Corratec Super Bow Fun

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Corratec SuperBow Fun için ciddi araştırmalar içindeyim. Birçok arkadaş alacağım, aldım, kullanıyorum demiş ancak yapılan geri bildirimler tatmin edici düzeyde olmaktan çok uzak; hatta bende var, aldım diyenler sonradan yazmamış bile.

Bilgi paylaşmak yön gösterici olacaktır.

Scudo

Rüzgar Yolgezer

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cesur
Bu bisikletlere bagaj, camurluk vs takilabiliyor mu? Gerekli vida bosluklari yok gibi gorunuyor.

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Arkadaşlar bende birçoğunuz gibi görüntüsünü beğendim ve hatta geçen yaz özellikle geometrisi sebebiyle eşime 1 adet Corratec FUN aldım kendime de X-Vert 0.3 almıştım ancak üzülerek belirtmeliyimki Corretec'in normalde kadroları 1600 gram civarındayken bu kadro 2 kilo civarındadır biz tabi bi hevesle alırken ağırlığına baktık fakat donanımsal ağırlığıdır diyip sonradan parçaları nasılolsa değiştiriceğimiz için önemsemedik ama donanım ağırlığını öğrenince buna değmiyeceğini düşündüğümüz için zararına sattık şimdi sadece geometri bir bisiklet ağırsa bunu telafi etmez ayrıca araç askı aparatlarının hiçbirine uymadığını bu sebeple sele borusu ile gidon arasına aparat bağlamak zorunda kalacağınızı da unutmamak gerekir ayrıca biçok XC'de olduğu gibi bunda da bagaj koyacak yer mevcut değildir yani istenildiğinde tura çıkamazsınız...yani bence kadro evet güzeldir ancak işlevsel değildir....ben ne mi yaptım?X-Vert 0.3'ü hanıma verdim kendim Revolution kullanıyorum herkese tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: Rüzgar Yolgezer

simerkan

Üye
Tepki
0
Corratec superbow fun 29" kullanıcısıyım. Gerek sürati gerekse kontrolü açısından oldukça tatmin edici bir bisiklet. İnanın 26 lar çocuk bisikleti gibi gelmeye başladı. yokuş çıkışlarında hiç zorlanmıyor, engebeli arazide kontrolü kaybetmiyor ve dahası düz yolda oldukça iyi hızlanıyorsunuz. Yanımda başka bisikletlerin sürekli pedal çeviripte benim onların yanında 30-40sn pedalsız bir şekilde gidiyor olmam herkesin dikkatini çekiyor. Son derece rahat bir bisiklet. Sanki jip kullanıyor gibisiniz. Daha önce Salcano astro kullanıyordum o da geometri açısından rahat ve hızlı bir bisikletti. Ancak superbow sanki başka birşey. Uzun süre kullanımda kendini daha iyi gösteriyor. yüksek basınçlı lastiklerinin temas yüzeyi çoğu mtblerden daha az. sanki şehir ve dağ bisikleti karışımı gibi.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Konuyu hortlatmanın zamanı gelmiş anlaşılan. Dün superbow fun ı almış bulunmaktayım ve konuyu tesadüfen görmüş durumdayım. Bisikleti almayı düşünenlere KENDİ YORUMUMDUR diyeceğim tek şey 26 janttan 29 janta yeni geçtim ve hissettiğim şey net olarak kendimi jeep e binmiş gibi buldum :D Yüksekliği gerçekten harika. Bazı arkadaşlar yok şöyle ağır yok böyle ağır vs yazmışlar ALAKASI YOK BAŞTAN AŞAĞI ŞIMARIKLIK. Karbon kadroyla kıyaslamak istiyorlar heralde kadroyu. Çok net söyleyebilirim evim 4. katta ve kendim eve çıkarıyorum odama koyuyorum. Ağırlığı vs yazan arkadaşlarım karbon alsınlar ( ki karbon mtb alırlarsa 11 kg olduğunu hatırlıyorum bir markanın( yanılıyor olabilirimde ) üstelik bu 12-13 kg arası birşey. Yani gelipte 1-2 kilo için bir tomar para dökmenin profesyonel bir yarışcı değilseniz BENCE gereği yok. Performansını şöyle söyleyim kendimi yormamak için ilk deneme turumda 32 km yol yaptım max 42. km hıza ulaştım eymir gölünde. Zamanla bu performansın çok daha üstüne çıkacağıma eminim. Araba taşıyıcısında sorun yok rahatlıkla bağlanabiliyor ( sele ye doğru tek borudan geçirmeniz yetiyor kayışı. Bağladıktan sonrada milim oynama yapmıyor. İşin açığı beklediğimden daha üstün ve seri bir bisiklet çıktı ve 1-2 saat sonra tekrardan eymire çıkacağım kısa bir yükleme yapacağım ve içim içime sığmıyor. Umarım birilerine bi faydam olur...

