cst

Kadir Yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
320
yeni cst 26*1.50 dış lastik aldımda acaba iç lastik ebatları nedir acaba bide araba siboplu olanı varmıdır acaba? yardımlarınızı bekliyorum. saygılar .tavsiyelerinizi bekliyorum

Scudo

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Sizi yanlış anlamadı isem, aldığınız 1,50 dış lastikler için kaç veya nasıl iç lastik takacağınızı soruyorsunuz?

Ne tesadüf ki ben de CST marka 1,50 silik dış lastikler aldım ve onlar ile kullanmak için 26*1,50-2,10 araba sibop iç lastikler aldım. Yani sorduğunuz bu ise ; evet 1,50 den başlayan iç lastik üstelik araba siboplu bulabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

Kadir Yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
320
dgrudur.şu an kullandıgım 26*2.10 lastikteki iç lastikleri kullanabilirmiyim yani anlaymadım.şu anki iç lastikler 26*1.90

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
@cezeze

Dış lastik 1,50 olduğu için en uygunu yine 1,50 bir iç lastiktir. Ancak ben hiç denemedim ama 1,75'i de içerde kat yeri yaptırmadan kullananlar var. Fakat 1,90'nın rahatça kullanılabileceğini sanmıyorum.

Not : İç lastiği takarken sadece form verecek kadar hava basarak içeri tıkarsanız kat yeri yapmasını önleyebilirsiniz ama en önemlisi bolca pudralamak ;)

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
26*1,50 cst dış lastik için iç lastikler var piyasada. 5 tl civarı. pudrayla büyük iç lastiği zorlaman daha sonra yolda lastik patladığında sana sorun çıkarabilir.

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
@Berke ÖZTÜRKMEN

@yaminkutlu

Kırmızı ile belirttiğim yerde büyük iç lastiği kullanmaktan bahsetmedim. Genel iç lastik takılışında da lastiğin formınu verecek kadar hava basarak içeri takmaktan ve pudranın her zaman kullanılması gerektiğine işaret ettim. Yanlış anlama olmasın ;)

Her zaman dış lastiğe en uygun iç lastik kullanılması en doğru harekettir. Hızlı giderken iç lastiğin kat yeri yüzünden kendini kesmesini ve meydana gelecek kazayı düşünemiyorum bile.