Corelli 2019 model bisikletler görücüye çıktı

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591

2019 Model Corelli Bisikletler 17-21 Aralık 2018 tarihinde yapılan 2019 bayiler toplantısı ile görücüye çıktı. Geçen seneden devam eden modeller olduğu gibi 2019 sezonuna özel ilave ve geliştirmeler ile modeller bayilere sunuldu.

Sunulan Corelli bisiklet modellerinin ilk bahara kadar parça parça bayilerin elinde olması bekleniyor.

Elektrik Destekli Corelli Bisikletler

2019 sezon ürünlerinde beklenmeyen hamlelerden bir tanesi elektrik destekli bisikletler oldu. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi elektrikli bisiketler elektrikli scooter tarzında değil, bilinen bisikletlerin elektrikli versiyonu şeklinde tasarlanmış.

Bu bisikletlerin bir kısmı göbekten destekli be bir kısmı ise pedaldan destekli olacak şekilde geliştirilmiş. Farklı kondisyonlarda kişilerle bisikete binmek isteyenler için ideal olduğunu düşündüğümüz modeller. Rahatlıklı 28-30 ortalamaya ulaşabiliyor.

Modelden modele değişmek ile birlikte bazı modellerde ayak ile pedala uygulanan kuvvet yüksek olduğunda elektrik desteği azalarak hem yakıt tasarrufu sağlanıyor hem de sportif anlamda kullanıma izin veriyor.

Corelli Snooplar 2019 da çok Başka

Öncelikle daha önceki senelerde satışı yapılan Corelli Snoop 1 ve 2 serisi devam ediyor. Fakat bu bisikletlerin orta göbek (bottom braket) ve ön arka göbeklerinde yapılan iyileştirmeler gözden kaçmıyor. Bisiketlerde müşterilerden alınan geri dönüşler neticesinde arıza miktarını minimuma indirecek şekilde bir takım değişiklikler gerçekleştirilmiş.

29 er Snoop Bisiketler

Bilindiği üzere Snoop 1 ve 2 serilerinde 20, 24, 26 ve 27,5 jant seçenekleri mevcuttu. Yeni çıkartılan Snoop 3 ve Snoop 4 serilerinde bunlara ilave olarak 29 er modellerinde yer aldığını görüyoruz.
Snoop 3 ve 4 de Ne Gibi Yenilikler var

Corelli Snoop serisi Corelli Bisikletlerin en çok aranan modellerindendir. Öyle olmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Snoop 3 ve Snoop 4 serisi bisikletlerde teknik özelliklet ve 29 er jant seçeneği dışında kadro yapısında da değişiklikler yapılmış. Alın borusu tabir ettiğimiiz (head tube) kalınlaştırılarak daha güçlü bir hale getirilmiş. Aynı zamanda arka çatal boruları da yuvarlak formda değil hidroformed dediğimiz daha dayanıklı bir biçimde üretilmiş. Ayrıca Snoop 3 ve 4 serisinde kullanılan maşalarda 1 ve 2 serisindeki amortisörlere göre daha kalın ve dayanıklıdır. Tüm bunlar bisikletin genel kalitesi noktasında ciddi farklılıklar ortaya koyuyor.

Bir diğer değişiklik ise 4 serisinde kullanılan 8 li ruble. Bu ruble ile birlikte Corelli Snoop serisinde ilk kez 24 vites alternatifi üretilmiş oluyor.

Corelli Snoop 4.3 ve Corelli Snoop 3.4 serileri bu bisikletlerin ilk 29 er modelleri olarak piyasaya çıkıyor. Snoop 4.3 de disk fren ve 24 vites seçeneği sunulurken Snoop 3.4 ise V fren ile 21 vites olarak üretilmiş.

Corelli Trivor 2019 Serisindeki Değişiklikler

Trivor serisi de corelli de en çok talep gören serilerden bir tanesi. 2019 kataloğunda Trivor 3.0 ın yer almadığını görüyoruz. Bununla birlikte Trivor serisinde görsel anlamda ve teknik özelliklerlde de bir takım yeniliklere gidilmiş.
2019 Trivor 1.0 Güzel Değişiklikler var

Trivor 1 ve 3 serisinde en çok eleştriye sebep olan konulardan bir tanesi kullanılan grip shift vites kolarıydı. Bazı kullanıcılar bu kolları özel olarak istesede Nexus tipi vitesler hariç mandallı tip kollar daha çok tercih ediliyor. Trivor 1.0 da Dacron marka mandallı tip fren vites kolları kullanılmış. Vites geçişleri segmenti bisikletlere göre oldukça kararlı ve kısa sürede gerçekleşiyor.

Şehir Tur Bisikletlerine Güzel İlaveler Yapılmış

2019 Corellilerde çamurluklu ve bagajlı tip şehir tur bisiklerine güzel ilaveler yapıldığını görüyoruz. Corelli geçen sene KR serisi yol bisikletlerinde uyguladığı fren vites kablolarının kadro içinden geçmesi konusunu yeni geliştirdiği şehir bisikletlerinde de uygulamış. Şimdi aşağıda yeni 2019 model Corelli şehir tipi bisikletlerden bahsedeceğiz.
Corelli Prestige 28″ Alfine 8 Vites

İsminden de anlaşılacağı üzere corelli prestige bisikletlerde Shimano Alfine Serisi kayışlı tip çekiş sistemi kullanılmıştır. Hidrolik disk frenli bu bisikletin kadro açıları ve kadro biçimi de oldukça şık gözüküyor. Bisiklette kullanılan Continental Aynakol da dikkat çeken özelliklerden 53 cm kadro kullanılan bisiklet Türk Erkeğinin ortalama boyuna uygun olarak üretilmiş. Kadronun içerisinden geçen vites ve fren kabloları da dikkat çekenn detaylar arasında yer alıyor.