(link)

https://i.hizliresim.com/DXpEdl.jpg

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Efecan UZUN

Renkleri çok güzelmiş hayırlı olsun. :)

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
@Berke Kazankaya

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için . Daha iyisi sizin olsun diyeceğim yanlış bir terim olur sizin bisikletinizide hatırlıyorum yeni almıştınız ve renklerine duruşuna hayran kalmıştım halada öyle düşüncelerim :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
oleyyy bi corratec kullanıcı ya rastladım yalnız değilmişim :agla: :D hayırlı olsun bisikletin :) :)

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
@c. kırmızı

asdasjdkhkas yorum çok hoşuma gitti teşekkür ederim güzel dilekleriniz için :D Yalnız değilsiniz aksine aslında kalabalığız ancak forumda pek yok kullanıcılar ya da konuya denk gelmiyorlar sanırım :D :D

adamCliff

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Corratec
@Efecan UZUN

Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun.Superbow tercih eden birisini görmek beni mutlu etti.Bi kaç yıldır almak istiyorum ama maddi sıkıntı içinde olduğum için ve renk beğenemediğimden 29er 2013 race (siyah) modelini alabileceğim günü iple çekiyorum..Bisiklet ağır eleştirilerine ben de pek kulak asmıyorum, şuan kullandığım ''velesbit'' 25kg olduğu için superbow bana kuş gibi gelecek;)

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
@Adem B.

Teşekkür ederim kat kat iyileri sizin olur inşallah. Sizinle aynı durumdan geçtim çelik kadrolu çift amortisörlü tahmini oda en az o kadar ağırlığı vardır düldülden sonra bu resmen kuş gibi geldi. Taşıma aparatına oturmuyor diyenlere ve herhangi arazide ne kadar rahat gidildiğini anlatmak amacıyla iki fotoğraf daha paylaşayım daha bu öğlen çektim . Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz :)

https://i.hizliresim.com/b8mkMd.jpg
https://i.hizliresim.com/djm8ZV.jpg
https://i.hizliresim.com/b8mkb8.jpg

• Beğen
Tepkiler: adamCliff

yasin ö

Üye
Tepki
1
İsim
Yasin
Bisiklet
Corratec
29'Er bisikletler yeni piyasaya girmişti. 2012 yılında 30 vites ve 29 inc bisiklet almaya karar vedim. Daha önceden trekin 24 vitesini kullanıyordum. Almışken hem disk fren, hem 30 vites, hemde 29 İnc olsun istedim. Almadan önce Trek , KTM , Cannondale, GT , ve Mosso fiyat , kadro ve markalar arasında gittim geldim. En sonunda 2013 yılı başlarında Antalya Delta'dan 29 er Corratec Superbow Fun aldım. Hiç aklımda yoktu , Mağazadaki arkadaşa 29'er , 30 vites ve disk firen bisiklet bakıyorum dedim. Oda bana Superbow 'u önerdi. Fiyat olarak ayırdığım bütçemin biraz üstüydü, ama kadro olarak çok hoşuma gitmişti. Aklıma koydum alacaktım. Bir hafta sonra bütçemi ayarlayıp mağazaya gittiğimde Türkiye 'de 2 adet kaldığını söyledi. İstanbul'dan bir hafta sonra geldi ve aldım. Bisiklet bindiğimde ilk başta 26'ya göre yüksek görüş açısı ve pedal çevirdikçe hızlı gittiğimi hissettim. Ama gidonun manevra kabiliyeti biraz zayıf kalıyordu buda beni ilk başta beni tedirgin ediyordu. Hemen Antalyada'ki bisiklet gruplarını araştırdım ilk turumu Todosk 'un bisiklet grubuyla Ekşili gölete gittik oradan dağ yolundan Aksu ilçesinde piyaz yedikten sonra akşam 9 gibi Lara'daki evime geldim. Tur sonunda 120 km yapmıştık. İlk bisiklet turum olmasına rağmen ömrümde ilk defa bu kadar çok km yapmıştım. Çok yorgunluk hissetmedim , ciğerlerimin açıldığını hissettim. Kendime şaşardım hiç kondisyonum olmadan ben nasıl yaptım diye. Tabi bu arada Superbow' u inceleme fırsatım oldu tur boyunca . Turda 29 'er bisikleti olan bir tek bendim. Ben 1 pedal çevirirken diğer bisikletçiler daha fazla pedal çeviriyordu ,bu da fazla enerji kaybıydı. bisikletin akımı çok güzeldi. Düz yolda grubun arkasında giderken rahatlıkla önlere geçebiliyordum. Toprak yolda da hiç zorlanmıyordum , Rampalarda hep önden çıkıyor. İnişlerde gene en sonda olmama rağmen kendimi en önde buluyordum ,bisikletin kendisi hızlanması mükemmeldi. İnerken virajlara korkarak inerdim çünkü hızlı iniyor ve 29 olduğundan manevrasına alışamamıştım. Bisikletle ilk defa 52 km görmüştüm. O günden sonra aradığım bisiklet buymuş dedim. Aradan 7 yıl geçti lastikleri o günkü gibi orginal Continantal değiştirmedim. sadece ön arka yaptım. 7 yılda her hafta sonları bisiklet turlarına katıldım , fırsat buldukça festivallere gittim. Hatta sahilden Antalya - Bursa yaptım, Marmaris Dağlarında , Datça , Manavgatta , Afyonda , İzmir 'de Pedal çevirdim. En sonda geçen pazar Antalya-Saklıkent- Dereköy, Büyükalan ,Söğütcuması , Hurma turuna katıldım. Tur 140 km sürdü 3000 metre tırmanıştı. İşte bu tırmanışlarda Corratec Superbow kendini belli ediyor. Ciddi söylüyorum o kadar tura gittim , o kadar karbon bisikleti olan hatta 15.000 TL 'lik karbon bisikleti olan arkadaşlarla test ettim , bisikletin kadrosunu öyle bir yapmışki Almanlar mühendisler , çok rahat şekilde rampa çıkıyorsun ve diğer bisikletleri rahat geçiyorsun. Zaten yarışta diğer rakipleri ya virajda , ya rampada ya yokuş inerken geçersin , düz yolda nasılsa oda basıyor. :)) Nasip olursa sırf bunun için bir gün Almanya'da ki yerine gidip mühendislere bizzat teşekkür edeceğim. İyi ki almışım , Birkaç Corratec Superbow kullanıcısıyla tanıştım onlarda benimle aynı fikirdeler. Arkadaşlar bisikletin kilosu emin olun normal gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Gözünüzü kapatıp alın derim, pişman olmasınız. Çok para verip karbon alacağınıza Superbow alın derim. Bu arada Corratec Dolomati yol bisikletim de var oda ayrı bişey. :)))

