corrtec'lerde kadro boyları

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bendeki bisiklette corratec x-vert expert te kadro size 4 yazıyo bu kaç inç demek oluyo?ve şunu da sormak istiyorum çünkü bi kaç kişi bana büyük olduğunu söyledi boyum 1.72.onun için kafama takıldı.ben ankaradan deltadan aldım . ordaki arkadaşlar boyuma göre bunu yolladılar merak ediyorum bi yanlışklık olabilir mi?ben onlara daha cok yolda bindiğimi söledim...

Scudo

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@yetkin

Sayın Yetkin,

Bende daha geçen ay İstanbul'daki Delta Bisikletten 3 tane ( eşime , bir arkadaşa ve bana ) Corratec Motion aldım.Benim boy 185 cm. Bana seçerken 4 numarayı uygun gördük.46 cm = 18 inch Kadro Boyu.Hani sen devamlı düz yolda kullanacam hiç dağa yada yokuş tırmanmıyacam dediysen Ankara'daki arkadaşlar sana 4 noyu göndermişlerdir. Genede 3 numara yani 42 cm = 16.5 inch sana daha uygun olurdu. Yada benim kullandığım bana küçük :) Bunlar naçizane benim bildiklerim.
Konu ile ilgili forumda çok daha tecrübeli arkadaşlar bulunmakta.

Saygılar,
Tolga Gürgün

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bende de extreme var benimkide 4 numara boyum 180 ve bana nerdeyse tam geliyor ama sana 4 boy biraz küçük gelmiş gibi

• Beğen
Tepkiler: candede

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
birde bu hesaplamayı boy degilde ayaklarından apışarana kadar ölçüp hesaplama yapıyorlar kaç cm oldugunu yazarsan belki daha iyi yardımcı olurlar tecrübeli arkadaslar

• Beğen
Tepkiler: ulas

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@serdal

Sevgili Serdal,

Benim bisikletle ilgili bir sorunum yok Allaha şükür.Zaten Mtb yi %75 yokuş tırmanmak için aldım.

Sayın Yetkin,

Hesap detayı için buyrun ;

(link)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Arkadaşlar,

Corratec Boyları

2
2/3(3)
4
5
6
7

numaralardan olusuyor

4 numara en çok kullanılan bir boydur. 175 ile 185 arası boylara denk geliyor. Ama 1.72 icn de pek bir sey fark etmez. Cünkü Coratec X-Vert serilerinin kadroları aşağıya doğru eyimlidir. Bu yüzden bence boyunuza uyumluğu konusunda bir sorun yok... Eğer rahatsız olursanız bana bildirin.. delta@deltabisiklet.com adresinden bana ulaşabilirsiniz...

görüşmek üzere saygılar...

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hatta bazı 170 boyundaki arkadaşlara bile oluyor. Çünkü her kesin bacak uzunluğu farklıdır. Bu farklılık kullanımı değiştirebilir. Kimi zaman 188 boyuna da olur kimi zaman da 170 boyuna

bir de 4 numaranın tam olarak ölçüsü

orta gobek orta noktasından sele borusu bitim noktası 46 cm 18.1 "
orta gobek orta noktasından ust boru noktasına 36 "

arada 10 cm fark var bu yuzden hic birinde bir olcu sorunu yok

herkese saygılar

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@zzyzx

Ulaş Bey ,

Corratec Mtb Kadro Boyu aydınlatıcı detayları için tekrar teşekkürler.

Saygılar,
Tolga Gürgün

• Beğen
Tepkiler: ulas

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Ben teşekkür ederim abim ne demek kimsenin aklında bir şey kalsın istemem. Bakıyorum da abi forum işini iyiden iyiye öğreniyorsun ;) Dikkat et alışkanlık yaratır :D kurtulamazsın sonra.. Bizde olduğu gibi :)

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@zzyzx

Ulaşcım ,

Alışkanlığımız yeterki gezilerimiz ve paylaşımımız olsun kardeşim..bu ara müsaitim..

Sevgilerimle,
Tolga Gürgün

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Kesinlikle abi :)

Gerçi ben bu aralar kafamı kaldıramıyorum ama :(

olsun daha çoook binecek zaman var..

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için...zzyzx bana ankara da satıcı arkadaş benimle aynı boydaymış oda x-vert kullanıyo..ben telefonla görüştüm onla o bana benim kullandığım ölçüyü yolluyum dedi .bende tabi ki güvendim.dez avantjı ne olur peki bu boyun bana.?düz yol için rahat olacağını tahmin ediyorum.araziye pek girmedim ama mutlaka yakında giricem sorun olur mu?peki ben ne yapabilirim bu durumda yani siz delta olarak yardımcı olurmusunuz

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Kadro boyunuz pek de sorun teşkil edeceğe benzemiyor...
Arazide makul olan kıvraklığı küçük kadro daha rahat sağlar ama bu yüksek performans sürüşte geçerli birşey...

Ağırlıklı yol, arada birde arzi yaparım diyorsanız sorun yok diyorum...Tamamen kişisel görüşüm olarak...

Onun dışında yıllarca ülkemizde bianchi diye sattılar tek boy kadroları...En kısasından en uzununa herkes kocaman kadrolu bisikletlere bindi...
Bence şuanki durumumuz çok bile iyi :D:D:D

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ankaradaki arkadas size sorun olmaz dedıyse bence olmaz onun icin icini ferah tut arkadasım keza deltabisiklet güvencesindeyse sorun olmaz sadece delta icin demiyorum tabi formumuzdaki diger bisikletfirmaları icinde aynı hassasiyet gecerlidir,simdiden güle güle kullan diyorum kazasız belasız

• Beğen
Tepkiler: Yetkin Şahin