CORRATEC MOTION TEKTRO HİDROLİK'mi - Cube analog D' mi

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Belli başlı özelliklerin karşılaştırılması

Salcano NG 255 SD-----------------------------Cube Analog D
10 Taksit 1190 lira ------------------------------- Peşin 1350 lira

Salcano NG 255 SD-----------------------------Cube Analog D
Çifte Dipçiklenmiş 6061------------------------Alu Lite 7005 RFR AL
Puan Cubeden yana; Cube kadro çok daha güzel

Salcano NG 255 SD-----------------------------------------Cube Analog D
Fren: DEORE HİDROLİK DİSK BR-M535-----Shimano M416 mech.
Puan Salcanodan yana; Deore Mekanik Alivioya göre Deore Hidrolik çok çok üstün ve pahalı

Salcano NG 255 SD-----------------------------------------Cube Analog D
ÖN HAZNE :SHIMANO DEORE HB-M535-----Shimano Disc RM65
Puan Salcanodan yana; Deore ön göbek Acera Göbekten çok çok üstün

Salcano NG 255 SD-------------------------------------------Cube Analog D
ARKA HAZNE :SHIMANO DEORE FH-M535---Shimano Disc RM65
Puan Salcanodan yana; Deore arka göbek Acera Göbekten çok çok üstün

• Beğen
Tepkiler: Faruk UZUNKÖPRÜ
Scudo

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
@Süleyman Uzunköprü

Güzel bi karşılaştırma teşekkür ederim. Tek bir yeri düzelticem. Fiyat 1350 Peşin ödemede %10 indirim yapılıyor.:)

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
bence hala şu salcana kelimesini telefuz etme(=
cube iyi bir seçenek ancak corratec ile kafa kafaya gider iken frenlerden bocalıyor.sonuçta verdiğin parayı hakketmesi lazım alıcağın bisikletin ve bu paraya mech.disk fren alınmaz.ayrıca cube-corratec karşılaştırması güzel ama cube ağırlık ne acaba yazmamış orda?
gösterişede çok aldanma derim.evet cube kadro görüntüsü olarak janjanlı duruyo ama bu bisiklet hediye gelmiycek para vercen.sade görünen fakat daha kaliteli bir bisiklet tercih edilmeli bana kalırsa..

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
@gecekusu333

Dostum bende senı beklıyordum ya. Açıkcası yaptıgın yorumlar gercekten cok ıyı. Ben bu 3 bisikleti de bi gorucem. Gorunuslerıne ozellıklerıne bakıcam. Fiyatları aynı zaten. Bır de su mekanık le hıdrolık arasındakı farka bakıcam. Gercekten ne kadar fark var gormek istiyorum. Ve sonunda dogru bır karar vercem ıns.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@gecekusu333

Hangi bilgiler ışığında bunu söylediniz? Bizde bilelim bende Salcano alacağım bari bende almayım.

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
mech ile hid.disk arasındaki farkı yolda sürerek(özellikle yokuş aşağı) farkedebilirsin.
herkesin zevki kendine tabii ama bu fiyatlara çıkıp corratec-scott-kron gibi alanında dev markalar(cube hakkında çok bilgim olmadığından yazmadım iyi değildir anlamında algılama) almak varken gidipte salcano ile yetinmek hem kendine hemde verdiğin paraya yazık olur..
kendimden örnek vereyim.benim bisikletle 10 yıllık mazim var.türlü türlü bisiklet kullandım.elimde 1000+ bütçem var ise.gidipte üzerinde iyi birkaç parça var diye 2.sınıf bir bisiklete para vermem.
şöle kıyaslıyım. isimsiz yada ismi çokta geçerli olmayan bir araba modeli düşün.her türlü ekipmanı özelliği koymuşlar içine.fiyat 40.000tl demişler..
diğer yanda bir mercedes.daha eski model ve daha az özellikte.fiyatı 40.000tl
ben tercihimi yaparken ek konulara takılmam asıl konuya bakarım..
salcanoya koymuşlar her tür mazemeyi al benisini yükseltmek için.dikkat çeksin diye. mesela deore hid.disk dediğin fren seti deli para.o bisiklette ne işi var o frenin.geliştirilmeye müsait bir bisiklet alırsan zaten sonradan ilave edebilceğin her parçayı yükseltebilirsin. bir corratec kadro ile salcano aynı terazide olamaz. alırsın motion'u ilerde istersen üzerindeki seti xtr yaparsın ama salcano ya bu donanım tabiri caizse dam üstünde saksağan(=
eşşeyi nekadar modifiye edersen et eşek yine eşektir.oysa sade gösterişsiz bir ingiliz atının ölüsü bile daha iyidir...

