Corelli

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Afyon35
firmaya ilettiğimi çözüm bulmadığımı yazmıştım

@Cyclist999
yaptığı işin arkasında olmadıktan çözüm üretmedikten sonra hiç bir anlamı yok bende maillerimde bunların bana çözüm sunduğunuz takdirde normal olacağını belirttim . Yukarda belirttiğim gibi akort ayarı için giden jant hiç dokunulmadan geri gelmiş yapılan işlem sert jant bandını gelişi güzel karman çorman sarmak olmuş bunun neticesinde sıfır iç lastik şişirirken paramparça oldu.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky ve efeler
Scudo

YagizK

Üye
Tepki
8
İsim
Yağız K.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Gökay Akçay
gEç G0RmUsuM aMa aD4mSn

@OmerKa
Evet de, isim kısmına bakcaktın sanırım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Kılıç 35.5
Yerli firmaları kötüleyenlerden değilim. Gelişmeye açık, yüksek gümrük duvarlarının arkasına saklanmadan üretim yapmaya çalışanlara da saygım sonsuz. Yeter ki montajdan üretime ve sonra da tasarıma doğru giderek yerli üretim oranını artırsınlar. Yıllardır Kron mtb kullanırım ve severim de kendisini.

Bir tek Salcano adına biraz olumsuz hislerim var. Hiç bakmıyorum bile bisikletlerine. Marka adı çok kötü. Zaten imajı da kötü. İyi bisikletleri olabilir ancak onları en azından başka bir isimle pazarlasa daha çok şansı olur.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@BF Okuru

Salcano'nun 035 ve üzerindeki yol bisikletleri alanı pişman etmez. Bunun altındakilere ise o kadar para verilmez. Tourney ya da sora setli Salcanoya o parayi vermek yerine yeni başlayanlar için Corelli Sprint Sora var. Onu tavsiye ediyorum.

Bakın diğer firmaları bilmem ama Corelli ve Bisan'a gelecekte çok dikkat edin. Dudak uçuklatacak işler yapacaklar. Yerli firmalara atıp tutanlara ürettikleri makineler ile gereken cevabı verecekler.

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali Kılıç 35.5
İlk bisikletim Bisan'dı ve hala duruyor
ilk yarış bisikletim corelli çoğu parçası değişti sadece kadro corelli :)
Corelli benim için bir bisiklet firması değil alüminyum firması bu dünyanın 1 numarası olsa da benim için değişmeyecek Corelli KR300 kullanan biri olarak asla önermiyorum

7 yıllık garantisi olmasına rağmen yabancılara satılan baymak kombi yerine 3 yıl garantisi olan sahibi de yerli olan eca kombi satın aldım fiyatlarıda aynıydı

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@KarizmatikEmmi
Katılıyorum corelli daha bisiklet yapmasını öğrenene kadar baya zaman geçecek . Aliminyum üretiyoruz zaten hadi bisiklet yapalım deyip meydana çıkmış bir firma temeli Korel alimunyum .

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendilerini geliştireceğini düşünüyorum. Hic bir firma ilk yillarda nirvana noktasinda başarı gosterememistir.
Peyderpey olarak bu işin üstesinden gelecegini dusunuyorum, tabi kullanicisini dinleyerek, yaptigi hatalari tekrarlamayarak, kendini gelistirerek...
Kadro uretmek kolay iş değil. Bunu basaran üretici bisiklet markası olma yolunda da adımlarını daha saglam atmalı, puruzleri gidermeli.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Afyon35

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@KarizmatikEmmi
Sadece kadro Corelli demişsiniz adamlar onu yapıyorlar zaten diğer parçaları aynı diğer firmalar gibi hazır alıyorlar burada eleştirilmesi gereken Corelli değil ki sorun yaratan ürün ne Shimano mu ona gidip eleştireceksiniz

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Afyon35
corelli jant'da üretiyor 3-4 sayfa geriye giderseniz yaşadıklarımı anlarsınız jantlar ve maşayı değiştirdim gidon ve kadroda değişecek corelli adına birşey kalmayacak

ayrıca dediklerine göre avrupada başka kadro üreten yokmuş :) kaynak resmi facebook adresleri

(link)

Son düzenleme:

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@KarizmatikEmmi
Avrupada başka kadro üreten yok mu ? Yok artık . Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış hesabı olmuş . Basacan bu fabrikayı , yapacan eleştirini .

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@KarizmatikEmmi
@MAERKEK
Evet doğru demişler yok diye. Çünkü avrupa artık Taiwan'da ve ya Çin'de fabrika açıp(ya da hazırda olan bir fabrikada) yaptırıyor. O yüzden dedikleri doğru;):hihi: Kendi fabrikalarında üst düzey (yani karbon oluyor bu) kadroları üretiyorlar diye biliyorum. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@MAERKEK markayı veya modeli eleştirmek için demiyorum ama o tartı doğru ölçmedigini düşünüyorum alüminyum maşalı claris setli bir bisikletin ağırlığı 9.5 kg gelmesi imkansız gibi üzerinde güncelleme yapmadan o yüzden sırf kilosu hafif olarak almayı düşünen arkadaşlar ağırlığını tam öğrenip öyle alsın

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@KarizmatikEmmi

Kadro değiştireceğiniz zaman kadroyu sizden alırım. Nasılsa beş para etmez bir bisiklet ya 250 liraya satarsınız bana artık. ?

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ali Kılıç 35.5
hocam bende de carraro sportive 3 serisinden bir bisiklet var bunun kadrosu da leş,beş para etmez size 250 verebilirim tepe tepe hayrını görebilirsin eheheh :)

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Desert Fox

Olabilir.
Soru 1: En fazla hangi genişlikte lastik takılabilir? Sözgelimi 700×35/700×45 vs.
Soru 2: kadro maşa furç takımı ve sele kelepçesi dahil ağırlığı nedir?

Haa bir de drop out fotosu lâzım.

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tuars07
bence doğru olabilir ağırlığı jant profilleri çok dar onlardan ciddi tasarruf etmiş olabilirler ağırlık konusunda ama keşke sorunsuz olsaydı o jantlar cebimden para çıkmamış olurdu

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
BF okurlarımıza selamlar; arkadaşlar Corelli'nin kendi sitesinde Boolva diye bir serileri var (link) ancak ortada fiyat yok, bilgiler İngilizce yazılmış (tr site istememe rağmen) ayrıca internet üzerinden de modelleri arattığımda düzgün bir sonuca ulaşamadım. Var mı bu durumdan haberdar olan?

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Emre Yönlüer

Benim bildigim en azindan Orbea var. Tamamen Ispanya'da uretiyor.

Karbon kadroyu urettiklerini hic mi hic sanmiyorum. Aluminyum boru uretmekten cok daha karmasik ve spesifik bir teknoloji karbon recine kaliplamak.

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti