, üç arkadaş. Bende cyclocross vardı diğer iki arkadaşta yol bisikleti vardı. Bikepacking çantaları taktık, 20-25 ortalama ile üç günde gittik mis gibi. İlk gün 140 km, ikinci gün 85 km ve üçüncü gün 203 km sürdük. En ufak rahatsızlık hissetmedik. Yağmurun altında Bolu dağını tırmandık ve benim frenler disk olduğu için yağmurda çok iyiydi, fakat arkadaşların v fren olduğundan yağmurda tutmamazlık yapıyordu. Farkındalık yapmak için bu turu gerçekleştirdik, bölümümüzün uluslararası kongresine gittik. Konusu var ama daha yazamadım, kpss sınavından dolayı. Sınavdan sonra konuyu tamamlarım. IMG_20180417_151105.jpg

@KitapSever

72 km hızla rampa aşağı sürdüm, yol bisikletinden bir farkını görmedim. Bazen şehir içinde 50-60 hızlara çıkıyorum ama dediğin gibi dengesizlik görmedim. Yol bisikletine göre açıları daha kaba ama profesyonel olmadıkça o farkı hissedemezsiniz.