cyclocross veya yol bisikleti

Tepki
3
Bisiklet
Merida
herkese merhaba,
öncellikle bu konudaki cahilliğimi mazur görmenizi isteyerek bir kaç şey sormak istiyorum. kullandığım bisiklet 26 jant hidrolik frenli Giant marka mtb. ancak aklım her zaman yol bisikletinde idi ve şu sıralarda yavaş yavaş cyclo cross'a doğru kayıyor. ancak fiyatlar biraz fazla gibi ve şu anda kullandığım bisikletin rengini çok seviyorum. öğrenmek istediğim şu: benim bisikletimin gidonunu yol veya cyclo cross gidonu ile değiştirmem mümkün mü? yani vitesler veya frenler konusunda ne gibi sıkıntılar söz konusu olabilir? veya ne gibi değişikliklerle bisikleti daha da hafifletebilirim? tüm bu masraflar yeni bir bisikletle değiştirmekten daha da mı pahalıya patlayabilir? bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Scudo

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Gidonu yol gidonu yaparsanız vites ve fren kollarınıda değiştirmeniz gerekir.Bunun dışında cyclocross yapmak isterseniz ; jant setinide değiştirmeniz gerekecektir.Bi hayli pahalı ve uğraştırcaktır sizi.Şuan uygun fiyata birçok cyclocross bisiklet var.Örneğin ilk aklıma gelen : (link)..