Cube Peloton Pro

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ernesndmr
Çok teşekkür ederim güzel temenniniz için, zor ama olur inşallah :)

Scudo

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@Melih Demir merhaba bende Cube Peloton Sl aldım 56 kadro aldım sitede size tablosundan boyuma uygun aldığımı düşünüyorum ama boyum 1.78 bacak içi boy 85 cm herkes bisikletin bana küçük geldiğini söylediler öyle söylemelerinden dolayı psikolojik olarak bende küçük geldiğini düşünmeye başladım ama kullanırken çok rahatsız olmuyorum acaba 58 kadro mu almalıydım? şuan türkiye de 58 kadro da kalmadı :(

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bence 56 normal görünüyor. Gidondan tutarken ön jantın göbeğini zor bela görüyor olmanız lazım.

Bir de eğer iki beden arasında kaldıysanız kol açıklığınızı ölçüp boyunuzla karşılaştırın, kolların açıklığı boydan kısaysa küçük bedeni tercih edin.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umut Tekin

Valla bana da öyle geliyor :)

@Alfa_cube
62cm kadro boyu.

@İlker_Yılmaz

Çok teşekkür ederim.Bendeki de aynı boy.Boyu büyütünce inanılmaz farklar ortaya çıktı.

@farukbursali

@kokomarmaris

Antalya'daysanız eğer bir tur veririm seve seve :) Sürekli antreman yaptığım, dediğiniz türde Kundu diye bir yer var, orada ortalama 30-35km arası değişiyor uzun süreli zamanlarda (yarım saat ve üzeri, sadece bu yolda, diğer türlü şehir içi sürüşü de dahil edince 24-25 civarı oluyor ortalama.) Zaman zaman anlık hızlarda 55i gördüğümde oluyor ama çok olsa 9-10 saniye sürüyor.

@bulentdasci

Çok teşekkür ederim.

@baranozhan

Öncelikle çok teşekkür ederim. Kadro boyunda bariz fark olmasaydı haklısınız dediğinizde ancak kağıt üzerinde bana uygun kadro boyuyla Cube üretimi aynı boy kadro arasında cidden uçurum var. Detaylı ölçüm ve hesaplamalarda 57 kadro bana uygun iken ben 56kadroya biniyordum ancak Cube'un 56cm de denk geldiği ölçü (tahmini konuşuyorum) 53cm civarı. Bisiklet altımda emanet gibi duruyordu. Şu an bindiğim 62cm kadro ve denk geldiği ölçü (yine tahmini konuşuyorum) 58,59 civarı. Bisiklet üzerindeki duruşum değişti, sırt ağrım geçti ve bariz bir şekilde uzun süreli performansım arttı. (Psikolojik olarak da etkisi büyük tabiiki). Tekrar çok teşekkür ederim.

@Ozan k.

Kol açıklığıyla boyum eşit.56 kadro cidden komik görünüyordu altımda, çok belliydi bana küçük olduğu. Şimdiki biraz büyük gibi sanki ama hissedilir derecede değil ve çok şükür rahatsız etmiyor, aksine öncekine nazaran çok daha keyifli ve rahat oluyor sürüşü.

@Hasan Tunalı

Hasan Bey selamlar,
benimde boyum 1.86 ve iç bacak boyum 91 cm. 56kadro kullanığımdan biliyorum, tam sizin boyunuza göre bence o kadro. Dışarıdan söylenenleri çok dikkate almayın bence, uzun süreli bindiğinizde bir sorun yaratıyor mu ona dikkat edin. Bende 30-40km den sonra sırt ağrısı yapmaya başlıyordu, hele ki uzun turlarda zaman zaman çekilmez oluyordu. Bence hiç bozmayın, devam edin onunla.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Önemli olan sizin rahat etmeniz, rahatsanız sorun yok, çok güzel bisiklet , güle güle binin

• Beğen
Tepkiler: amd

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
62 ben almayı dusunuyorum cube 192 boyum var çok büyük olmuş sanki.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alfa_cube

Denemeden almayin derim. Bana cok az buyuk geliyor, muhtemelen size tam olur 62kadro

• Beğen
Tepkiler: Alfa_x

Alfa_x

Daimi Üye
Tepki
121
İsim
Ali
Bisiklet
Cube
Sanki 62 tam olacak bana evet. Teşekkür ettim bende..

