Çukurca'da çatışma: 24 ŞEHİT VAR

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
allah rahmet eylesin. hepimizin başı sağolsun. yine yandık, yıkıldık ve bıktık bu durumdan.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar,,,,
burda soğukkanlı olmalıyız,belirli bi etnik grubu hedef göstermek bence yanlıştır istedikleri bu zaten hırsla kalkan zararla
oturur ,,,kürt türk laz çerkez herkez tek bi bayrak altındayız ....
bu işi yapan üç beş kişi ise kitleler asla birbirine girmeyecek oyuna asla gelmeyeceğiz...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kürtler kardeşimizdir. Milletimizin bir parçasıdır. Önce biraz insanlık öğrenelim, biraz okuyalım, öğrenelim, sonra buraya yazılar yazalım. Su küçüğün, söz büyüğün.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Biraz savaş filmleri izlerseniz düşman grubuna kimlerin yardım ve yataklık yaptığını görebilirsiniz...Benim babam askerdi neyin ne olduğunu biliyorum,öğretmenize gerek yok.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Biraz savaş filmleri izlerseniz düşman grubuna kimlerin yardım ve yataklık yaptığını anlayabilirsiniz...

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
O kadar çok şehitler verdik, o kadar çok boş konuşmalar dinledim ki, artık kimsenin yorumlarını dinlemek içimden gelmiyor. Somut şeyler görmek istiyorum.Açımı içimde yaşıyor ve orduma olan güvenimi kaybetmemeye çalışıyorum. Hepimizin başı sağ olsun.

• Beğen
Tepkiler: FATİH ÇOLAK

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yüreğimiz Yandı Resmen :(
Şehitlerimize Allah Rahmet Eylesin. Allahtan Ailelerine Sabır Diliyorum.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
haberde şimdi duydum terorıstlerın telsiz konusması yakalanmıs;terörist arkadasına dıyrkı bu yukardakı helikorter bizdenmi türkiyeden mı diye burdan anlaşılıyorkı bunlara cıddı anlamda istihbarat ve teknoloji desteği veren devletler var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@can akıncılar

can dostum şimdi soğukkanlıyız olayları irdeleme ve devletin askerinin ne yapacağını göreceğiz tabi neticelere bakacağız ama biliyorsun toplumların birbirine girmesi için tezgahlar yapıldı ...biz bu senaryoları 80 öncesinde gördük olan bu ülkenin gençlerine oldu geriye gözü yaşlı analar babalar kaldı ....biz kolay kolay birbirimize düşürülmezdik ama 80 öncesinde yaşayanlar çok acılar çekti ,,,bizi sınırlardan yıkamayacaklarını biliyorlar bizi orduları ile yıkamayacaklarını gene biliyorlar o vakit ikinci yöntem böl yönet birbirine kırdır politikalarını sahneye koyuyorlar evet hepimiz kardeşiz hepimiz ,,,,üç beş kişi bizi bölemez....daha çok kenetleneceğiz kürdü türkü lazı çerkezi abazası ..hepsi ama hepsi...
evet benimde babam emekli jandarma albayı idi onu kaybettim gerçi ama babamı bazen özlerim gerçek bi atatürkçü idi.. neyse konuşmak istemiyorum artık,,,

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Kudret abinin bütün söylediklerine katılıyorum....
Peki ya şimdi ne olacak...Cafcaflı bir askeri tören düzenlenecek anahaber bülteninde belkide 10 dakika haber edilecek sonra unutulup gidecek şehitlerimiz daha önce olanlar gibi...Geride yüreği yanmış anne-baba ve ve içi titreyen bizleri bırakacak........Nefret ettiğim bir ülke olmasına rağmen erör konusundaki başarısından dolayı İran'ı kutluyorum bir İran olmadık her seferinde intikam dolu sözler sarfeden cumhurbaşkanımız var ama sözde....söyleyecek çok söz bulamıyorum içim acıyor şuan...
Şehitlerimizin mekanı cennet olsun Allah ailesine sabır versin

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Zamanında TSK da 1 yıl dağlarda dolaşmış ve 30 dan fazla operasyona katılmış biri olarak şunu söyleyebilirim , Ardahandaki mühimmat deposunu gördükten sonra bu savaşın bitmeyeceğini anladım çünkü gördüğüm tüm mühimmat ABD malıydı.

