Corona virüsü (Covid-19)

Scudo

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu sabah geldi henüz bir belirti yok. tırsmadım değil ama😁...satıyorum bu arada..gianta uymuyor haliyle..
IMG_20200128_121649_8.jpgIMG_20200128_121740_4.jpg

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar biraz sabırlı olun 2 ay kadar alışveriş yapmayın daha da ucuza alacağız inşallah atın ölümü arpadan olsun, baharda ali emmiden baya güzel indirim olacak , şimdilerde ise bütün mağazalar ağız birliği yapmış gibi yüksek tutuyor fiyatı , ekonomi biraz sallanınca mecbur indirim yapacaklar :koptum:
Opel corsa Toyota CORONA :cool::cool:

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erdlylmz Bunlar resmi rakamlar tabiki basına düşen azaltılmış miktarlardır diye düşünüyorum çok felaket tellallığı yapmak istemem ama

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Çinde insanlar ölecek lakin dünyanın kalanı öncelikle ticaret boyutuna takılacak. Bizim ülkede de durum böyle olur. Önce ticari olarak değerlendiririz.

Ama bizde diğer ülkelerden farklı olarak bu durumda çinden gelen ürünler azalırken bunu fırsatçılığa çevirip elindeki ürünleri, ürettiği ürünleri maddi olarak katlayacaktır bizim insanımız. Bu kötü durumu fırsata çevirip haksız kazanç peşine düşecektir.

Ne yazık ki yine bencilliğimiz daha üst düzeyde kalacak bence..
Hocam size Dawkins'in GEN BENCİLDİR kitabını hatırlatayım :)
Gen merhametlidir veya Gen yardımseverdir diye bir kitap yazılmadı/yazılamaz..!
Hem niye haksız kazanç oluyor?
Bugün bankaya uğramayan kimse yok ve bankaların da nasıl kazanç elde ettikleri malum..Haliyle hiçbirimizin haklı kazanç bu veya haksız kazanç bu demeye hakkı yok..:)
Kapitalizmde kim kimi tutarsa,ne hakkı :D

@Triban Böyle olmayız umarım 😂
@lealtad maalesef bu küresel çapta böyle olacak tüm dünyanın aynı derecede etkilenmesi söz konusu bence
Benim böyle iyiniyetli dileklerim filan yok açıkçası..Dünya'nın The Walking Dead sahnesine dönmesinden rahatsız olacağımı da sanmıyorum..:D
Şöyle düşünelim mi?The Walking Dead'in yaşandığı bir Dünya'da aklı olmayan hayatta kalamaz..Kurnazlık/bencillik/acımasızlık filan mesele değil,mesele AKIL..
Bugünün Dünya'sında aklı olmayanların güç/makam sahibi olduklarını görüyoruz..
O yüzden endişe etmeye gerek yok..Su akar yolunu bulur:)

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@umutcelik tabi borsa vs farklı olaylar çok dönecek bayağı değer kaybediyor şuan dediğiniz gibi ilerleyen günlerde daha fazla düşüşler çok anormal olmaz

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@umutcelik tabi borsa vs farklı olaylar çok dönecek bayağı değer kaybediyor şuan dediğiniz gibi ilerleyen günlerde daha fazla düşüşler çok anormal olmaz
Benim takip edebildigim kadariyla Cin'de hayat neredeyse durmus durumda. Yollar, magazalar bombos. Uretim yerleri, ofisler ne durumda onu bilemiyorum ama bu durumun ekonomik sonuclari olacagi kesin.
SARS salgininin Cin'in 2002-2003 buyumesine negatif %1.1-2.5 etki ettigine dair yaziliar var. Bir benzerinin olmasi mumkun gibi geliyor bana.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Youtube da dinledigim profesor , crown a benzeyen bir virus oldugundan bunlara corona demisler dedi.

• Beğen
Tepkiler: haruncoskun
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bundan bir ay sonra gıda haricinde alacağınız herhangibir şey %70 80 crona virüsünden sonra Türkiyeye gelen Çin malları olacak. Alternatifi yok. Yeni hiçbirşey almamanız gerekir bu durumda. Fakat zaten başkaları alacağı için eğer o virüs bu yöntemle yayılırsa dünya nüfusunun %60 70'i 7 8 ay sonra yok. Böyle bir şey olacaksa da yapacak bişi yok. Kullanmaya ve almaya devam.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bir buçuk haftadır çalıştığım yer Paris'in Çin mahallesi gibi bir şey. On kişiden altısı çinli, heryer Çin lokantası, Çin dükkanı bg. bg. bg. Sorarım size ben ne yapayım 🤣?

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
En fazla ölürüz. Sonuçta eninde sonunda ölmeyecekmiyiz

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çin mahallesinde çalışan sayın @Cemal Ç. konudan ve forumdan uzaklaştırılmıştır!

@specific neden kızıyorsunuz, onun yüzünden biz de hasta olursak ne olacak? Foruma bulaştırma ihtimali yok mu sizce?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaza kadar bir şey alınmamasından yanayım. Alternatif sitelere yönelin derim. Bu arada virüsün kaynağı, vahşi hayvan eti satılan yerler olduğu söyleniyor. Yani,fare,yılan, tavvus kuşu,kurt yavrusu vs Daha adamların yemedikleri şey yoktu, artık apızlarına her şeyi atmazlar.

Cemal Ç.

Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sabah dörtden beri yoldayım ve Paris'e yeni giriş yaptım ki yanımda bulunan arkadaşlardan biri sürüyor ve arabada kestiriyordum ki bunu gördüm. Yeni uyanmışım, afyonum patlamamış daha, hemen özel ileti ile sordum "Ne yaptım yine" dedim 🤣. Şakaymış şaka. Ama Corona şaka değil. Çinli arkadaşlarla burun burunayız bugünde 🤪.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Oxsy 30.8 mm malum sitede ilanı var.
@Cemal Ç. Fransa paris vs deyip durmayın hocam, bir insan daha ne kadar çatlayabilir, çok az tutan yer kaldı...(2 kez gelip eyfeli ancak uçaktan görebilen bir talihsiz)..😌

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Cemal Ç. Fransa paris vs deyip durmayın hocam, bir insan daha ne kadar çatlayabilir, çok az tutan yer kaldı...(2 kez gelip eyfeli ancak uçaktan görebilen bir talihsiz)..😌

Öyle demeyin efendim. Beş km kadar yakından görebildim anca 😅. Gölde susuzum anlayacağınız. Çalışmaya geliyorum ben 😊.

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler , 31,6 olsa anlaşabilirdik muhtemelen :)