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2013 yılında Corratec x-vert motion ile başlayan Corratec bisiklet serüvenim 2019 yılının mart başında ikinci el Corratec superbow race ile devam ediyor.Superbow bisikleti aldıktan bir hafta sonra Bursa-Çanakkale turu yaptım.Daha önceden kullandığım x-vert motion ile arasında dağlar kadar fark vardı (x-vert motion iyi donanıma sahip olmasına rağmen tamin edici değildi).Superbow'un aerodinamik yapısındanmıdır nedir bilemedim gerçekten bisiklet üzerinde kendinizi muhteşem hissediyorsunuz.Daha çok yol-yarıışçı arkadaşların olduğu gurup sürüşümüzde, ben dağ bisikletiyim diye hiç sırıtmadı (bu arada öyle çok iddaalı bir bisiklet sürücüsü değilim).Daha sonra 150 km lik Orhangazi-Gemlik-Yalova-Orhangazi yarımada turunda kullandım yolu bilen arkadaşlar çok zor bir güzergah olduğunu bilir (en azından 7 yıllık bisiklet serüvenimdeki sürdüğüm en zor parkur).Bu parkurdaki rampalarda bariz şekilde farklıydı.Bu süreçte hep asfaltta uzun sürüşler gerçekleştirdim.Gerçek anlamda arazi sürüşü hiç yapmamıştım.Taki 2019 Haziran ayındaki Bilecik Söğüt-Kütahya Domaniç arasındaki iki günlük 40 kilometresi bildiğiniz dağ yolu olan 120 km'lik Osmanlı Kayı Boyunun göç yolu güzergahında kullandım. Bu tura yaklaşık 45 kişi katılmıştı. Tek kelimeyle bisiklet herkesi kendine hayran bıraktı.Özellikle yokuş performansı yaptığım tüm turlarda muhteşemdi.Yokuşları çıkmak ve herkesin geriden takip ettiğini görmek sanırım bisikletin marifeti.Sözün özü gerek asfaltta gerekse arazide muhteşem performans sergiliyor, abartmıyorum herkesin imrenerek baktığı bir bisiklet. Tabi bunda satın aldığım kişinin hemen hemen bisiklete dair tüm donanımları yükseltmiş olmasınında etkisi var. Birkaç yükseltmeyide ben yapınca muhteşem bir hal aldı. Maalesef şimdilerde yol-yarışa geçtiğim için( guruptaki tüm arkadaşlar yol-yarışçı olduğundan mahalle baskısına dayanamadım) çok sevdiğim superbow race mi satışa çıkardım :((