Cube attain sl(105) ve focus cayo 105 al sizce hangisi?

aytek acar

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cube
Herkese merhaba,

Tur bisikleti kullanıyorum çok iddalı olmayan alüminyum kadro karbon maşa yol bisikletleri araştırıyorum ,fiyat açısından bu bisikletler civarında bi ürün arıyorum kendi incelemem sonucu bu iki bisiklet arasında kaldım. bunları kullanıp yorumlayan veya bu segmentte başka bir bisiklet önerinizi bana aktarırsanız yardımcı olmuş olursunuz.

teşekkürler.

Scudo

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Cube peşin 3600tl ye alınabiliyor şu an Focus un fiyatı nedir?

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
(link)
Çok güzel bir indirim var, elbette sizin yazdıklarınızda büyük markalar ama sanırım dünyanın en büyük kadro üreticisine ufak bir torpil geçebiliriz ;)

aytek acar

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cube
focus'un fiyatı 4200 civarında peşin olursa düşer herhalde bi miktr daha.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cube Attain'in bir önceki modeli olan Cube Peloton Pro (2014) modelini kullanıyorum. 100 kilo ağırlıkta ve bisiklete zaman zaman eziyet eden biri olmama rağmen bana mısın demedi. Sağlamlık bakımından kesinlikle gözü kapalı güvenebileceğiniz bir bisiklet. Kadro açıları dolayısıyla yarıştan ziyade daha çok endurance sınıfta bisikletler (Cube Peloton ve Attain). Doğru ölçüde kadroyu aldığınız takdirde, uzun yolda sizi fazlasıyla mutlu edecektir diye düşünüyorum.

Focus için kesin bir şey diyemiyorum ancak kullanıp da pişman olan, memnun olmayan birine rastlamadım ya da duymadım.

Her ikisi de kendini ispatlamış markaların kaliteli aluminyum kadroları, ancak ekipman olarak Cube biraz daha önde ve fiyat olarak ortalama 400-500TL gibi bir avantajı da var.

3500-4000TL fiyat aralığında ve benzer donanımda KTM Strada 2000 iyi bir alternatif olabilir. Görüntü olarak diğer ikisinden daha güzel sanki.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Bir noktaya dikkat çekeyim: Cube, endurance, Focus ise yarış geometrisine sahiptir. İlki daha rahat, ikincisi daha agresiftir.

Focus Cayo link:

Bu da Cube Attain:

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
Geçen sene bu zamanlar aldığım Cube Peloton SL (2016 adıyla Attain SL)'i 11.000 KM kullandım. İki kez çok ağır kaza yaptım, çok sert kulladım lakin en ufak bir problem çıkarmadı bana. Önceki mesajda belirtildiği gibi Endurance sınıfı bir bisiklet ve tam olarak "uzun yol" aleti.

Bana kalırsa Attain'i alın, aradaki fiyat farkıyla da yurtdışından güzel bir jant seti alıp yıllarca keyfinize bakın.

aytek acar

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cube
@Bora Kıraç
jant için önerebileceğin bi site varmı bide jant tabiki.

yukarıda görüş belirten herkese teşekkürler.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
@Bora Kıraç Bende de Cube Peloton SL var, jantları Attain SL ile aynı Mavic Aksium neden değiştirmek gerekir sizce bu jantı, bilmediğimden soruyorum.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Ben bir yorumda bulunayım: değiştirmek şart değil. Ancak, hemen hemen herkesin hemfikir olduğu bir iyileştirme var, jant seti değişikliği. Nedeni de genel anlamda bisikleti hafifletmenin yanı sıra, asıl olarak akışkanlıği iyi ve daha hafif bir jant seti salt hafif olmasından dolayı değil, bisiklete dönerek hareket verdiği için her gram hafiflik sürücü için kayda değer bir kolaylık/avantajdır. Mavic aksium'dan, diyelim ki 200 gr daha hafif bir jant seti kullandınız, bunun size getirisi bisikletinizi 200 gr hafifletmekten çok fazlasıdır.

@aytek acar Değiştirmeniz şart değil. Bütçeye ve kullanım amacına göre çok değişir. Campagnola zonda, ve onun ikiz kardeşi Fulcrum 3, Cole Rollen Elite, Token C22 (ya da 35), Ultegra 6800,... Bike-discount.de, bike-components.de, wiggle, merlincycles,... sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
@Yusuf G.

Mavic Aksium başlangıç için kötü bir jant seti değil aslında. Lakin performansınız arttıkça daha rijit ve hafif jant setlerine geçmek istiyorsunuz zira arada hissedilebilir farklar var. Tabiki bütçe yoksa zorlamaya da gerek yok, öyle gece / gündüz bir fark yaratmazlar aksiumların üzerine.

Jant setleri konusunda en iyi fiyatları genelde wiggle.co.uk adresi veriyor.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf G.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
@aytek acar Boyunuz kac, hangi kadro boyu almayi dusunuyorsunuz?

Cube ve Focus'un yaninda Decathlon'da satilan BTwin Ultra700'e bakmanizi oneririm. Fiyati 3399TL. Bu fiyat araligindaki en iyi bisikletlerden bir tanesi. Kadro geometrisi yarisa daha yakin.

Daha ucuz secenekler olarak 3000TL civarinda Carraro 062, 2200TL civarina da Carraro 052 bulabilirsiniz. HEr iki bisiklette ayni kadroyu kullaniyor ve kadro geometrisi daha az yaris daha fazla uzun yol ve dayanikliliga yakin.

Her uc bisiklet hakkinda her turlu bilgi forumda var.

aytek acar

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cube
@celikkadro
boyum 1,77 kullandığım tur bisikleti 54 beden alcak olursam boy tablolarına gore 54/56 beden bana uygun gözüküyor.diğer tavsiyeler için teşekkürler.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@aytek acar yol bisikleti nin de her markanın da ölçüleri degisebilir, Erdoğanlarda sadece 53 ü kalmış kadro konusu çok önemlidir şansiniz varsa deneyerek alın yardımcı olsunlar.

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
Cube'un geometrisi biraz farklı arkadaşlar. 53 kadro'nun üst boru uzunluğu vs. diğer markalardaki 52 hatta bazı markalardaki 50 kadroya denk geliyor ona dikkat edin.

Tepki
47
Bisiklet
Focus
bisikletini seven bir focus kullanıcısı olarak söylemeliyim ki ben olsam cube'ü seçerdim. arkadaşlar cube'ün üzerindeki jant setini değiştir demişler ama focus'un üzerindeki ondan da kötü bir set. her iki jant setini de kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki mavic aksium focus'un üzerindeki setten çok daha iyi. satıcısısı fulcrum'un fabrikasında üretiliyor, fransız yapımı falan diyor ama bence çok iyi bir jant seti değil. bir de cube'ün fren bacaklarında 105 kullanılırken focus'ta yine concept ex.

bu arada sadece komponentlere bakarak karar vermemeli; kadro geometrileri arasındaki farkı da dikkate almalısınız.

• Beğen
Tepkiler: aytek acar