corratec x-vert s03

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
slm...........

scott scale 60 mı trek 4500 mü derken corratec x-vert s03 aldım :D
yapılan yorumlar ışığında illaki scott iyi farkındayım :eek: ama fiyat perfonmans olayına kafayı taktığım için corratec te karar kıldım ..
yıllar sonra kendime bi bisiklet aldım ve mutluluğumuda sizinle paylaşmak istedim...
tek merak ettiğim standart donanımlarında gelecek ...sizce ilk etapta kesinlikle değişmesi gereken bir parçası varmı... cevaplar için şimdiden tşk kolay gelsin

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
KULLANICI TIPI : MTB
KADRO : X-Vert GEOMETRY SUPER LIGHT FRAME ALLOY 6061
ÖN AMORTİSÖR : ROCK SHOX D3 100mm
ARKA AKTARICI : Shimano XT
ÖN AKTARICI : Shimano LX
VİTES KOLLARI : Shimano DEORE RAPIDFIRE
RUBLE : SHIMANO
ZİNCİR : SHIMANO
AYNAKOL : SHIMANO
ORTA GÖBEK : SHIMANO
FREN ÖN / ARKA : SHIMANO V-FREN
FREN KOLLARI : SHIMANO
ARKA GÖBEK : SHIMANO
ÖN GÖBEK : SHIMANO
PEDALLAR : VP
GİDON : CORRATEC
BOYUN : zzyzx 7°
FURÇ TAKIMI : FSA
SELE : Selle Italia X2 man
SELE BORUSU : CORRATEC
SELE KELEPÇESİ : zzyzx
JANT : CORRATEC
JANT TELLERİ : DT Champion 1.8
LASTİK : corratec Ground Grip 2.3/2.1

Bisikletin detaylı özelliklerine baktığımızda orta sınıf bir MTB görüyoruz. Donanım olarak arada sırıtan, diğer parçalara yakışmayan hiç bir şey yok. Oldukça iyi bir tercih.

Bence hiç bir şey değiştirmeden keyfini sürmekte yarar var.

Hayırlı olsun... :)

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
hayırlı olsun dostum, kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle

Pugtdeem

Daimi Üye
Tepki
229
Bisikletiniz hayırlı olsun keyfini çıkartın iyi günlerde kullanın

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize ve yorumları içinde halil kardeşime sonsuz teşekkürler :)

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Parçaların hepsi dengeli, hiç bir şeyi değiştirmeye gerek yok. Kullanmaya başladıkça karar verirsin.

Ben de geçen sene Eylül-Ekim gibi seninle aynı durumdaydım. Aslında bu tip forumların çok fazla faydası var ama bir de kötü yanı var. Yazıları okudukça, bisikletlerin fotoğraflarına baktıkça sürekli yeni bir şeyler alası geliyor insanın. Sağolsun bazı arkadaşlar da yeni bir şeyler almış olmanın coşkusuyla gereksiz yere eski parçanın ne kadar yetersiz olduğunu, şimdiki $$$ parçayla kullanımının nasıl geliştiğini ballandıra ballandıra anlatırlar. Halbuki bence bir fark hissedilse bile bunda psikolojik faktörlerin daha fazla etkili oluyordur.

O yüzden yeni bisiklet alan kişinin yapması gereken şey, bisikletini daha iyi tanımak ve tekniğini geliştirmek için mümkün olduğunca çok vaktini bisikletin üzerinde geçirmelidir.

muhittin06

Üye
Tepki
2
bence de en iyi tercihi yapmışsın.Alman teknolojisi işte.Güle güle kullan

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@muhittin06

acaba sadece adımı alman yani toplamasyon işini yine bizim cücüklermi(çinliler):D yapıyor :rolleyes:

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Güzel bisiklet. Güle güle kullanın. Benim de düşündüğüm bisikletler arasında...

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@Turhan Evci

:D :D :D :D :D :D :D kesinlikle haklısın babacan zaten aldığım hafta deneme amaçlı kuş cennetine gittim(70km)ve daha 10km de ayakta gitmeye başladım:boese157: tam bi ızdıraptı yani...o yüzden takaslıklar bölümün e koydum bende o hafta...

brol

Forum Demirbaşı
Tepki
487
İsim
BİROL
Bisiklet
Merida
hayırlı olsun yeni bisikletiniz.....
ben de corratec kullnıyorum,çok memnunum...

krizalittt

Daimi Üye
Tepki
120
hayırlı olsun. Bisiklet alırken bende çok kararsız kalmıştım en iyisi gidip herhangibirini almak. Zaten aldıktan bir süre sonra bakıyorsunuzki aldığınız günkü bisikletin yerinde başka bişey var. Bana göre bisiklet almak sadece bir başlangıç

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@emreonem

Dış lastikleri Schwalbe Maraton ile değiştirirsin. Bisiklet yaklaşık 600 gr hafifler. Böylece performansın artar. Selsini de Comfort Pro Gel 1 ile değiştirirsin böylece saatlerce ağrısız bisiklet keyfi yaparsın.
İYİ PEDALLER

Ahmet Turan BABACAN

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Colnago
9 şubat 2008 tarihinde x-vert 03 almak için ist.a gidiyorum. Yanında şunu şunu da al dediğin şeyler var mı? Nasıl memnun musun bisikletten?
Ben çok araştırdım bunda karar kıldım ama..! corratecin x-vert 02 Lite ve x-vert S Lite 02 olarak 2 modeli daha var bunları tavsiye eder misiniz?
(link)
(link)

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@Semih Temiz
seleye alıştım :D ama.dış lastik seçimini tavsilerin doğrultusunda yapabilirim ;) teşekkürler

@atbabacan
ben çok memnunun babacan artı hiç bişeye ihtiyacı yok..belki ilerde havalı bi maşa alabilirsin..maddi imkanların doğrultusunda :cool: ..dediğim gibi sele baştan biraz sıkıntı yapıyor ama onada alışıyorsun