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar tartışmaya girmeyelim. Marka olarak bisikletleri kötülemenin dogru oldugunu düşünmüyorum. Sadece hangi bisiklet bütçeme daha uygundur onu öğrenmek istiyorum. Relax lütfen :)))))

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
syn Süleyman abey(= istersen şöle bir şey yapalım.bir anket açalım.hangi kadro adı altında.işi bilen herkese katılmasını rica edelim.bakalım hangi kadro ağır basıcak?
ben bu işin mühendisi değilim elbet ancak kadro konusunda kendini kanıtlamış,üretim aşamasında türlü türlü teknolojileri kadrolarında kullanan,sadece o markaya ait teknolojiler olan,sadece o markaya ait kadro patentleri olan belli başlı markalar var.kadro kelimesinin sadece birbirine kaynaklı 3 boru olmadığını bilen ve hemen her tarz kardo alanında resmi müsabakalara katılan markalar var.bunları bilmek için uzman olmak gerekmiyo.biraz camianın içinde olup piyasaları takip etmek yeterli oluyo.ve elbetteki ciddi bir bisiklet tecrübesi.yani ben burda herşeyi adım adım anlatamam ben arkadaşa kendi firiklerimle yardımcı olmaya çalışıyorum.ama yok ben salcano alıcam diyenede niye alıon diyemem...

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
yok Sedat tartışan yok burda zaten.ayrıca marka kötüleyende yok.öle bir ifade kimseden çıkmadıda.ben sana epeydir diyorumya şunu al diye sen hala salcano deyince sana verdiğim," bence hala şu salcana kelimesini telefuz etme(=" cevabını sanırım markayı kötülediğim anlamında anlaşıldı...

• Beğen

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
@gecekusu333

Ne bileyim öyle izlenim aldım sanki, yanlış anlamışım kusura bakma. :) Ben sadece görmeden karar vermek istemiyorum. Senin corratec hakkında yaptıgın yorumları da hala cok iyi hatırlıyorum. Ama kararsız kaldım. Görmeden gidip ilk karar verdiğimi alırsam hep soru işareti ile kalıcam. O yuzden hem salcanoyu hem de cubeyi gormem gerek. Açıkcası su an için gönlüm cubeden yana. Ama internette görüğüm resimle aslı aynımı bi bakmak gerek. :)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@gecekusu333

Kadro açısından Corratec kendini ispatlamış bir markadır, Cubeyi henüz tanımıyorum, Cannondale kadroda hayran olduğum ulaşamadığım bir kadrodur. Ama şunu şöyle bilin ki, o parçalarla kadrosuz Salcano NG 255 SD bisiklet taoplayın bakalım kaça çıkacak, kadro ücreti katmayın.

Arkadaşın hangi bisikleti aldığı veya alacağı elbet kendi bileceği bir iştir, ancak NG 255 SD sadece parça bazında bile 1.170 lirayı hayli hayli geçiyor. Bisiklet ise 1170 liradan satılıyor. Bunu mutlaka gözönünde bulundurmalısınız.

