Corratec X Vert Cross Base

korayaydin

Üye
Tepki
1
Dün Ortaköy Delta'dan aldım.Bayiide benimle ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.
Neredeyse 10 seneden beri almış olduğum ikinci bisikletim.10 sene aradan sonra tam olarak ne ile kıyaslayabilirim bilmiyorum ama ilk gün beklentilerimi karşıladı.
Pazar akşamı 21:00'dan sonra bisikletimi kullanma şansım oldu.
İlk beş dakika benim için tamamen kabustu;lakin sorun bisiklette değil bende idi tabiki.

Sen aradan geçen onca yıldan sonra bisiklete bin,hem de yokuş yukarı,daha bisikletin kaçıncı viteste olduğuna bakma:)
Ne oldu peki?bisiklet üstünden attı beni,bir arabanın aynası kurtardı sağolsun.
Sonra zincir attı,o da benim hatam;üstteki mi yükseltiyordu alttaki mi derken attırdık zinciri.Neyse yokuş aşağı verip hallettim iki pedal çevirerek.
Ardından benim Validebağ dan Suaide tarafına doğrı serüvenim başladı.
Yaklaşık 5km kadar sonra o bana ben de ona alıştım.O beş km vitesin canına okudum malesef,ama sağlammış birşey olmadı.

Ön armortisörün faydalarını İstanbul yollarında gerçekten hissediyorsunuz.Sahil yoluna kadar hareketli olarak kullandığım amortisörleri sahil yolunda kilitledim.Düz ve pürüzsüz bir zeminde gerek kalmıyor pek.
bisiklet gerçekten güzel gidiyordu,en azından benim beklentilerimi yerine getirdi diyebilirim.Burada farklı yorumları olacak arkadaşlar vardır tabi ki.
Kask kesinlikle takın arkadaşlar,trafikte pek saygı yok iki tekerleklilere,ve arka flaşör ve ön aydınlatma da şart;yolda araçlar,sahil yolunda da bisikletlere ayrılan bölümde yürüyen yayalar için görünür hale gelmek önemli.
Dün gece yaklaşık 25km yol yaptım,hız olarak da en yüksek 35km/s gördüm.

Ağırlığına gelecek olursak,sanırım 12-13 kg arasında.Şehir içinde kullanacaksanız ve güzergahınız düz yol ise çok da gram hesabına girmemek lazım sanki.Sonuçta siz onu değil o sizi taşıyor.

Biraz rejim yaparak ve pedallara asılarak 3-4 kilo verirseniz,bisiklete harcayacağınız hafifleştirme masraflarından kazanırsınız :)))
Sonuç olarak,benim gibi,bisiklet sporuna ara vermiş ve ne alacağını bilmeyen arkadaşlar için,fiyat ve donanım olarak ideal bir bisiklet gibi geldi bana.

Özlemişim pedallara asılıp,rüzgarı hissetmeyi.
Herkesin yolu açık olsun,Allah kaza bele vermesin.

P.S: Bir sonraki gezimde resim yollamaya çalışacağım.

Scudo

Koray Oral

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Corratec
Güle güle kullanın . Corratec iyi bir seçim olmuş :)

Burak Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
325
Hayırlı olsun tekrar :) GEçirdiğiniz ufak kazadan dolayıdageçmiş olsun ... Bisiklete alışmanıza sevindim ilerleyen zamanda turlarınıza ait resimleri bekliyoruz..Keyifli sürüşler :)