Cube Türkiye Etkinlik Klibi/Atölye 25.4

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
Yalnız yıllardır kandırılmaya o kadar alışmış ki bünye, muhakkak hayırlı birşey vardır diye daha izlemeden yaradana sığınıp beğeni tuşuna basıyorum..

C L İ C K B A İ T L E N D İ N İ Z

Scudo

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@murat96
@Halilibrahim in tarzında bir cümleye benziyor :kptmya: cube Türkiye şartlarında iyi marka ama gerçekten bisiklet bilgisi olanlar abartılmaması gerektiğini bilir. Bizim gençler sponsor oldukları sporculara bakıp çok iyi olduğunu sanıyorlar. Yurtışında kadroları falan sudan ucuz. 293 euroya çift süspansiyon kadroları satılıyor 140/140 160/160 vs. Ama Yasmin ile cube anlaşmasından dolayı Türkiye gönderimi yok. O yüzden Türkiye' de kafalarına ezen fiyattan satıyorlar. Millet de pahalı demekki kaliteli diye düşünüyor. Zaten bildiğim kadarıyla ne yol ne de dağ yarışlarında boy gösteren bir marka da değil. O yüzden sağa sola bisikletleri dağıtıyor zaten. Verseler nefessiz sürerim o ayrı :ssrtcbya:

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Ne gürültü kopmuş vallahi şaşırdım. Videonun açıklama kısmına alenen güzel anları paylaştık diye yazdım şayet clickbait zihniyetinde olsam bunu niye yazayım. Artı parantez bu zamana kadar çektiğimiz videoların nev-i belli iken neden böyle bir şeye baş vurayım, 2300 abone şirazemizi kaydırmadı müsterih olun. Kanalın evveliyatına bakmadan herhangi bir izah gereği duymadan vurmaya ne kadar istekliyiz. Etkinlik 3 saate yakın sürdü katılımcı listesinde olmadan gelenler oldu bu seferlik kırmadık kabul ettik ama Emirhan'ın küçük dükkanına sığamadık ve dışarıda düzen aldık bu da aklımızdaki(sizin beklentiniz olan) videoyu çekmemize müsade etmedi. Cube Türkiye diğer markaların daha önce yaptığı üzere etkinliğe sponsor oldu ve 3 kişiye hediye verdi müsade edin de video da görünsünler. Kapak ve başlık düşündüğümün aksine etki yaratmış en kısa sürede düzeltirim özür dilerim.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Videoyu hiç izlemedim . Direkt konu ismine göre yorum yaptım . :D:kptmya:

19tunahan93

Daimi Üye
Tepki
485
İsim
Tunahan
Bisiklet
Fuji
@hydrocon bir şeyler öğrenmek için izlediğim bir kanal kilitlipedal. Emirhan'da yine aynı şekilde. Sadece tek tahayyülüm sizlerin diğer youtube kanalları gibi marka temsilciliğine soyunup, sadece x markaya ait ürünleri,içerikleri,haberleri paylaşmamanız.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@19tunahan93Hocam marka temsilciliği dediğiniz gibi bir durum olsa dahi ki burada öyle bir durum yok, beğendiğimiz şeyi de söyleriz beğenmediğimizi de. Bu durumu görebileceğiniz incelemeler web sitemizde mevcut. Bu etkinliği Cube üstlendi, önceden Giant ve Orbea'da yapmıştı. Yapılan etkinliklerin tamamına dahil oldum ve bisiklet sever olarak bizi genel olarak mutsuz edecek herhangi bir durum ile karşılaşmadık.