Bir çok arkadaş sadece önyargıdan dolayı, herhangi bir fiziksel veya kimyasal bir etkeni öne süremeden kadrolar hakkında yorumlar yapıyorlar. Ben bu tarz yorumlara saygı duymakla beraber asla katılmıyorum.

Şimdi diyecekseniz ki sende Corratec X vert S04 ve Corratec Dolomiti varken niye Salcano alıyorsun? Çünkü; Bisikletin sadece parçaları bile 1.170 lirayı geçiyor gerisini hesaplamaya üşendim (Bu hesapta kadro, sele, sele borusu,gidon,gidon boynu, furş takımı v.b. de henüz yoktu.), böylece bisikletin parçaları çok ucuza gelmiş oluyor. Sakın yanlış anlaşılmasın, Salcano ile ortak falan değilim, sadece kendim için yaptığım bir hesabı sizinle paylaştım.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@gecekusu333

Bence önyargınızdan dolayı dikkatiniz tam konuya verememişsiniz. Bakın Salcano kadro tabii ki Corratec'den daha iyi değil bu bir gerçek. Corratec kadro her zaman Salcanodan iyidir elbet. Ama atladığın bir konu var, at salcano kadroyu, al parçaların tümünü, birde Giant marka bir kadro al, parçları ona aktar bak bakalım hangisi bütçene daha çok uyacak.

Erdoğanla bisiklete rica edin, mutlaka yapcaklardır. Ben Salcano değilde Sedona kadro olsun ama paçları Salcanodan aktarın deyin. Bakın neler oluyor, mutlaka yardımcı olacaklardır.

Önyargıları bir kenara atmanın zamanı gelmiş de, geçiyor bile.

Faruk UZUNKÖPRÜ

Daimi Üye
Tepki
249
Ben abimin tavsiyesiyle salcano ng 255 sd yi aldım vede çok memnunum, belki kadro olarak corratec daha üst kalite olabilir bunu kabul ediyorum ama parça açısından bakıldığında ng255 sınıfının üst seviyelerinde bu paraya bu donanıma sahip bir corratec kaç tl acaba? sırf kadrodaki yazının salcano olmasından dolayımı deore hidrolik disk fren gereksiz? isterseniz salcanoya şikayet olarak yazın size v frenden başkası yakışmaz diye. lütfen kimsenin tercihini eleştirmeyin siz corratec kullanırsınız başkası salcano kullanır diğeri ümit bisiklet kullanır

• Beğen

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
@Süleyman Uzunköprü

Bu konuda süleyman abiye katılıyorum. Bu parçalara bu fiyat gerçekten çok uygun...

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
ben bir önyargıya sahip değilim yanlış anlamasın kimse.ben bisiklet almaya giderken aklımdan bile geçmiyodu corratec alıcağım.bunda bir önyargı yok.
Süleyman abi eğer durum şöyle olsaydı dediğin son derece doğru olurdu; eğer arkadaşın bütçesi olsada üzerindeki komponent için salcano,kadrosu içinde başka bir bisiklet alıcak olsa tamam bu mantık yerinde olabilir elbet.
ancak burda adım adım anlatamam dediğim şey çok farklı mevzular.bende ilk bisikletime ucuzluk bir bisikletle başlayıp,üzerindeki parçaları zamanla yükselttim(yani hazır halde gelen salcano misali oldu).ancak parça toplamak için değil,sürmek için alıncak bir bisiklette sadece parçaların kalitesi kafi gelmez.bunu acı bi şekilde tecrübe olarakta örenebilir insan ama zamanına yazık.ben tecrübelerle dolu bilgilerime dayanarak kendi fikirlerimi paylaşıyorum arkadaşla.kimin ne aldığı beni bağlamaz.hiçbir markayada özel ilgim yada antipatim yok.başka bir örnekte şöle vereyim bir daha örnek de vermiycem herkes istediğini alır geçer..
bir bina yaptığınızı düşünün.binanın ana unsuru kabasıdır,kolonları kirişleridir.burdan yola çıkarak 4-4lük olmayan bir kaba bina yapıyorsun.depreme nekadar dayancağı belli değil.kabasında ucuza kaçıyorsun.sen bu binada nekadar kaliteli iç mazeme kullanırsan kullan o bina kalite olarak bana göre sınıfı geçmez.(oturulmaz bina anlamında değil,aynı paraya daha verimlisi-sağlamı varken alınmaz)
son sözüm şudur; herhangi bir önyargım olmadığı gibi,kaçırdığım bir konuda yok.ben kullanmak için bisiklet almaya çalışan bir arkadaşa amacına uygun bisiklet tavsiye ediyorum. gidip üzerindeki parçaları satın alıp bisiklet toplamıycak.sürecek bisiklet alıcak.ister donanıma para verir ister BİSİKLETE tercih onun...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@gecekusu333

