Chain Reaction Cycles

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
ChainReactionCycles'dan gelen bütün kargolar için geçerli.

Scudo

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@EmirhanKarasu

kayıtsız yani doğal olarak takip numarasız postaları bırakabiliyolar kanka, forumda 2-3 kişi yazmıştı bunu.

Tepki
15
biraz saçma bi olay ama ürünleri dolabımın arkasında buldum :D sanırım annem aldı ve bana söylemeyi unuttu :D bide ptt yi aramak daha mantıklı diye düşünmüştüm ve aradım sordum kargo ne olursa olsun kimden gelirse gelsin gelen ürün ulaşmazsa alıcıya eğer en yakın bayiye gider 1 hafta bekletilir ve geri gönderilir dedi

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@altuğ altınbigi

Normalde İngiltere'den Royal Mail ile 1 hafta sürüyor. Tracking opsiyonu olmasa bile paketin üzerindeki "barkod" numarası ile (ki tüm paketlerde olmak zorunda) Ptt web sitesinden takip edilebiliyor.

Tepki
47
arkadaşlar (link) dan alışveriş yapan varmı?
deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim,ingiliz bir site sanırım,birkaç parça sipariş vermek istiyorumda ,Türkiyedeki fiyatlara göre biraz daha ucuz.
yada bildiğiniz daha uygun fiyatlı ve avantajlı yurtdışı alışveriş siteleri varmı?

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
(link) konuyu okursanız yeterli bilgi sahibi olursunuz.

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@mustafa ayvaz

güvenerek alış veriş yapabilirsiniz çok büyük bir site ve güzel hizmet saglıyor. 1.5 hafta once bu siteden alış veriş yaptım bakalım bekliyorum hala kargoyu.

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
bu siteden alış-veriş yaptığımızda kargonun Türkiye'ye girişi sırasında sıkıntı yaşanmıyor mu? birde kargo ücreti bayaa bir tutması lazım ?

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Alışveriş yapmayan var mı dersek daha doğru olur :) Güvenilir bir site, evanscycles'a da bakabilirsiniz..

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@mcsilver

Chainreaction dan alışveriş yapınca kargolar parcel force veya royal mail ile Türkiye'ye geliyor.Bu kargolarının ikisininde Türkiye dağıtımını ptt yapıyor.
150 euor üzeri olmadığı sürece sıkıntı falan olmaz.
Kargo ücreti ilk başta belli zaten görünüyor ne kadar tuttuğu.
8 ile 10 arası genelde elinize ulaşır.
Evanscycles ise royal mail ile ve hatta bu defa arkadaşa ups ile yollamış 5 günde ingiltereden eline ulaştı.
İki sitede number one diyebiliriz.Her türlü sorun ve sıkıntıda yardımcı oluyorlar.
Hele evanscycles sitesinin 30 a yakın shop u var kendi ülkesinde zaten.
Akeza crc de dünyada ün yapmış bir site gerçekten.:in:

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
ben de defalarca alışveriş yaptım.. crc ve evanscycles yanında bir de merlincycles var.. burada kargo ücreti çok uygun. bir alışveriş yapmadan önce mutlaka merline de bakmakta fayda var.. hatta kargo ücreti yüksek olsa da actionsports.de muhteşem ötesi fiyatlar sunuyor bazı ürünlerde..

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
peki 150€ yu geçen ürünlerde nasıl bir yol izleniyor bilen varmı mesela avid elixir 5 157 €ya denk geliyor vergisi ile 400 liraya denk geliyor. sadece vergi ödeyip gümrükten malı teslim alabiliyormuyuz bide ben konyadayım illa gümrüğe gitmemmi lazım konyadan işler hallediliyormu bilen varmı bu konuyu aydınlatırsa sevinirim...

Tepki
11
Merhaba arkadaşlar,
Pazartesi günü ChainReactionCycles'tan sipariş vermeyi düşünüyorum. Parcel force ile gelicek ürünler. Kadro ve bir kaç parça getirtmeyi düşünüyorum. Bu yüzden Parcel forcenin 69€'luk kargo ücreti tutuyor, bunun zaten ürünlerle beraber ödemesi yapılacak.Peki;

1.) Gümrükte ürünler için +%18 kdv dışında Türkiye içi dağıtım için kargo ücreti ödeyecekmiyim.

2.) Ben Adana'da yaşıyorum ürünler İstanbul Gümrükten geçemezse Adana'da nereye gelecektir yada Adana'ya geliyor mu yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler.

Tepki
7
Ben 2 yıldır alışveriş yapıyorum chain reaction cycles'tan en fazla bir haftada eline ulaşır sitede ödediğin neyse o ekstra vergi falan ödemiyorsun gümrüğe takılma sorunu olacağını zannetmiyorum ben hiç bu sorunla karşılaşmadım....

• Beğen
Tepkiler: sDVoLuMeFoUr

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@Oğuzhan Meral

150 € sınır vardır, 150 € yu geçen ürün normal şartlarda gümrüğe takılır. gümrüğe takılan ürün bisiklet ve bisiklet parçaları için %18 vergi + 3 lira depo ücreti olur.

takılan ürün yaşadığınız şehire bağlı gümrük merkezine gelir. vergisini orada ödeyip alırsınız malınızı.

Tepki
11
Teşekkür ederim ilginiz içi siparişleri verdim 2 gün önce bekliyorum bir sorumdaha olacak benm parcelforce yine ptt aracılığı ile geliyor değilmi yani ilgilenen kurum ptt mi?

Tepki
11
Arkadaşlar sorum bitmiyor kusura bakmayın

benim aynı anda siparişini verdiğim ürünler ikiye bölünüp paketlenmiş bana da iki tane shipping referance verdiler 1. paket için parcelforcede

Status: In progress

Parcel tracks

Date Time Location Tracking Event
28-05-2011 00:23 International Hub Forwarded for export
27-05-2011 20:22 International Hub Received and processed
26-05-2011 16:12 002 Forwarded for processing
26-05-2011 00:00 WDM Online

bu yazıyor

2. paket için ise;

Status: Advised

Parcel tracks

Date Time Location Tracking Event
27-05-2011 14:58 early Forwarded for processing
27-05-2011 00:00 WDM Online

bu ne demek oluyor birde paketler ayrı ayrımı gelicek bana ayrı ayrı olursa bi paket 172€ diğeri 130€ ama tek kargo ücreti ödedim Türkiye ye gümrüğe gelince sorun çıkarırlarmı yoksa iki paketi birleştirip bana öyle mi gümrük kağıdı gelir bilen varsa cevaplarsa sevinirim cevaplarınızı bekliyorum.

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@sDVoLuMeFoUr

sanırım siparişlerinizin içinde kadro da var. kadrolar diğer parçalardan ayrı paketleniyor. 1-2 gün arayla gönderiliyor. gümrükte sorun yaşamazsınız, faturalarıda ayrı ayrı kesilmiş olacak çünkü.

• Beğen
Tepkiler: sDVoLuMeFoUr