corratec x-vert cross

neşe evci

Üye
Tepki
1
corratec x-vert cross base bisikletimiyaklaşık 5 ay önce aldım kadro boyu beni rahatsız etmiyordu,alırken de bana uygun olduğunu söylemişlerdi mayıs ayında gökova bisiklet turuna katıldım 5 günlük bir turdu yaklaşık 277 km. yol yaptım tur esnasında gidon ile sele arasındaki mesafe beni biraz rahatsız etti bu mesafeyi kısaltmak için yapabileceğim birşey var mı? (ayarlanabilir boyun taktırdım bunun dışında)

Scudo

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
işinize yararmı bilmiyorum ama corratec kullanıcısıyım aynı boyun bendede var. amatörce bir yorum olcak biraz. boyunu ters çevirirseniz açı azalır. bu da tur da daha rahat kullanım sağlayabilir. gerçi ayarlanabilen boyunda bu mümkün sanırım. şahsen ben de ters çevirmeyi düşünüyorum...

neşe evci

Üye
Tepki
1
zahiradam sizin kadro ölçüsünüzünde size uygun olmaması gibi bir problem var mı?

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@neşe evci

delta bana uygun kadro ölçüsünü verdi. ben ne kadar bir büyük boy almak istesemde deltanın dediğini yaptım ve 44 cm aldım. tecrübem olmadığı için karşılaştırma fırsatımda olmadı henüz. ama sanırım kadro boyuyla ilgili problemim yok. sadece yol ve tur bisikletlerine bakarak boyunu ters çevirmek uzun yolda fayda sağlayabilir diye düşünüyorum. saygılar..

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
gidon boğazını değiştirerek sorunu çözebilirsin fazla uzandığını düşünüyorsan daha kısa bir gidon boğazı kadronun küçük geldiğini düşünüyorsan daha uzun bir gidon boğazıyla olayı çözeblirsin

neşe evci

Üye
Tepki
1
gidon boğazını değiştirdim sele ayarına baktım seleyi 2-3 cm. öne alabiliyorum umarım faydası olur

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
mavi okla gösterdiğim vidaları gevşetip parçaları turuncu yönde hareket ettirip mesafeyi kısalta bilirsiniz..

(link)