Corratec 2009 x-vert Baco (yamuk dış lastikler)???

Tepki
2
Bir kaç gün önce bir alışveriş sitesinden siparişini verdiğim yukarıdaki ürünü daha bugün monte ettirdim ve monte ettirdikten sonra arkadaş lastiklerin yamuk olduğunu bizzat tekerleri hareket ettirerek gösterdi bana,hadi dedim sorun olmaz yolda bir sorun yaşamam ama hızlandığım zaman dınk dınk alttan darbe almış gibi sürekli ivme kazanıyor ve cidden kaç ay sabredip aldığım bisikletin böyle olmasını sorunsuz olmasını isterdim...çok sağolun cidden çok sağolun!
Şu anda sinirlerim gerçekten bozuk sizden gelen ürünün ön ve arka lastiklerinde bariz yamukluklar var yani gönderme yapmadan önce neden kontrol etmiyorsunuz ?
Yapabileceğiniz bir şey var mı cidden net yanıtlar bekliyorum?

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba,

Endişelenecek bir şey yok :) Lastik oturmamıştır. Hava basıncını arttırdığınız zaman kanallar yerine oturur. İyice hava basın sorun çözülecektir. Bisikletin üzerindeki lastikler continentaldir yani dadik bir lastik markası değil.

Daha pratik bir çözüm daha var. Bu tip lastiklerde hep aynısı yapılır.

Lastik havasını indirin ve lastik kenarlarına kayganlaştırma sıvısı olarak köpüklü sabun sürün arap sabunu da olabilir amaç kayganlaşsın. Daha sonra havasını iyice vurun düzelir.

Görüşmek üzere

izzetatala

Üye
Tepki
3
merhaba
muhtemelen lastik tam oturmamıstır Lastığin havası ınıkken jan cemberinin iç kısmını ve lastıgın yan kısmını sabun ile silip lastiğin tam oturmasını saglarsanız bir problem kalmayacagını düşünüyorum

Tepki
2
tamam teşekkür ederim en kısa zamanda denicem umarım çözülür sorun...:rolleyes:

Tepki
2
İlginize teşekkürler...

Fakat sorunun lastiğin oturup oturmamasıyla alakalı olmadığı ortaya çıktı jantın içindeki katman (tam adını bilmiyorum) içten yan kısımlara taştığı için komple değiştirildi ve tam hava vurularak sorun çözüldü...ayıptır söylemesi 10tl verdim kurtuldum:eek: