CUBE yol bisikleti ????

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1) Çok garip bir soru olacak ama CUBE yol bisikleti alınır mı ?
CUBE dağ bisikletleri ile ünlü bir firma , CUBE denince akla dağ bisikletleri geliyor yarışlar kazanıyor falan. Genel olarak yol bisikletçiliğine fazla eğilmiyor gibi. Hiç bir takıma sponsor olmuyor. Küçük yol yarışlarında bile CUBE görmüyoruz.
Ne dersiniz yola başlamak için CUBE tercih edilebilir mi ? Hani ileri seviyede alınmaz ama başlangıç için alü kadro her türlü alınabilir denir mi ? Fiyat performans oranı iyiyse mi alınır denir? Yoksa boşver desteği yok denir mi ? Özelden de yazabilirsiniz tecrübe ve bilgilerinizi ...Karar veremedim bir türlü.

2) CUBE kadro boyları diğer firmalara göre daha küçük sanırım. Boyum 172 cm , iç bacak 72-73 falan. ..Dün bir 56 CUBE yol baktım. Ayakta durunca üst boru bacak arama en üste değiyor. BU bisiklet bana küçük değil mi ? Biraz boşluk kalmalı diye biliyorum. Satıcı oldu bu sana diyor ama 53ü daha iyi olur herhalde. Kullandığım merida crossway 48..

3) Son olarak baktım ettim, F/P ve renk(kırmızı siyah klişesi :) ) olarak en iyisi peloton race gibi geldi bana. 2-3 haftadır gelip gidiyorum..Peloton (claris)var, peloton pro (3lü aynakol, sora) var, peloton SL (ultegra, mavic jant)var aradaki peloton race (105, fulcrum racing 7) gelmemiş.

Scudo

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
1)Cube alınırmı Sorusu garip oldu :)
tabiki alınır safkan almandır, bisiklet aleminin en prestijli ve kalitelilerin başında geliyor, zaten.
Yola cube ile başladım full carbon ve 105 set ile, Bence bütçe varsa kendinden eminsen almışken en iyisini al, sonra al sat v.s. Uğraşma
Cube agree gtc pro carbon dan baya memnunum, Bütçe mumkun değilse alman müh. Taiwan üretimi merida veya giant derim..

2)Cube kadroları evet küçük o yüzden bir büyük boy almalısınız, offical sitesinde kadro seçimleri var yolda;
Örn 180-185cm 58 kadro
185-190cm 60 kadro
Ben 187 boyum ile 60 kadro aldım.

3)kırmızı siyah efsane duruyor, kesinlikle iyi seçim...

• Beğen
Tepkiler: x-rayted

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben kendi deneyimimi anlatayım. Başlangıç olarak bende cube alacaktım ama bende sizin gibi düşündüğüm için cube marka almadım. Tabi ki kötü marka değil güzel bisikletleri var ama bence yol ve şehir serisi bisikletlerin de cube dan çok daha farklı markalara bakılabilir bütçeye göre. Daha iyi fiyatlara daha donanımlı ve guzel bisikletler eminim ki vardır. Daha deneyimli ve bilgili kişiler yazacaktır eminim modeller ve Markalar ile ilgili. Umarım yardimci olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: x-rayted

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Atilay

Bu fiyata ve bu donanıma sahip, farklı marka yol bisikleti var mı sizce? :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Kadro boyu yanlız sadece 53 kalmış. Ondan indirim de :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal YILMAZ

@r.ezk

Dikkatinizi çekmedi sanırım. 2015 CUBe ler 2014ten daha üst donanıma sahip olmakla birlikte çok daha ucuz. Bahsettiğiniz indirimle 1640euroya inen Agree GTC pro nun 2015i 1570 euro ..Gerçi geometride biraz değişiklik var sanırım..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@x-rayted

Yanlış mesajı alıntıladınız sanırım. :) Ben size yazmamıştım.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal YILMAZ

Pardon, ben size de yazmıştım..2015i daha da ucuz dmek istedim.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
alman demişken birde canyon cazibesi var getirtmesi biraz dert olsada bahse konu fiyatlara ultegra 6800 lu 7.5 kg civarı karbon yol endurance bisikletler alınabilir. şu aralar canyona sarmış durumdayım benim gibi saran epey insanda var forumda. gelin sizde aramıza katılın :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Ben kime yazmıştım :)
Evet o dikkatimi çekmişti 2015 modellerin Yurtdışındada beyaz kadroları daha uygun fiyatlı idi boyadan bufark sanırım

Aynı rengin 2015i 1900 euro

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Erdal bey herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Cube dan başka uygun yol bisikleti yok gibi laflarınız da hiç hoş değil. Vardır veya yoktur herkes kendi fikirlerini, düşüncelerini beyan etmekte özgürdür ve başkasının dikte etmeye çalıştığı fikirleri kabul etmeye mecbur değildir.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@x-rayted

(link)

(link)

http://www.cube.eu/fileadmin/_processed_/csm_Cube_2015_Wanty_04_f398b8982e.jpg

@Erdal YILMAZ
Erdal bildiğin gibi her ne kadar kendim de Cube kullanıyor olsam da şu var mesela hem de 2015 model
(link)
O kadar aman aman ucuz bir marka değil Cube. Zaten olmaması da gerekir. Kaliteyi ucuza almak diye bir şey dünyada yok :)

• Beğen
Tepkiler: r.ezk ve x-rayted

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Atilay

Ben gayet normal bir mesaj yazarak bir soru sormuştum. Cevaplamak yerine siz de farklı bir mesaj yazmışsınız. Neyse hiç sorun değil. :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
şurda cubenin sponsorluğu ve katılımları olduğu gibi görülebilir...

(link)