Cumartesİ GÜnÜ Bergama'da, Pazar GÜnÜ Bostanli'dayiz..

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında izmir_bisiklet tarafından paylaşıldı.

 1. izmir_bisiklet

  izmir_bisiklet Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğeniler:
  33
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Sevgili bisiklet dostları,

  Bu haftasonu yine yoğun bir bisiklet gündemi bizleri bekliyor. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak iki önemli etkinlik İzmir'de bisikleti daha büyük kitlelere sevdirmeye ve sesimizi duyurmaya yardımcı olacak. Etkinliklerin ilki Cumartesi günü Bergama'da gerçekleşecek. İkincisi ise Pazar günü Bostanlı'dan başlıyor.

  4 yıldan beri düzenli olarak Bergama'da yapılan Bergama Bisiklet Şenliği pek çok açıdan önemli bir yer tutuyor. Bunlardan en önemlisi İzmir şehir merkezi dışında Bergama, Dikili gibi ilçelerde bisikletin ön plana çıkarılması ve ulaşım alternatifi olarak görülebilmesi için kamuoyu oluşturuyor. Bu sebeple Bergama Bisiklet Şenliğine katılımınızı ve desteğinizi bekliyoruz. Bergama'da ne kadar çok bisikletli olursa o kadar kısa zamanda şehirlerde otomobil yerine bisikletlerin dolaştığını görebileceğiz.

  Bu yıl 5 ncisi yapılacak olan Gaziemir Rotary Geleneksel Bisiklet Şenliği ise İzmir'de bir klasik olmaya doğru emin adımlarla ilerliyor. Rotary kulübünün bisiklete olan desteği her geçen gün biraz daha artıyor. Sivil toplumun kent yaşamına katkısını bu örnekte bir kez daha görüyoruz. Yediden yetmişe İzmirli bisiklet tutkunlarını biraraya getiren bisiklet şenliğinde bu yıl rekor katılımcı bekliyoruz.

  Cumartesi günü yapılacak Bergama Bisiklet Şenliği etkinliği sebebiyle her hafta düzenli olarak devam eden Karşıyaka İskele-Sasalı Doğal Yaşam Parkı gezisi bu hafta ertelenmiştir. Üyelerimize duyurulur.


  4 NCÜ BERGAMA BİSİKLET ŞENLİĞİ'NE DAVETLİSİNİZ ...

  Bergama Bisiklet Topluluğu olarak ulaşımda motorlu taşıtların kullanılması sonucunun yol açtığı trafik sıkışıklığı, enerji kaybı, gürültü ve çevre kirliliğinden kurtulmak için bisiklet kullanımının yaygınlaşması gerektiğinden yola çıktık. Bergama şehir merkezinde teneffüs edilen havanın % 70 i egzoz gazları ile kirlenmektedir. Bunu azaltmanın yolu, kent içinde, kısa mesafe ulaşımlarımızda bisiklet kullanmaktır.

  Stresten uzak, sağlıklı bir yaşamanın yolu düzenli egzersiz yapmaktan geçtiği için bisiklet kullanarak yaşam kalitemizi artırabiliriz. Daha az araba, daha çok bisiklet kullanarak daha temiz bir dünyaya ve daha sağlıklı bir yaşama kavuşabiliriz.

  Bergama Bisiklet Topluluğu olarak hedefimiz Bergama’yı “BİSİKLETLİLER ŞEHRİ” yapmaktır. Bu amaçla yola çıkarak her sene 22 Nisan dünya günü dolayısıyla geniş katılımlı bisiklet şenliği düzenlemekteyiz. Bu yıl da 4. bisiklet şenliği 25 Nisan 2009 Cumartesi günü yapılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.

  25 Nisan Cumartesi günü saat 13:00'de Cumhuriyet Meydanında buluşalım. Daha sağlıklı bir yaşam için bütün bisiklet severleri birlikte pedal çevirmeye davet ediyoruz.

  Şehir merkezinde daha az araba, daha çok yaya ve daha çok bisiklet görmek için, Bergamalıların gönül rahatlığı ile bisikletlerine binip okullarına, pazara ve işlerine gidebileceği ortamın oluşması için gelin 4. Bisiklet şenliğinde birlikte pedal çevirelim.

