Cyclocross bikes incelemeler, sorular, kıyaslamalar

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Kullanım alanı orjinalde çamurlu arazi olduğu için kaliteli dağ bisikleti pedalı ve ayakkabısı kullanılır. Siz kullanım alanınıza göre yol pedalı da kullanabilirsiniz. Fakat yol ayakkabıları çamur tahliyesi ve yürüme konusunda pek başarılı değildir.
Ben hem yürüme kolaylığı, hem arazi kullanımı hem de kolay kilitleme/açma nedeniyle dağ bisikleti pedalı kullanıyorum.

Scudo

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
hayır mtb pedallarının kullanıldığını bende biliyorum ancak bunların içerisinde en çok hangisini kullanıyorlar, acaba shimano mu yoksa başka markalarınkinimi? gerçi bu soruyu, daha çok yarışlarda kullanılan pedallar hangileridir diye değiştirsem daha mantıklı olurdu :) çünkü yarışlarda adamlar bol bol inip koşup biniyorlar

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Marka tercihi tamamen kişiseldir. Yol bisikletlerinde gücü iletmek amaçlı daha çok daha büyük platformlu pedallar kullanılsa da bir çok yarışçı kişisel tercihi olarak incecik pedallar kullanabiliyor. Bu tamamen kişinin kullanım alışkanlıkları ile ilgili.
Ortak kabul gören kısım kolay çamur tahliyesi yapabilen pedallar, çamurda ve toprakta yeri iyi kavrayan ayakkabılar. Shimano vs marka seçimi kişisel.
Benim kişisel tercihim PD-M530 pedallar, çünkü bazen normal ayakkabı ile de kısa mesafelerde kullandığım oluyor. Ayakkabı olarak daha günlük modelli bir shimano kullanıyorum.

Yarış için daha spesifik modeller elbet vardır.

• Beğen
Tepkiler: yucel gulesenoglu

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Bu konuya uyan bir kac resim ekleyeyim.

Bu frenler bu yarislara kesinlikle uygun degil, lastik heba olmus , bitmis! Zaten görünüyor, bisiklet te cyclocross bisikleti degil! :)

http://fstatic1.rennrad-news.de/img/photos/1/1/1/8/_/large/image004_1296999394.jpg

Iste V-Fren ne halde!
http://www.bicycling.com/sites/default/files/images/Buying-Cyclocross-Bike-BikeSnobNYC.jpg

Bazen en uygun cylocross frenleri bile yetersiz.

http://a133.idata.over-blog.com/600x450/3/60/30/77/DSCF3237.JPG

Frenler temiz kalmis hic olmazsa! :) :)

http://www.fischer-wagner.de/assets/PMD41751.jpg

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
tam carraro 052 bisikleti almaya karar vermişken, dün gittiğim bisiklet turunda cyclocross bir bisklete bindim. 2012 ya da 2013 model fuji cyclocross bisiklet. amerikalı bir adamın. adam satıyordu. fiyatı 1800 dolarmış. kendi 800 dolara satıyor. yol bisikletinden iyi anlayan bir abi de. senin alacağın bisikletten daha iyi dedi. arkada arttırıcısı senin alacağından 2 gömlek üstün dedi. ön arttırıcı ise 1 gömlek üstün dedi. vites kolları 300 dolar civarı dedi. satanıda tanıyormuş aldı 1-2 defa kullandı sonra da hiç kullanmadı dedi. kendisinin çok bisikleti var bunu kullanmadı dedi. vuruğu, çziği vs. yok. markası fuji. 18 vitesti sanırım. sizce değer mi? yoksa carraro 052 devam mı etmeli? markalarda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

18 vitesse yalandır o dediği şeyler.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya dostum aslında adam demedi. ben saydım. belki yanlış saymış olabilirim. karanlıktı çünkü

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Bisikletin durumunu bilmiyorum üzerindeki parçaları da bilmiyorum yorum yapamam ama bence sıfır alsanız daha mantıklı.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@ilker özmüş
Eger almicaksaniz bisikleti satan arkadasla gorusme sansim var mi?

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Tahsin Y.
bu akşam dönüş yapacak kişi. eğer anlaşamazsak söylerim elbette. bu arada ingilizce biliyor musun? Türkçe bilmiyor adam

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
(link)
adamın sattığı bisiklet bu. 800 dolar diyor ama 750 dolara düşürürüm. arka normalde 10'muş. ama daha iyisiyle değiştirmiş fakat 9 yapmış.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Bu bisikletin aynisi ise iyi ama garantisi bakimi falan sorun olmayacak mi?

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya
adam bisiklet delisi. 4-5 tane bisikleti var ve hepsinide kullanıyor. şimdi elden çıkartıyormuş. sadece arkayı 9 yapmış(sebebini bilmiyorum) garantisi tabi ki yok. ama olsa ne yazar. benim salcano bozulunca bakmadılar bile. bakım ise yapacak bir şey yok. eğer ihtiyacı varsa 50-60 tl daha gözden çıakrtırım. bu da fotosu bisikletin
(link)

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Kadro boyu kac acaba?

Dil sorun degil :)

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Tahsin Y.
kadro boyu kaç bilmiyorum. fakat benim boyum 1.81 ve bana sorunsuz oldu. zaten aldığı kişide benim boyumdaymış. tesadüf olmadı yani kadronun bana uyması. tahminimce 54-56 filandır. bisiklet çok hafif. diğer sayfada fotosunda ekledim bisikletin gördün mü?

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Neyse siz eger almassaniz bende arkadasla gorusmek isterim bu arada arkadas hangi ulke veya ilde

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Tahsin Y.
ben almaktan vazgeçtim dostum. amerikalı ve Adana'da oturuyor.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
yarın itibariyle alıyorum bisikleti.
10.2 kg. fuji sıfırı 1800 dolar.
arkyı ultegra 8'li yaptı, ön değiştiriciyi ise claris yaptı. fakat fiyatı baya düştü 1500 TL'ye anlaştım. yarın alacağım. vuruğu, çiziği de yok. temiz bisiklet. jet gibi de gidiyor.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
1500 TL'ye bisikleti almış bulunmaktayım. özellikle Berke kardeşime çok teşekkür ederim ilgisinden dolayı. hayırlısı artık...

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
(link)

Cannondale Carbon SuperX Rival

Cyclocross tercihi olanlar için 1 yıl sonra bilgi vermek amacıyla.