Cube Hanzz

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Selam arkadaşlar cube daha yeni bir firma ve tek bir fr kadroları var ama buraya getirtilebilen bir kadro çokta pahalı diil sizin de bu bisiklet (yada kadro) hakkında görüşlerinizi almak isterim birde 2000 tl civarı fr kadro arıyorum eğer bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

Scudo

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Ebaydan bakabilirsin orda çok uygun fiyatlı kadrolar düşebiliyor.Birde pinkbike ın ikinci ellerinde çok uygun fiyatlı her marka fr-dh kadrolar bulunuyor.Anlaşabilirsen ordan getirtebilirsin.Amerikada-Kanadada tanıdığın varsa çok kolay olur.Kargo ve ödeme konusunda dikkatli olmak lazım.

Cube çokta yeni bir firma değil on sene öncede vardı.:)Hanz modeli çok kötü durmuyor yabancı forumlardan kullanıcı yorumlarına bakman lazım.Hangi fiyata getirebiliyorsun peki.Ben açıkcası alman menşeyli Fr-dh kadroları beğenmemişimdir hiç. Fr-dh kadro olarak ciddi bişeyler istiyorsan kendini kanıtlamış Amerikan menşeyli kadrolardan şaşma derim.İkinci el olsun adam gibi olsun.;)

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Doğru diosun bende amerikan menşei olsun isterim am gel görki yurt dışından getirtmek hem zor hemde riskli ayrıca gümrük olayı var astarı yüzünden pahalıya gelebilio hanzzı sıfır 1600 tl dediler(arka shock hariç sanırım) tabiki herkesin gönlünde bir speci bi cannon yada bi santa yatıo ama para konuşuo

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@csumerkent

750-1000 dolardan başlayan pinkbike da çok güzel kadrolar var.Risk bir miktar var tabiki.Erkala sorarsan kargo gümrük vs çok işine yarar detaylar verecektir sana muhtemelen.

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
@Özgür Tunalı

Gerçekten süper fiyata süper aletler var bi ara onu erkala soriim gerçekten insan bu fiyatları görünce burada ne büyük kazık yediğini anlıo işte ordan gelişi biraz sancılı

Teşekkürler özgür yurt dışı olayını düşünmeden kadro almam

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@csumerkent

Aslında buradaki bazı distribütörlerin satış fiyatları dışarıya göre çok normal.Hatda ben BigHit'i dışarıya kıyasla çok ucuza aldım.Satılmadı indirime girdi.Sıfır ve ömürboyu kadro garantili ürün, sonuçta.Sıfır ve yeni sezon ürünler dışarıda da pahalı.Senin ayırmak istediğin bütçeye göre yurtdışı ikinci el uygun görünüyor du.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Özgüre katılıyorm. Özellikle pinkbike ın 2.el bölümü bayağı bir geniş... Eğer ingilizcen iyiyse pinkbike ta özel mesajla satıcıyla irtibata geç ve ürünü Ebay e koymasını oradan alacağını belirt böylece güvenli bir alışveriş yapmış olursun. Pay-pal sistemiyle artık dolandırıcılık neredeyse tamamen önlenmiş durumda. Tabii kargolatırken kargo bilgisine malın hediye olduğunu yazdırmayı unutma yoksa gümrüğe takılırsa vergileri hemen hemen aldığın ürün kadar tutuyor. (malesef tecrübeyle sabittir:) )

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
pinkbikede çok uygun dh,fr bisikletler var.konanın bisikletleri 2.800 tl civarı.

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Yorumlarınız için teşekkürler şu satışı tamalayabilrisem bide tabi prophetı satmaya gönlüm el verirse pink bike a bakıcam işallah oradan bişeyler bulurum tabi garanti olmaması kötü olucaktır ben bu prophetı çağrıdan aldım ama saolsun çağrı bunun garantisini halletti yani bu kadro ömür boyu deltadan garantili öylede bi güzelliği var işte

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
@Onur Kahraman

tabı pay palda her 100$ basına 4 dolar verdıgını dusunursek 1500 dolara yaklasık 60$ paypal kesıntısı ve havayoluyla gelıcekse yaklasık 450 TL kargoyuda halletmen gerekıcek :) he tabı bırde bısıkletı usps kutusuna sıgdırma olayı var onu ayrıca dusunmek gerek.Ama dhl ile hedıye gonderımı yaparsanda 350$ gibi bir kargo odemesı yapıcaksın.Birde pinkbike dakı herkesın yurtdısı gonderımıne sıcak bakmaması durumu var.Amerıkada postamı alıp bana yollıyacak aracı olmasaydı Transition kadromu buyuk ıhtımalle alamıyacaktım. :)
Yanı işler oyle aa ucuzmus alırım kolaycana demekle olmuyormuş tecrube ettim :)

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
@ErkaL

Erkal çok güzel moral veriosun saol :D
Senin nasıl getirttiğin az çok biliyorum ve anladığım şu ki aldığın ülkede bi tanıdığın olursa işler baya kolaylaşıyor peki ne yapmam lazım aklım baya karıştı tek anldığım ve benimde öyle düşündüğüm cube iyi bir marka ama iş fr veya dh e gelince bu konuda daha deneyimli bir markayı tercih etmek gerekir (yanlız almak çok kolay getirin diyosun getiriyorlar)

Ha birde scott voltage fr var bunun kalitesini sormıcam daha türkiyeye gelmedi ama gelince kadro fiyatı ne olur acaba teknik olarak mükemmel bi alet slopestyle dan light dh ye kadar her haltı yapabilen çok manyak bi alet hele shock boyu ayarları olsun drop out ayarları olsun her isteğe cevap verebiliyor ama eminim yine her scott kadrosundaki gibi nerdeyse tüm bisikletle aynı fiyata gelicektir bir bilgisi olan varmı

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
(link) 3 farklı modelın fıyatları euro olarak var.En ucuzu 1600€ olarak gozukuyor ancak Türkiye'de ne kadar olur hatta stok olarak Türkiye'de olur mu bilinmez :)

Yok ben moral bozmaktan değil işin acı gerçeklerini söylemek istiyorum.İş parasını vermeye geldiğinde bunları ögrenince daha cok uzuluyosunuz çünkü.Benim önerim bulabilirsen ucuza kona kadro alman.Dünya çapında oldukca yaygın bir distrubitor ağı var hatta neredeyse Türkiye hariç her ulkede ithalatçısı var meredin :) Biçok kişi diyecek Konadan baska markamı bilmiyosun diye ancak gercekten uygun fiyatlı bisikletler çıkabiliyor.

Yada ulkemızdekı ikinci ellere göz atmalısın bir ara Giant Glory satılıyodu Adana'da uygun fiyata..Sanırım satıldı onun gibi ilanlar var :)

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@ErkaL

Scott Voltage FR hem kadro olarak hemde bisiklet olrak 2010 sezon malları ile birlikte gelecek diye biliyorum. Hatta Murat (Bike&outdoor) ta bir kadro alacağını söylemişti bana:)

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
@Doruk Atay

İşte zaten biz onla bakıyoruz hatta o sapıttı scott xc yi satmayı falan bile düşünüo çatlak herif ama o kadroya can kurban da işte parra parra parra ha bide yunanistanda öyle yerler buldumki adam santa cruzu 2000 dolardan verio heckler modeliydi sanırım ama mail atıncada dönmüolar sanırım buraya yollam niyetleri pek yok

Erkal,abi doğru diosun hatta kadircan(kartepe 1.si)bisikleti satıo hala ama kadroya pek iyi baktığı söylenemez (o tepeden aşşaı atınca ağzım açık kaldı :D )
o yüzden ne yapcam bilemiorum hala aklım cube da tabi scott bi gelsin öncelikle

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
yunanistanda satanda belki ingilizce yoktur onuda dusun. yunanca bilen bi arkadasin var ise ondan yardim al belki daha iyi olur senin icin. kargo pahaliya felan kacmaz.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@csumerkent

Geçen hafta sen telefon açtığında bende Muratın yanındaydım:) Çarşamba olması lazım tam hatırlamıyorum. Daha sonrasında biz baya Muratla konuştuk Voltage olayını;)

Buarada konuyu dağıtmadan belirtmek isterimki... Baktığın Cube ile senin Prophetin arasında bir fark yok. Eğer biraz daha agresif bir makina arıyorum ben diyorsanda ozaman AM olayını bir kenara koy ve FR ye yönelik bak. Voltage da Türkiye piyasasında güzel bir seçim olabilir.

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
@Doruk Atay

Niye canım o fr ye benziyo yani arka 180 çalışıo malzemenin kullanım şekli ve geometrisi tam bi fr ya ama neyse şu voltage lar gelsin bi fiyatlara dibimiz düşsün sonra paraları sökülmeye başlarız ayrıca murat voltage a hasta oldu tam aradığı şey hatta fr yada ss yapan herkesin aradığı bir makina