Creme bisiklet

aknorl

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
917
İsim
akın oral
Bisiklet
Giant
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Ee gayet iyi...

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
1.328
Bisiklet
Specialized
Fuarda görüp tarzina aşık oldum ama surus deneyimini merak ediyorum fiyatlar yüksek. Amaç sadece tarz ise eski bir bisiklet cok daha ucuza toplanabilir. Yaygınlaşana kadar takip.

Dystopia

hiç
Başlık
19
Tepki
5.453
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Glider ile New York, Vinly ile de Bağdat Caddesi'nin tozu alınabilir veya tam tersi de olabilir ama modeller çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Zfr

Daimi Üye
Başlık
3
Tepki
464
Bisiklet
Dahon
Türkiye'de bir hipster bisiklet markası görmek şaşırtıcı.

aknorl

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
917
İsim
akın oral
Bisiklet
Giant
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Hipster mipstır boşverelim bisikletler güzel, tutarlılık ayrı güzel.

• Beğen
Tepkiler: DKN

Zfr

Daimi Üye
Başlık
3
Tepki
464
Bisiklet
Dahon
En azından brooks sele kullanmaları güzel, delikanlı gibi biz seleden anlamayız aga, nasıl olsa brooksla değiştireceksiniz, biz hazır verelim demişler, en kral markadan bile gelmez böyle bir itiraf.

enqinHLC

Demir Atlı Süvari
Başlık
38
Tepki
1.612
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Bisikletler harika, bayıldım. Tamda aradığım konsepte sahipler. Dürüstlüğüde cabası :)

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
6.863
Bisiklet
Cannondale
İlgimi yol bisikletleri cezbettiği için hemen sayfanın altına kaydım ama görünüşe göre diğer bisikletler de çok hoş. Kadroların klasik tarzı ve renk seçimi gayet güzel ancak modern Sora/Tiagra STI kollar biraz sırıtıyor gibi. Gerçi klasik görünüme sahip modern donanım mevcut olmadığına göre üreticinin başka şansı da yok.

Fiyatlar da epey halliceymiş gerçekten. Hedef kitleyi iyice daraltmışlar.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

DKN

Daimi Üye
Başlık
3
Tepki
160
İsim
Doğu kan
daha önce defalarca bakmıştım bu siteye. tasarımlar muhteşem. o kadarda pahalı değiller bence market bisikletleri bile yarı parası

DKN

Daimi Üye
Başlık
3
Tepki
160
İsim
Doğu kan
@İbrahim A. ayıptır söylemesi markete gidip bişey almadan dönmek bile min. 30 lira.. biraz boğazdan kısıp hemde zayıflayarak böyle bir bisiklet sahibi olmak daha mantıklı geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

mcb

Aktif Üye
Başlık
7
Tepki
496
İsim
Murat
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar merhaba,

bir arkadaşa Glider almayı düşünüyoruz. Göbekten 3 vitesli olan model. Genelde şehir içinde kullanımı olacak. Hem şık, retro bir şey olsun, hem çok bakım istemesin istediği için ilk baktığımız marka Creme oldu. Bu modelde Brooks yerine Velo'nun selesi ve elcikleri kullanılmış ancak Velo retro sele kullanan ve daha önce Brooks kullanmış biri olarak aradaki fark çok değil, bundan eminim. Göbekten vites bakım kolaylığı nedeniyle tercihimiz. Bir tek 3 vites çok mu az kalır ondan emin olamıyoruz ama bir deneme sürüşü ile bakacağız duruma artık. Kontra fren olması ayrıca güzel. Çamurluk, far, arka fren (kontra halihazırda olduğundan), dinamo, arka bagaj gibi ekstraları koymamışlar bu modelde. Bu da aleti hafifletip akıcılığını artırıyor diye düşünüyorum. Tabii fiyatı da 1500 lira kadar daha ucuzlatıyor diğer modellere göre :)

Creme'in en güzel özelliklerinden biri ehil olmadıkları konularda (sele, lastik, vites vs.) gidip gerçekten iyi ürünleri kullanmaları. Lastikler direkt Schwalbe (renk seçeneklerine göre Big Apple ya da Delta Cruiser modelleri), sele Brooks ya da Velo, Vitesler Shimano Nexus (Rohloff pahalı kaçacağından kullanılmamış). Buna rağmen de bence fiyatlar oldukça makul. Aynı özelliklerdeki ve tarzdaki Gazelle, Diamant gibi markaların retro bisikletlerini 800 Eurolardan alırken, Creme 500 Euro civarlarına mal ediyor. Piyasada öncelikle yer edinebilmesi ve Alman ve Hollandalı dev firmalara rakip olabilmesi için önce pazar payı elde etmeleri gerekiyor, bu nedenle de böyle uygun diye düşünüyorum. Bir diğer güzelliği de resmi sitesi dahil Türkiye'de desteklerinin olması. Bu nedenlerden dolayı aklımıza oldukça yattı ancak kullanım deneyimi olan varsa görüşlerini bisikleti almadan önce kesinlikle dinlemek isterim.

Yukarı Alt