corratec motion alınır mı? öneriyor musunuz

Tepki
10
Uzun süredir bisiklet araştırıyorum corratec motion, marka bisikleti kullanan arkadaş var mı. öneriyor musunuz. Eksisi artısı nelerdir.

Scudo

ufuk

Üye
Tepki
2
Merhaba,
Ben de Corratec marka bisiklet kullanıyorum. Hem çok kaliteli hem de diger markalara göre daha ekonomik bir bisiklet. Ben karbon bir modelini aldım. "Revolotion Team Disc" Bir kaç marka arasında kalmıştım kafam çok karıştı. Bu da gayet normal. Sonra kararımı Corratec'ten yana kullandım.

Corratec Motion modeline gelince de çok kaliteli ve bunun yanında da çok uygun fiyatlı olduğunu biliyorum. Kullanan arkadaşlarım da var. Çok memnun olduklarını sürekli söylerler. sanırım 800-830 YTL civarında satılıyor. Eğer bu işe yeni başlıyorsanız size öneririm. Duyduğum kadarıyla da o fiyatta o özellikte bir bisiklet yok. Shımano Deore ekipman, RST lock out amortisör ve zzyzx parçalar.

Ayrıca boyunuza göre de alabiliyorsunuz. Bahsettiğiniz modelin rengi de çok şık. Mat siyah. Kullanılan zzyzx parçalar da Amerikan malı çok kaliteli parçalar.

Bildiklerim bunlar umarım faydam olur...

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
Bence de motion iyi bir seçim olabilir.

daha önce bir mesajda da yazmıştım, bu bisiklet benim çok ilgimi çekmişti diye,

alırsan pişman olmazsın diye düşünüyorum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu tür işlerde en güzel yorum bisikleti kullanandan gelir diye düşünüyorum :). O yüzden bir Corratec kullanıcısı olan Ufuk Bey'in söyledikleri altın değerinde ;). Diğer yandan biz daha önce forumda Corratec Motion'ı bol bol tartıştık. Eğer minik bir arama yaparsanız çok işinize yarayacak faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
genel itibari ile tavsiye edeceğim bir bisiklet..

ancak eğer benim gibi biraz ağır bir bisiklet kullanıcısı iseniz sele ile kadronun birleştiği noktada (aşağıdaki fotoda işaretledim) sorun yaşanır mı acaba diye aklıma geliyor..

27,2 mm.lik alu sele borusu kullanıyorum, araziye de giriyorum, ya sele borusu yada kullandığım markasız alu kadro yakında hasar görecek :)

(link)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
evet corratec aldım ve dün bir test sürücüyle birbirimizi tanımaya başladık aslını sorarsanız yüzümdeki anlamsız gülüşün ne demek olduğunu henüz bulamadım:) gercekten insana keyif ve güven veren bir yanı var eski toplama bisikletimden sonra(ne olduğu belli olmayan bişi) gercekten çok iyi geldi herkeze corrateci bi incelemelerini önerirm

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hayırlı olsun güle güle kullanın...

• Beğen
Tepkiler: ufuk

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
hayırlı olsun
kazasız, dertsiz, kasklı, eldivenli, gözlüklü sürüşler dilerim..

renk

Üye
Tepki
2
selam
Yaklaşık 2 ay önce corratec motion aldım .Tercih etmemin sebebi en başta fiyatı oldu.Ancak şu anda çok memnunum.birçok tura katıldım hiç problem yaşamadım.oldukça sağlam bir bisiklet diyebilirim.

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
corratec motion çok kaliteli ve fiyatı uygun olan bir bisiklet.fakat bisiklete fazla para ayırabilecekseniz bir dünya markası olan scott bisikletlerini tavsiye ederim.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Marka değeri olarak Corratec'in Scott'tan pek aşağı kalır yanı yok diye düşünüyorum. Scott daha köklü bir marka ancak Corratec'de oldukça başarılı ve dünyaya kendini kanıtlamış bir marka. Yabana atmamak lazım ;).

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bencede corratecler oldukca iyi...kaliteli ve daha göze çılgın ve salgırgan gözüküyolar....yıllarca sorunsuz gider bence...

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
corratec motion kullanıcısı olarak kesinlikle öneririm. doğru bir seçim yapmış olursunuz.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Arkadaşlar son mesaj 3 ay önce atılmış...Sanıyorum başlığı açan arkadaş motion ının birçok yerini keyifle çizmiştir bilem:D

(cevap yazarken mesaj tarihlerine bakarsak daha bir iyi olur arkadaşlar..)

Saygılar:)

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
aslında bu eski msj.lara yorum yazma olayı son günlerde arttı. genelde güncel konulara yazıyorum yorum. yetkin yanıltmış beni. bundan böyle tarihe bakmadan yorum yazmam. johny uyarın için teşekkürler.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Önemli değil...Yeterki forumumuzun var olan kalitesi dahada artsın:D:D:D

acartaylan

Daimi Üye
Tepki
35
ben de motion'un bir onceki modeli olan ve aynı ekipmanlara sahip x-vert deore var. 2005 haziranında yeşilbisiklet'ten almıştım. fazla suya maruz kaldığından arka göbek dağıldı. bunun dışında herhangi bir problemle karşılaşmadım. yeni bisiklet almayı düşünen arkadaşlara da rahatlıkla tavsiye edebilirim.