Corratec X-Vert Motion Bu Bisiklet Neden Ağırlaşıyor

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar benim anlamadığım bir konu bisiklet yağmur suyu veya ıslanınca ağırlaşıyor 12.5 kilo olan bisikletim oluyor 15 kilo gibi bazen çok hafif oluyor bazende bisikleti kaldırırken zorlanıyorum sorun nerden kaynaklanıyordur.

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
O günkü yorgunluk ve ruh haline bağlı olmasın ? Bazen uzun bir yokuşu dinlenerek zor çıkarken,bazende tek seferde çıkabilirsiniz. Psikolojik bir durum bence tamamen.

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
aynı şeyler bazen bendede oluyor.sanırım o ağırlık ogünkü bisiklet sürme isteğimizle ilgili oluyo yani psikolojik olabilir diye düşünüyorum.

çağrı türkmen

Aktif Üye
Tepki
314
Arkadaşların dediklerine harfiyen katılıyorum. Eğer o gün bisiklete binmeyi istiyorsam, koca bisiklet kuş gibi geliyor. Ama bazen sporu aksatmayayım diye gönülsüz çıktığım da oluyor. Aynı sorunu ben de yaşıyorum o zamanlar. Neticede sünger değil ya bu meret ıslanınca su çeksin:) Sorun bizdedir kesin:)

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
bu konuda haklısınız görünüyor en iyi çözüm hafifken ve ağırken bisikleti tartmak olacak

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@recep24ank

hocam corratec x vert motion benim arkadaşta da var bende sizinle aynı şeyleri düşünüyodum bu bisiklet bazen ağırlaşıyo gibi sanki diye sonrada psikolojiktir yorgunlukla alakalıdır falan diye umursamamıştım demekki gerçekten öyle benim diğer salcanom da öyle bişeye rastlamadım mesela

• Beğen
Tepkiler: Gökhan TESKİ

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
lastik basıncına dikkat :) x vert motion sahibiyim aynı şey ne zaman başıma gelse lastiğimin basıncı az da olsa inmiş oluyo ;)

sefasahin

Aktif Üye
Tepki
88
Psikolojiktir muhtemelen.Bende aynı bisikleti kullanıyorum.Sadece yorgun oldugumda olur.Marka/model ile ilgisi yok.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
tşk ederim yorumlar için. tekere iyice hava bastım birazda düzenli spor biraz hafifledi gibi geldi. tamamen pisikolojik olduğuna inandım.

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
motion ların deltadaki ağırlıklarında bi sorun var bence 13,2 kg yazıyordu sanırım v frenlide hidrolik frendede ağırlık aynı yazıyordu üzerindeki malzemeler aynı tek fark biri hidrolik fren diğeri v fren :)

Tepki
19
Bisiklet
Corratec
fren pabucu canta çok yakın ise, yağmurlu çamurlu ortamlarda araya giren çamur sebebiyle sürtünme oluşturabilir. bu da ağırlık yapar.
önerim, pabuçların çok az miktarda gevşetilmesi.

ikinci olarak arka teker mandalı gevşek ise biraz daha sıkıştırman.

lastik havasının az olması daha önce söylenmiş bu da ıslak ortamlarda hissedilir ağırlık oluşturabilir.

son olarak, ıslak zamanlarda zincire bulaşan çamur, hem yağın sürtünme azaltıcı olumlu etkisini yok ettiği için, hem de fiziksel olarak sürtünmeyi arttırıcı etkisi sebebiyle hissedilir ağırlık yapabilir. temizlik ve bakım bu sorunu giderir.

Şeref ARSLAN

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Specialized
Erkan güzel bi izlenim, ayrıntılı bi şekilde incelemişsin. Ama Recep inki kesinlikle psikolojik,:) birde V fren ile disc fren arasında kesinlikkle ağırlık farkı olduğunu düşünüyorum .Her ne kadar sınıfında biraz ağır kalsada 2009 model olan corratec'imin kadro tasarımı ve gücü hoşuma gidiyor.