  H. İbrahim Toprak
  BERGAMA BİSİKLET TOPLULUĞU TEMSİLCİSİ
  www.bergamabisiklet.com
  itoprak@gmail.com


  ÖNEMLI NOT:
  İzmir Bisiklet Derneği üyelerinin Bergama Şenliği'ne katılabilmeleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Opel Motor Sporlari firmasindan otobüs talep edilmiştir. Opel Motor Sports otobüsü dernegimize tahsis edilmistir. Büyükşehir Belediyesinden haber beklenmektedir.

  Cumartesi günü şenliğe katilmak isteyen bisikletseverlerin taleplerini bekliyoruz. Kisi sayisina gore otobus adedi belirlenecektir. Bergama'ya gelmek isteyen bisikletlilerin 0541 423 02 35 no'lu dernek telefonuna isimlerini yazdirmalari gerekmektedir. Ayrica gezi@izmirbisiklet.org adresine isim,soyisim ve telefon bilgilerini içeren mail atabilirsiniz.

  4 NCÜ BERGAMA BİSİKLET ŞENLİĞİ
  TARIH: 25 NISAN 2009, CUMARTESI
  SAAT: 13:00
  YER: BERGAMA CUMHURIYET MEYDANI


  İZMİR OTOBÜS KALKIŞ SAATLERİ VE YERİ
  SAAT: 10:00 (KONAK VAPUR ISKELESI YANI OTOPARK)
  SAAT:10:30 (KARŞIYAKA SOGUKKUYU PETROL OFISI ONU)  GAZİEMİR ROTARY BİSİKLET TURU
  Bu hafta yapılacak ikinci önemli organizasyon Gaziemir Rotary Kulübü tarafından düzenleniyor. Gaziemir Rotary Kulübü 5 nci Geleneksel Bisiklet Şenliği 26 Nisan Pazar günü saat 09:30'da Bostanlı Vapur İskelesinden başlıyor. Her sene olduğu gibi Karşıyaka İskele-Alaybey-Altınyol-Alsancak güzergahı izlenerek Cumhuriyet Meydanına varılacak. Cumhuriyet Meydanındaki molanın ardından Üçkuyular İskelesine doğru pedal çevrilecek. Üçkuyularda yapılacak törenin ardından çekiliş ile 5 kişiye bisiklet hediye edilecek. Bu önemli etkinliğe İzmirde bisikleti olan herkesi bekliyoruz. Program ve saatler aşağıdaki gibi;


  26 Nisan Pazar, Gaziemir Rotary Bisiklet Turu
  Parkur : Bostanlı İskele-Karşıyaka-Alaybey-Altınyol-Alsancak-Konak-Üçkuyular Vapur İskelesi
  Toplanma Saati 1 : 09:30 Bostanlı Vapur İskelesi
  Toplanma Saati 2 : 10:45 Cumhuriyet Meydanı (Heykel)
  Parkur Sonu : Üçkuyular Vapur İskelesi. Ödül töreni, ikram ve çekiliş.

  Bostanlı iskelesinde buluşan bisikletseverler kayıt yaptırıp tişörtlerini aldıktan sonra yola çıkıyorlar. Karşıyaka sahil, Alaybey, Altınyol güzergahı izlenerek Alsancak Cumhuriyet meydanına ulaşılacak. Burada verilecek molanın ardından bisiklet kafilesi Üçkuyular Vapur iskelesine doğru pedal çevirecek. Üçkuyular’da yapılacak ödül töreni ve kutlamalar ile bisiklet şenliği tamamlanacak.
   
  sercan_pa, Önder Tarım ve aytacaksoy bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-5-4_14-38-12.png
Spor dediğimizde aklımıza, o spora yatkın kasları olan atletler geliyor. Örneğin, maraton veya yol bisikleti yarışından bahsediyorsak, hem kardiyovasküler sistemin hem de ilgili kasların...
IMG_20160426_172107.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
upload_2017-3-26_11-42-18.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...