corratec x vert motıon mu kron xc 4000 deore lx vfren mi

rower

Üye
Tepki
2
arkadaslar bu ıkı bısıklet arasında kararsızımm hangısını tavsıye edersınız.bisiklet konusunda fazla bılgı sayıbı olmadıgım ıcın bana yardımcı olursanız sevınırım..tesekkurler!!

Scudo

Emre Ezer

Üye
Tepki
23
ben tercih edecek olsam corratec bisikletleri daha çok sevmeme ve hatta bir tane sahip olmama rağmen, komponentleri biraz daha iyi olduğu için kronu seçerdim. ama bu iki bisikletin fiyatları da aynı değil galiba, bence adil bir karşılaştırma olmaz.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bencede arada çok fark var bildiğim kadarı ile montion corratecin en alt modeli kron xc 4000 ise en üst modellerinden biri.aradada fiyat farkı oldukca yüksek

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
İki farklı bölüme aynı konuyu açmışsın :)
İki bisiklet arasında 150 euro gibi bi fark var,
xc4000 in kadrosunu elimle tartma şansım oldu, bayağı hafifti,
kullananlar gayet dayanıklı olduğunu söylüyor, bi defa alırsan değiştirmezsin bir daha diye düşünüyorum,
donanımda full LX, xcr maşa da ağırlık bakımından fena değil.
Bir motion kullanıcısı olarak corratec motion kaliteli ve sorunsuz bir bisiklet
ama ağırlık sorunu var (bisikletin ağırlığı 14 kg ye dayanıyor ve ağırlığın çoğu maşa ve kadro). 2007modellerde
biraz daha hafiflemiş ve arka attırıcı LX olmuş ama bütün donanım değil.
Yine de iki bisikletide gör tart bütçene göre değerlendirip kendi kararını ver derim.

rower

Üye
Tepki
2
bılgılerınızı benımle paylastıgınız ıcın cok teskkur ederımm

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
kesinlikle biraz fazla ver bi kere olsun bidaha uğraşma hafifleteceğim die kron xc 4000 süper tavsiye ederim :)

(link)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Atacan
2007 Corratec'ler oldukça hafifledi. Motion 12.8-13 Kg. civarlarında. Arka vitesi LX çıkıyor ama diğer parçlar Deore. Zaten Deore'li olarak tasarlanmış bir bisiklet. Arkanın LX olması bonus:) (hediye yani)
Corratec jant tellerinde DT Swiss teller kullanılıyor. Bu sıkça atlanan bir durum. Markasız siyah tellerle aralarında büyük fiyat farkı var..

rower

Üye
Tepki
2
@gürsel

abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.ben kürek sporuyle uğraşıyorum ayrıyetten hobi olrak bisklete binmek istiyorum bu iki bisikletten hangisi benim işimi görür.hangisini önerirsin.teşekkürler