Cyclecross kadro hakkında yardım

merd

Üye
Tepki
0
öncelikle herkese merhaba,
180 boyunda ve yaklaşık 80 kg civarında ve 78 doğumluyum, (yarışmaya Çanakkale'den katılıyorum :) )
amatör bir bisiklet kullanıcısı sayılırım, yani yarış vs. gibi bir organizasyona katılmak gibi bir niyetim yok, daha çok şehir içi kullanımı ve hafta sonları ufak turlar yapabileceğim bir bisiklet toplamak istiyorum, 4 yıl kadar önce, disk frenli, amortisörlü bir dağ bisikletim vardı bianchi marka modelini hatırlamıyorum, tarla tepe gezmesi keyifliydi fakat çalındıktan sonra, elime geçen eski tip bir yol bisikleti ile tanışınca sürüş keyfinin daha çok hoşuma gittiğini anladım, ve 2 yıldır kullandığım cromoly kadrolu eski bir bisikletim var.. üzerine yeni parça ihtiyaçlarım var fakat hem bulma zorluğu hemde ağırlığı, beni yeni bir bisiklet toplama veya alma yoluna itti.. hangisini yapsam daha iyi olur bilemiyorum.. bütçe olarak tek seferde ancak 500-600 TL gibi bir para ayırabilirim bu bütçeyle salcano'nun birkaç modelini inceledim, ama zaman sıkıntım olmadığı için tüm parçaları ayrı alıp biraz pahalı da olsa,yol bisikleti hızını alabileceğim ara sırada çok bozuk olmayan arazi sürüşü yapabileceğim hafif ve sağlam bir bisiklet istiyorum. (çok mu fazla şey istiyorum :) )
ilk etapda 28'' uyumlu fiyat performansı iyi bir alüminyum kadro hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.
donanımdan pek anlamıyorum fakat araştırmayı severim, konuya hakim tüm bisiklet severlerin tavsiyelerini bekliyorum.

Scudo

merd

Üye
Tepki
0
fazla uzun yazı olmuş galiba, tek istediğim 28 inç ve v-brake uyumlu alüminyum bir kadro tavsiyesiydi. (geotech life haricinde altenatif)
neyse gerek kalmadı.. specialized sirrus'a takmış durumdayım.