Corratec,scoot ve Trek arasında bir seçim???

Tepki
1
Arkadaşlar,
Corratec x-vert motion,corratec x-vert expert,Scoot Aspect 45 ve Trek 4400 Disc modelleri arasında bir seçim yapmak istiyorum.Teknik ve kalite olarak karşılaştırdığınızda hangisini seçmeliyim ve neden?Tercihleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..Sevgiler ;)

Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Bu bisikletlerden hangisi derseniz seçim bence Corratec Xvert Expert ve Scott Aspect 45 arasında olmalı. Eğer daha ucuzu tercih etmeme gerek yok derseniz Xvert Expert tercih etmeniz sizin açnınızdan daha iyi olur. Donanımıda kadrosuda gayet düzgün bir bisiklet. (Belki de duygusal yaklaştım biraz daha param olsaydı benimde bir expert im olabilirdi:eek:)

• Beğen
Tepkiler: serkan yüksel
Tepki
1
@monstermania

Anlıyorum..inşallah gönlünden geçen bir sonraki bisikletin olur..tavsiyelerin için çok teşekkürler..bir de yazmayı unutmuşum; Corratec superbow u da seçebilirim?ne dersiniz? yine de expert mi?:rolleyes:

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@serkan yüksel

Superbow 'da güzel bisiklettir. Özellikle kadro geometrisi benim hep ilgimi çekmiştir, ama o kadar verip 13 kiloluk bir bisiklet almakta çok hoş olmaz bence. Her ne kadar güzel olsada ağır bir bisiklet. Ben yinede Expert derim

• Beğen

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
corratec expert.. fiyat donanım açısından bence çok başarılı.. rock shox lock out lu maşa xt arka vites hidrolik fren zzyzx janlar daha ne olsun ve fiyatı 769€ bence çok çok ideal..

• Beğen
Tepki
1
@deli kadir

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler..önce Trek ve Scoot a çok yönlendiren arkadaşım olmuştu kii..Sonradan corratec ile tanıştım..sayenizde de iyice kaynadım,gidip bir de yerinde inceleyip,sanırım alacağım..expert benim için iyi bir tercih olacak..

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@serkan yüksel

En yakın Delta Bisiklet'e giderseniz yardımcı olurlar. Ben gittiğimde de üzerine baya konuşmuştuk;)

• Beğen

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
ben corratech expert kullanıyorum. diroksiyon hakimiyeti biraz zayıf sanki. gidonu fazla çevirince dizine değiyor. çare olarak ayarlanabilir gidon boğazı ve gidonu değiştirmeye karar verdim. bir zincir koruyucu al tabi bulabilirsen. ben uydurma yaptım çok başarılı oldu. bu arada hız konusunda dağ bisikletlerinden çok şey bekleme. ama yokuş ve toprak zeminlerde gayet iyi sonuçlar veriyor. amacın tura falan çıkmaksa sakın dağ bisikletine heves etme scott scale sub modelleri bu iş için biçilmiş kaftan.

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Benim bisikletim de corratech expert ve çok memnunum. Uzun yolda mükemmel. Görüntü olarak ta çok doyurucu. Fiyat+kalite olarak makul. Başka bir arkadaşa bisiklet almak için İzmir'e gittiğim de bir çok marka ve model bisiklet deneme imkanım oldu ama expert kadar rahat ettireni görmedim. (Tabi kendi sınıfında ve fiyat aralığında). Bow'a gelince o da çok güzel bir bisiklet ama bence kalan paranı aksesuarlara yatırsan daha iyi olur.

• Beğen

ozancan

Üye
Tepki
49
Corratec aynı donanımda diğer markalara göre daha makul, kesinlikle cezbediyor. Kadrosunun da kötü olduğuna inanmıyorum, sonuçta kendini kanıtlamış bir marka.

• Beğen
Tepki
1
@ozancan

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..Sonuç olarak 800.-EU aşmadan iyi ve keyifli bir bisiklet sahibi olmak isiyorum.İş dönüşü akşamları düzenli iki saat bineceğim,beni yıpratmayacak( içimi tüketmeyecek ;) ) ve ileride değiştirmek istersem de dert olmayacak bir bisiklet olmalı???..Etrafımda bir çok arkadaşım scott ve trek de ısrarcı :( corratec tercihinde tereddüt etmeme sebep oluyorlar ?! :( Ne dersiniz??:rolleyes:

Tepki
1
@serkan yüksel

Haa unutmadan müsait oldukça da tadını çıkaracağım bir bisiklet olmalı tabi ki..gezinti teknesi değil bu sonuçta ;)

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@serkan yüksel

Trek ve Scott iyi bisikletler zaten, seçenek olarak sunduğunuz bisikletler arasından en uygununu tavsiye ediyor arkadaşlar. Ama sadece Trek veya Scott olsun diye alacaksanız bisiklet, marka bu kadar önemliyse tercih size kalmış...

Tepki
1
@monstermania

Hayır yanlış anladın dostum..marka bnim için önemli değil..sadece biraz araştırınca ortaya çıkan verileri paylaştım..görünen alıcılar alırken öncelikle kadro sağlamlığına bakıyor,hafiflik tercih sebebi oluyor ve ileride değiştirmek gibi bir düşünce olursa satılırlığın önemli olduğunu anladım..
yani sonuç olarak ne yazık ki paranın bu limitler de alabileceğinin en iyisini almak istiyorum herkes gibi..yardımlar ve fikirler için hepinize teşekkür ederim..

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@serkan yüksel

Corratec'inde satılabilirlik açısından canınızı sıkacağını düşünmüyorum. Hatta siz Expert'i alırsanız değiştirmek istediğinizde gelin kadroyu ben alacağım!!!

• Beğen
Tepki
1
@monstermania

Kendinden çok emin bu cevabın için sağol..hafta sonu inşallah bu konuya son noktayı koyacağım

ercan o&o

Üye
Tepki
169
Ben de Corratec X-vert Expert kullanıyorum ve her açıdan çok memnunum. Trek bisikletim de var. Verdiğiniz fiyat için kadro + donanım açısından tek tercihiniz Expert olmalı. Çünkü Corratec Expert'in donanım kalitesine sahip bir Scott ya da Trek için çok daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir

Selamlar, sevgiler, bisikletle kalın
Ercan

ozancan

Üye
Tepki
49
Kullanıcılar arasında kabul etmek gerekir ki Scott ve Trek markaları biraz fanatiklik boyutuna ulaşmış durumda. Tavsiye edenler kadro kalitesine parmak basıyorlar ama nedense Alman yapımı Corratec'in kadrosunun daha kötü olabileceğini benim mantığım pek almıyor.

Sizin mantığınıza da ters geliyorsa buyrun sizi de Corratec kullanıcısı yapalım:)