Kilitli Pedal

Tepki
44
İsim
Uğur
Bisiklet
Scott
Video kısa olsa da etkinlik güzel geçmişe benziyor, sadece başlıkta küçük bir düzeltme yapmak gerektiği düşüncesindeyim, kilitli pedalın youtube videolarını beğenerek izliyorum ve @hydrocon arkadaşımızın dediği gibi daha önceki videoların gerek başlıkları gerekse içerikleri olsun gayet tatmin edici ve açıklayıcı olduğu düşüncesindeyim. Söylemeden geçemeyeceğim bu arada röportaj videolarınız çok güzel devamını sabırsızlıkla bekliyor olacağım, İyi günler.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dış lastikleri 1000kmde bir değiştirmekmi:confused:

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 Düşününce mantıklı geldi. 7000kmdeki stok lastiklerimin durumu; arka kabaklaşmış ve ön dişler yerindeydi :) Tabiki zamanıda önemli 5 yıllıktu (3yıl yattı) hamuru sertleştiği için yenileriyle değiştirdim. Bundan sonra takip edeyim, zira ayda en az 600km yapıyorum ulaşımda kullanınca.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mustafa Zeybek

Cube bisikletim yok ama cokca severim markayi. Almanya'nin Salcano'su denemez zira, Salcano'ya kiyasla hem tasarim, hem teknoloji hem de urun gami acisindan herhangi bir Turk markaya dunya turu attirir seviyededir.

Cube'un fazla populer olmamasinin ozellikle sebebi Kuzey Amerika'da satisinin olmamasi, bu yuzden Ingilizce cogu kaynakta pek yer almiyorlar. Bununla beraber kita Avrupa'sinda -ozellikle dag bisikletinde- reputasyonu yuksek ve Amerika forumlarinda da "keske burda da satilsa" diye bahsedilen bir markadir Cube.

Bildiginiz kadari da yanlis: Cube bisikletleri Enduro Dunya Serisinde Cube Action Team ile, Cube Global Squad ile de UCI Dunya Downhill sampiyonasi bacaklarinda yer aliyorlar.

Ayrica yol bisikletinde de Pro-kita takimi Wanty Groupe Gobert'in de bisikletleri Cube. Mutevazi bir Belcika takimi ama 2018'de UCI Avrupa Turu'nu kazandilar ve onemli World Tour yarislarinda boy gosteriyorlar. En son Katalonya Turunda yaristilar, Tour De France icin de wildcard aldilar, yani boy gostermiyor dediginiz marka gecen sene oldugu gibi bu sene de Tour De France'da yarisacak.

Ezcumle, o kadar da yabana atilacak, tu kaka bir marka degildir Cube; alt tarafi bir etkinlik videosundan guzelim markayi gommek de insafsizlik.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mert E. Öncelikle Almanya' nın Salcanosu diyen ben değilim.(zaten siz de benim olduğumu söylememişsiniz ama okuyanlar öyle düşünebilir.) Boy göstermek demekle hata yapmışım. Demek istediğim çok büyük başarıları olmayan bir marka idi. Yazıma tekrar baktığımda markayı gömmediğimi, yalnızca abartıldığını aktardığımı düşünüyorum. Kötü bir marka kesinlikle olmamakla birlikte verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Ek olarak son Red Bull Rampage' de Remy Metailler Cube ile "boy gösterdi" Buna rağmen markanın özellikle ülkemizde fazlaca abartıldığı konusunda fikrim hala sabit. Bunun en büyük sebebi de -bence- Burak Uzun' da ve birlikte sürdüğü ekipten birkaç kişide Cube olması.

Önceden de yazdığım gibi verseler nefessiz sürerim ancak "vay be adamlar yapmış" dedirten bir modelleri -mtb için konuşuyorum- yok. Bu cümleyi son 1 yılda çıkan hemen hemen bütün Mtb incelemelerini okumuş biri olarak kuruyorum. Benim için Cube fiyat performans çizgisi güzel, Rampage katılımında bulunacak kadar sağlam, fena da olmayan bir marka.

Bu arada hazır konusu açılmışken önceki yıllarda tasarım ne kadar felaketse, 2019' da o kadar güzel olmuş. Geometri de aynı şekilde modern Mtb geometrisine uyarlanmış.

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşların video paylaşımı ile ilgili bir kaç konusunu buradan görüp videolarını izlediğimde vakit kaybı olduğunu anlayınca, arkadaşlara teğet geçmeyi tercih ettim(bisiklet kullanıcı deneyimi, di2 ve akort videoları vardı). Zira izlediklerimin bana bir şey katmadığını fark ettiğimde kendileri hakkında bu kararı aldım. Teşekkürler :harika: