Cube 2014 Hyde Shadow Bisiklet Siyah

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhabalar.

Cube Hyde Shadow modelini almaya karar verdim ama daha almadım.
Cube markası ve Hyde Shadow modeli hakkında yorumlarınızı bekliyorum. :alkis::alkis:
Ona göre yarın havale yapıp bisikleti isteyeceğim.
Fiyat olarak bilgi vereyim,
normalde 769 euro sezon sonu indirimine girmiş 692 euro ( 1970 tl)
havale ile 1800 liraya Erdoğanlar bisikletle anlaştım gibi.
Özelliklerine ve detaylı resimlerine linkten bakabilirsiniz...

(link)

(link)

Scudo

öner yıldırım

Aktif Üye
Tepki
15
Kadro iyi, fakat bu fiyata acera viteslerden daha fazlasını beklerim. Cube takıntınız yoksa kaçkar, bikeandoutdoor'daki eski modelleri de inceleyin bence.

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
vites konusunda haklısın üstad,
sub 30 da aynı donanımda ve bence renkleri hiç hoş değil.
cube takıntısı yok zaten ilk bisikletim salcano bu da ikinci olacak. Ama kadrosu rengi şu anlık hoşuma gitti.
Yine yorumları bekliyorum

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
Arkadaşım ben de bu yaz cube leri erdoğanlarda inceleme fırsatı buldum. Gerçekten güzel bisikletler. Ama fiyatlar baya tuzlu. İndirime nasıl ikna etiniz helal olsun. Biz de abim için travel pro bakmıştık, 1 lira bile pazarlık yapmadılar.

Tepki
8
Bisiklet
Trek
Selamlar.. :) Donanımdan ziyade iyi bir kadro almaktan yana birisiyim. Geometrisi size uygun olan iyi bir kadro aldıysanız üzerindeki donanımı değiştirmeniz daha kolay olacaktır ama rahatsız bir kadronuz varsa XTR aktarım sistemi bile size zevk vermeyecektir. 2013 model Acera/Alivio donanımlı bir Trek Fx 7.3 kullanıyorum ve 10,000 kilometreyi biraz geçtim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Beğendiğiniz bisiklet bu ise ve kullandığınızda size rahat geliyorsa gerisini çok fazla düşünmeyin ve zevkini çıkarın ;) Alacağınız bisikletin şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Fotoğrafları bekliyoruz

• Beğen
Tepkiler: mfurkanacar

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
ben de bir gün merida hibrit bisikletimi değiştireceğim zaman bu tip bir urban bisiklet almayı planlıyorum. bununla ilgili bir ara araştırma yapmıştım, Specialized ın Sirrus modelinde bu tip güzel bisikletler var ama fiyatlar pahalı biraz, anca iyi bir indirimle alınır diye düşünüyorum. Onlara bir bakabilirsin istersen.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Kadrosu guzel keşke disk fren yerıne vfrenlı olsaydı.. Acera da gayet guzel ıs gorur, ilerde deore ye gecersınız, bende oyle planlıyorum..

Indırımlı taksıtlı fıyatları uzerınden %10 daha nakıt ındırımı yapıyorlar sanırım yum modeller için

• Beğen
Tepkiler: mfurkanacar
Tepki
25
Bisiklet
Specialized
@Deniz İbrahim Gürfidan
Çok haklısın Deniz:alkis:, bunu göz önünde bulunduracağım. Bir bisiklet alayım da fotoğrafları ve ilk izlenimlerimi belirtmek için sabırsızlanıyorum :). Yorum için teşekk

@mehmet c. uzak

Bisiklet hakkında olumlu bir izlenim aldıgınıza sevindim.:alkis:
Abi zaten sezon sonu diye %10 indirim var bir de +% 10 nakit indirimiyle 1850e yakın para tuttu. Onuda rica ettim yuvarladılar. Çok ikna çalışmam olmadı anlıyacagın :)

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
Başka fikrini belirtmek isteyen varsa sevinirim. :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)

bunlara baktınız mı?