• Beğen
Tepkiler: amd
Tepki
5
İsim
Serkan
Bisiklet
Specialized
Kadro boyu seçerken dikkat etmek gerekiyor. Küçük boy bir kadro sıkıntı yaratıyor. Biraz büyük olması ise nispeten tolere edilebiliyor kanımca.

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
Bu da benden gelsin CUBE Peleton Pro 2015IMG_3817.jpg IMG_3793.jpg IMG_3817.jpgIMG_3794.jpg IMG_3799.jpg IMG_3804.jpg IMG_3806.jpg IMG_3809.jpg

• Peloton yol sürüş deneyimini keşfetmek için en ideal bisiklet. Yüksek kalite alaşımlı aliminyum kadrosu, Shimano grup seti sayesinde güvenli ve keyifli sürüş sağlar.
  • Kadro Özellikleri
  • Kadro : Aluminium Superlite, AMF, Double Butted
  • Amortisör : CUBE CSL Race Karbon,
  • Renk : Beyaz / Kırmızı / Siyah
  • Size : 50,53,56,59,62
  • Grupset
  • Arka Aktarıcı : Shimano Sora RD-3500GS, 9-Speed
  • Ön Aktarıcı : Shimano Sora FD-3503BL, Clamp 34.9mm
  • Vites Kolları : Shimano Sora ST-3503, 3x9-Speed
  • Ayna Kol : Shimano Sora FC3503, Hollowtech II, 50x39x30T
  • Ruble : Shimano 9-Speed, 11-30
  • Zincir : KMC X9
  • Jant Seti
  • Jant : Shimano WH-R501
  • Ön Göbek : Shimano WH-R501
  • Arka Göbek : Shimano WH-R501
  • Lastik : Conti Ultra Sport 2, 25x622
  • Komponent
  • Fren Sistemi : Shimano Sora BR-3500
  • Furç : CUBE Z-t ECO, top zero-stack 1 1/8"
  • Gidon Boğazı : CUBE Performance, 31.8mm
  • Gidon :CUBE Compact Race Bar
  • Elcik : CUBE Performance Grips
  • Pedal :
  • Sele : CUBE RP 1.0
  • Sele Borusu : CUBE Performance Post, 31.6mm
  • Sele Kelepçesi : RFR Close 34.9mm
  • Ağırlık:
  • - Cube 2015 Peloton Pro Bisiklet Beyaz Kırmızı Siyah Trıple / 9.45 kg
  • GELİŞMİŞ MEKANİK ŞEKİLLENDİRME (Advanced Mechanical Forming)
  • Bu teknoloji sayesinde farklı kadro borularını giyim kaynak kullanmadan gerekli materyal ile şekillendirebiliriz. Böylece organik bir görünüm elde edilir. Çoklu çevrilen borular üretilen kadrolu hem hafif hemde esnemez yapar.
  • ALÜMİNYUM SUPERLITE (Alumınıum Superlite)
  • Son derece yüksek mukavemet ısıl işlem görmüş 7005 alüminyum alaşımlı yüksek gereksinimler için geliştirilmiştir. Bu dayanıklı, çok sert, metal yorgunluğuna dayanıklı, korozyona ve yüksek uzamaya sahiptir.CUBE Superlite tüpler çift sertlik düzeyi yüksek olan çok hafif tubesets uygulanarak imal edilir
  • ENTEGRE KABLO YÖNLENDİRME (Integrated Cable Routing)
  • İçten yönlendirilmiş kablolar birçok avantaj sunar. Kablolar uzun ömür için kirden korunur, temiz ve şık bir görünüm ortaya çıkar.
  • ISLAK ZEMİN YÜZEYİ (Wet Paint Surface)
  • Tüm HPC ve aliminyum modellere logolar ve grafikler için çok katmanlı cilalı yaş boya kullanılır. Ağırlık tasarrufu için yüzey işleme teknolojisi kullanılır.

Dosyalar

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
@Muhammet Emin Erarslan
Parlayan ne muhammet hocam :)

Tepki
55
İsim
Muhammet Erarslan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@skaymaz bisikletin renkleri :)
benimki sürekli toz toprak içinde olduğundan temiz bisiklet görünce bi değişik geliyor gözüme :)

• Beğen
Tepkiler: skaymaz

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@skaymaz Hayırlı olsun hemşerim :)
Nerelere çıkıyosun var mı genel bi güzergah?

• Beğen
Tepkiler: skaymaz

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
@Muhammet Emin Erarslan
Bakmak lazım bisiklete sizinki mtb anlaşılan :)

@mehmet.ali Şuan sadece ev iş arada gesi güzergahı :) Tek başına olunca tadı olmuyor o yüzden ekip arkadaşları arıyorum.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun süredir dış lastikleri değiştirmek istiyordum ancak istediğim lastiklerin (Conti 4Season) yurtiçi fiyatının yüksek olması sebebiyle erteliyordum. Bisikletin genel bakımını yaptırmaya götürünce hiç aklımda yokken Rubena Phoenix Racing Pro'yu satın aldım. Öncelikle lastik başına 100gr daha hafif ve yol tutuşu konusunda muazzam bir fark var. Virajlarda risk alıp hiç yapmadığım kadar yana yattım ancak hiçbir şekilde kayma vs. meydana gelmedi. Akıcılık konusunda da belirgin bir fark çıktı ortaya. Lastikler değiştikten sonra yaptığım 162km'lik turda fazlasıyla tecrübe etme şansım oldu. F/P olarak alınabilecek en iyi lastiklerden biri olduğu kanaatindeyim. Zira çiftinin fiyatı 130 Lira ve tanesi 180gr ağırlığında.

Değişmesi acil olan diğer bir parça da seleydi. Bisikletin üzerinde gelen Selle Italia X1 her ne kadar dışarıdan güzel bir görünüme sahip olsa da, bisiklet üzerinde kaldığım süre arttıkça verdiği sıkıntı da aynı oranda artıyordu. Onu verip Selle Italia SL aldım ve aynı turda 6 saat bisiklet üzerinde durmama rağmen eve geldiğimde sadece bacaklarımın ağrıyordu. Ayrıca renk olarak da bisikletin görüntüsüne, öncekine oranla daha uyumlu oldu diyebilirim.

Görsellik demişken gidon bandı da nasibini aldı.

Değişiklikte sıra vites grubuna geldi. Şu an R563 3lü aynakol, Tiagra vites kolları ve 105 aktarıcılar var. Aklımda 53-39 Ultegra set var ama onun için biraz daha zaman var gibi.

Değişim öncesi son hali ;
IMG_20151001_175921.jpg
Ve sonrası ;
IMG_20151009_105740.jpg IMG_20151009_113055.jpg IMG_20151009_113125.jpg IMG_20151009_113335.jpg IMG_20151009_132811.jpg

Dosyalar

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@kokomarmaris kullanan kişinin kondisyonuna bağlı olarak çok fark ediyor o konu. örneğin biz amatörler ortalama 25 - 35 arasında gezerken elin oğlu wilier montegrappa ile düz yolda 90 km'yi yokuş aşağı ise 124 km'yi görüyordu :D:D:D

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
Bir arkadaşımdan rica etsem sol orta göbek ile sol ayna kolun resmini çekebilir mi. Yol bisikletlerinde göbek ile ayna kol arasında siyah bilezik gibi bir plastik parça var onun yönünü merak ediyorum resim olarak çekip paylaşırsanız sevinirim.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
aynı boydayım kışın almıştım 3200 tl ye erdoğanlardan, acayip memnunum biraz daha param olsa bi üst modelini alırdım, ama bisikleti almakla iş bitmiyor :) aynı boy ve aynı beden ve aynı renk spd ler var :p

aracımın üstündeki hali :)

hocam ayrıca gidon sargısı çok dandik hemen dağıldı onun yerine fizik in gidon sargısını bağladık güzel oldu.

Dosyalar