Alman bir atasözü derki ''iki kişi kavga ederken üçüncüsü sevinir.!''

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serkkan

abd ıraktan çekilme durumunda ,
evet bu acı olay ,türkiyeyi kuzey ırakta tutma operasyonuna benzemekle beraber bu da bi ihtimal dahilinde olmakta, bence ıraktaki kürdistanın emniyetini türkiyeye bırakma düşüncesimi vardır bilemiyorum araplara karşı kürdü ırakta türkiye mi koruyacak barzaniyi biz mi koruyacağız, araplar orda ve kürt arap kavgasından çekinen abd dedir ıraktan çekilecek ise abd ordusu , ortalık bence karışabilir bunlar hep senaryo tabi...
pkk bi markadır ve arkasında güçler var bu artık su götürülmez bi gerçek oldu,,,pkk militanlarınıda kullananlar var ...tahminim enerji kartelleri....

Tepki
34
arkadaşlar boş konuşmayla birşey olmaz geçen 17 şehit verdiğimizde ben buraya 2 kelime yazayım dedim beni hitlerle( bence pkk lılardan daha bir insandır hiç olmazsa adam dünyanın gözü önünde herşeyi ap açık yapmıştır bu kalleşler gibi sinsi olmamıştır) aynı kefeye koydular ve açtığımız başlığı kapattılar neden çünkü türk halkının tepkisinden rahatsız oluyorlar istyemiyorlarki türk halkı birlik beraberlik içinde olsun hemen araya nifak tohumları serptiler

ben inanıyorumki bölge halkı pkk şerefsizlerine destek vermesin 6 ayda pkk çözülür muhakkakki desteklemeyenlerde var ama malesef onlarda ancak yarısı kadardır onlarında çoğu pkk dan zara görmüş insanlar bdp nin pkk nın sözcüsü olmadığını kimsa idda edemez ve herkes bunu bilir adamların aldığı oy ortada bunu bilerek kimse kimseyi kandırmasın kimse kürtler pkk yı desteklemiyor demesin onbinlerce pkk lı öldürüldü neden sonu gelmiyor çünkü arkadan asker sürekli yetişiyor adamın 15- 20 çocuğu var 3ü 5i dağda ölmüş umrunda bile değil

adamlar bebek katilinin hapishane şartları iyileştirilsin diye utanmadan gemliğe yürümeye kalkıyorlar bizler 26 vatan evladını şehit veriyoruz ama tepkilere bakıyorsun yok gibi bizde gemliğe yürüyelim hapishanesini başına yıkalımki türk halkı neymiş öğrensinler madem bizi sevmiyorlar bizden nefret ediyorlar güzellikten hoşlnmıyorlar bari korksunlarki saygı göstersinler

yazımdan rahatsız olanlarda varsa umrumda bile değiller onlar hizmet ettikleri amaçları bir düşünsünler :boese157:

FATİH ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
170
Tüm Şehitlere Allahtan Rahmet Diliyorum. Geride kalanlarına Rabbim sabır versin

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Kemal Caner

Bu işin iletişimi konuşması kalmadı, zaten yoktu. Karşımızda başka ülkelerin beslediği düşman var. Düzensiz birlikler ve asimetrik savaş gerekli.

Yıllarca o eski silahlarla armut gibi beklemenin anlamı yok. Profesyonel ve asimetrik kuvvetlerle girip kandilin kökünü kazımadıkça bu işin çözümü yok

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@akifberkant

O bölgeye gidip, oraları bilen, oralarda askerlik yapan varsa beni daha iyi anlayacaktır

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Türk Milleti'nin başı sağolsun, şehitlerimizin analarına ve tüm yakınlara Allah sabırlar versin. Şu anda kuzenim Irak sınır karakolunda nöbette Allah hepsinin yardımcısı olsun. Allah'ım daha önce Mehmetçik'e verdiğin çatışma gücü ve ahlakını tüm asker ve polislerimize nasip et. Artık bu işin siyaseti, iletişimi kalmadı. Her zaman derim, Musul ve Kerkük'ü geri almadıkça bu sorun çözülmez.

• Beğen
Tepkiler: akifberkant
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.