Salcano kadronun senin belirttiğin kadar kötü olmasının nedenini söylermisin. Corratec daha iyidir ama Salcano kadroda iyidir.

Senin bahsettiğin salcano kadrolar ancak hi-ten olanlar olabilir. Salcanoda 6061 Çifte dipçiklenmiş alüminyum kadro var. Kardeşim kullandı, onda Salcano Ephesos vardı şimdi Salcano NG 255 SD aldı ve memnun.

Bende bu güne kadar bir çok bisiklet değiştirmiş biri olarak söylüyorum. Corratec kadro daha iyidir tamam, ama aradaki fiyat farkı kadar iyi olması mümkün değil. Aynı donanımlı bir Corratec'i 2,500 den aşağı almanız zor.

Tekrar söylüyorum, Salcanonun kadrosunun fiziki şartlarını ve kimyasal yapısını bilmedikçe kulaktan dolma bilgilerle kötülemen hiç etik değil.

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
tamam arkadaşlar isteyen istediğini alır zaten herkesin ihtiyaçları ve imkanları farklıdır.ben heralde bisiklet toplamaya çalışan bir arkadaşa yardımcı olmaya çalışır gibi cümlelerimi açıklıyorum.benden bukadar ok.
Faruk arkadaşım sanada diyeceğim şudur ki; komple bir bisiklet almaktan bahsediyoruz parça alımından değil.tekrar sölüyorum durum öle olsa elbetteki al salcanoyu bi okadarda o donanımı hakkedicek kadro al kaça geldi bisiklet?? peki bu kardeşin bütçesi ne? sadece parça kalitesi bisiklet kalitesi anlamına gelmez.ben böle görüyorum siz nasıl görüyorsunuz bilmem...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Tekrar söylüyorum, Salcanonun kadrosunun fiziki şartlarını ve kimyasal yapısını bilmedikçe kulaktan dolma bilgilerle kötülemen hiç etik değil. Ya bize kadronun neden kötü olduğunu açıklamalısın ya da tam bilgi edinmediğin konularda kendinden emin konuşmamalısın.

Sonuçta burada bir çok Salcano kullanıcısını üzmenin, siz tukaka bisiklete biniyorsunuz imasında bulunmanın bir anlamı yok. Bende bir salcano kullanıcısıyım ve kadromdan memnunum, bu bisikleti alarak hata ettiğimi düşünmüyorum.

Bu konuda son yazımdır.

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel

Sedat YUKARIÇUKUR

Daimi Üye
Tepki
330
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bu konu amacını aşmaya başladı bence daha fazla uzatmayalım. Ben faruk kardeşin bisikletine kısmetse bu akşam bi bakıcam. Hafta sonu da diğer iki bisiklete bi bakıp içime hangisi siniyorsa onu alıcam. Zaten içime sinmedikten sonra en kral bisiklet olsada kafi bi değeri yok gözümde. Herkese yorumları için teşekkür ediyorum.

• Beğen