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Y.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bütçeyi biraz arttırabiliyorsanız hasan beyin dediği (link) focus çok iyi bir karar olucaktır.

ben bikeandoutdoor'dan merida t3 (2013) alırken o focus ordaydı, ve aşık oldum.
ama merida ile focus arasında o zaman neredeyse 600 tl gibi bir fiyat farkı vardı.

aklım gözüm hep o focusta kaldı,canlısınıda görün (varsa ihtimaliniz) sizinde çok kafanızı meşgul edicektir.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Rengi güzel değil bence tabi renkler ve zevkler tartışılmaz :)

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
@Hasan Kılınç

Arada min 400 lira gibi fark var. 1800 lirayı zor toparladim o kadara kadarau gucum yetmez. mimarlık okuyorum ve masrafm çok.
Focus ile Cubeyi karşılaştırdığımız zaman size gore artıları eksileri nedir Hasan kardeşim . Bu arada yorum için teşekkürler:alkis:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence bisikletin kadrosu,rengi vs çok çok güzel ve sade. Ancak bisikleti profilinde yazdığı gibi Konya'da kullanacaksan ve Konya da duyduğumuz gibi düz ve yolları uygun bir yerse daha hafif ve atak bir fitnes bisikleti bakardım yerinde olsam. Ayrıca bu bisiklette disk fren var ve lastikler bence şehir içi kullanım için biraz kalın((622*42). Ben açıkçası İstanbul'da bile bunlara ihtiyaç duymadım.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Sirrus Elite 2013

(link)

Al kardeşim bunu 1850 tl.Karbon maşa.10 numara fitness bisiklet.10,5 kg.

Beşiktaş şubede var 1 tane.Gri renk L kadro.2014 ile arasında sadece renk farkı var.İlerde bide deore set takarsın mükemmel olur.Gerçi üzerindekiler şehir içinde bence yeterli.
2014 fiyat 2450 tl.Nakit %10 indirim var.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@mfurkanacar

En büyük fark çekiş sistemleri. Focus'da 10'lu Sram var, Cube 9'lu Shimano. Focus'da 2 li aynakol var, Cube'da 3'lü. Sram ve Shimano tartışmasına girmeden, kısaca; Focus'da yol bisikletine yakın bir çekiş sistemi var, Cube'da ise MTB'ye.

Bu sistemlerin yaratacağı farklara gelince; Focus'daki 10'lu 11-32 rublede oranlar daha yakın olduğundan vites değişimlerinde daha az kadans farkı ortaya çıkar. Cube'daki 9'lu 11-34 ruble ile vites araları çok daha uzun olur ama aynakoldaki 28 dişin de yardımıyla çok daha rahat tırmanırsınız. Focus'daki en küçük kombinasyon 32/32=1. Cube'da 28/34=0,823.

Bunun dışında iki model arasında çok fark olacağını sanmıyorum. Geometriyi karşılaştırınca Focus'un L kadrosu ile Cube'un 54 kadrosunda ölçüler ve açılar olarak oldukça yakın görünüyor ama Focus kısa seat tube (kadronun sele borusu kısmı) ile sloping (eğimli) kadro kullandığı için bence çok daha güzel ve agresif görünüyor.

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
Kafam karıştı arkadaşlar :)
İzmirde kullanacağım engebeli alanlar çok ve yağmur alan bir yer.
1800 civari butcem var. Daha fazla maalesef çıkmaz beklesem elimdeki para da harcanır.
1800 liraya İzmirde turlarda kullanılmak üzere Cube hyde shadow nasıl bir bisiklet ?

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@mfurkanacar

Hacım sen niye buna parayı veriyorsun 1800 liraya acera olurmu 1650 liraya btwin rockrider var insomnialar var chn krmz abimiz 1700 liraya ikinci el güzel bişey almış ikinci el güzel bir bisiklette düşünebilirsin ama sana tavsiyem bunu alma yazık olur parana.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Arkadaş düz maşa şehir bisikleti soruyor, kamyon gibi MTB'ler öneriliyor. Bu forumda umut yok gerçekten.

Furkan kardeşim, özel mesajına cevap olarak sana sebepleriyle de yazdım. Cube güzel bisiklet ama paranı daha iyi kullanmak istersen sana Sirrus öneririm.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
daha iki ay önce konyadan geçtim yol var konyada, hem fotolardan da görüyoruz asfalt yollar var. izmir'de de yol vardır eminim, çocukken gitmiştim. 2010'da ordaydım 1 günlük, hala kaldırmamışlarsa vardır