Corelli Swan 28″ Nexus 7 Vites Şehir Bisikleti

Nexus 7 li vites seti kullanılan bu bisikletimizde fren sistemi olarak da Nexus roller (göbekten fren) sistemi kullanılmıştır. Arası açık kadro yapısı kolay binilip inilmeyi sağlarken sade beyaz tasarımı da oldukça asil bir görünüm ortaya koymaktadır. Bu bisikletimizin kadro boyu 50 cm olarak tasarlanmış olup bu da bayan kullanımı için uygun bir kadro boyudur. Bu bisiklet modelinde de 2019 da çıkan diğer şehir bisikletleri gibi fren vites kabloları kadro içerisinden geçmektedir. Bisikletimizin elektrik ihtiyacı ise ön tekerde kullanılan dinamolu göbek ile sağlanmaktadır.

Corelli Mystic 28″ V Fren Erkek Şehir Bisikleti

Mystic modelinin en dikkat çeken özelliği kullanılan Shimano Acera çekiş sistemi diyebiliriz. 24 Vites olan bisikletimizin kadro görünümü de oldukça kibar ve estetik duruyor. Bisiklette kullanılan aynakol muhafazası hem farklı bir görünüş ortaya koymuş, hemde bu sayede günlük kıyafetleriniz ile bisiklete binme imkanı sağlıyor. V Fren sistemi ve çekiş sistemi ile oldukça pratik hafif spor şehir modunda bir bisiklet olmuş. Bu bisikletimizde de Corelli Prestige modelinde olduğu gibi 53 cm kadro kullanılmıştır. Çamurlukları bagajı ve aydınlatma sistemi ile hem şehir içi hemde uzun turlarda ideal bir bisiklet modeli diyebiliriz. Biz çok beğendik sizinde beğeneceğinizi umuyoruz. Corelli Mystic bisikletimizin ön teker göbeğinde bulunan dinamolu yapı sayesinde bisiklet aydınlatma için ihtiyaç duyduğu elektriği kendisi üreterek dışarıdan bir enerji kaynağına ihtiyaç duymaz.

Corelli Alize 28″ Bayan Şehir Bisikleti

Corelli Alize bayan şehir bisikleti 24 vites seçeneğine sahip ortası açık kadro modelinde oldukça modern bir şehir bisikleti izlenimi ortaya koyuyor. Tam kapalı zincir muhafazası çekiş sistemi aydınlatması ve 15.100gr ağırlığı ile bayanların tercih edebileceği bir model olmuş. Swan modelinde olduğu gibi Corelli Alizede de 50cm lik bir kadro tercih edilmiş. Bagaj, çamurluk, aydınlatma gibi tüm şehir gereksinimlerini karşılayan bisiklet ağırlığı ile de sınıfında oldukça iddialı bir bisiklet modeli. Bisikletin ön teker göbeğinde kullanılan Shimano marka dinamolu yapı Corelli Alize’nin elektrik ihtiyacını karşılayarak aydınlatma için dışarıdan enerjiye ihtiyaç duymamaktadır.

Kaynak : (link)

Scudo

alper52

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
Kendi sitelerinde bulamadim ama katalog gibi bir şey paylaştılar mı?

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@ahlaksız

Hocam fikirlerinizi özgürce ifade edebilirsiniz ama her konuya muhalafet olmak için konu aramak sizi de yormuyor mu?
Bu soru linkteki konu içinde defalarca sorulmuş ( (link) )

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Afyon35
Muhalefet olmak için konu aramak filan:rolleyes:
Her şeye muhalifim..Niye?Olamaz mıyım?
Benden rahatsız mısınız?
-Bu ahlaksız da her şeye muhalefet..
Sanki çok kötü bir şey yapıyorum..
-Sesi çok çıkıyor bunun..Muhalif bu..
-Ne oldu?
-Sus işte,sus..
-Niye?
-Susta gelişmeyelim,olduğumuz yerde sayalım..!

Suudlar,Cemal Kaşıkçı'yı niye parçalara böldü?
Muhalif olduğu için..

Buradan şunu anla sevgili Samet..Muhalefetin olmadığı bir yerde,gelişme/değişme/ilerleme/aydınlık/refah olmaz..
Sen karanlıktan mı yanasın,aydınlıktan mı?
Bence karanlığı seviyorsun sen..!

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
forumda birisi bu corelli bisikletlerin kaynakları çok kötü yapılmış diyordu.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@jestercat

Benim bir kaç mesajımda bundan bahsetmiştim ama yani benim bir yakınımın corelli bisikleti vardı ve gerçekten kaynakları kötü yapılmıştı bildiğiniz baştan sağma yapılmıştı ama şöyle bir şey var bu yeni bisikletlerin fotoğraflarına baktığımda gayet temiz ve sağlam görünüyor ama şu bir gerçektir ki kadro konusunda pek bilgili bir marka değil ve ARGE çalışması yapmıyorlar ve bu yüzden bisikletleri aynı kompadentli diğer markaların bisikletlerinden ucuz

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Adamlar bütün dünyaya alüminyum satıyorlar. Alüminyum ihracatında Türkiye'de lider firma Korel'in markası Corelli. Ne koysaydı adını meselâ? Firmayı bir araştırıp öyle yorum yazın. 2 yılda iyi yol kat ettiler. Ve bir bisiklet takımına da sponsor oldular. Bisiklet verdiler. Forma yaptırdılar. Bunları bilip de konuşalım. Kadroların tamamı da Türkiye'deki fabrikasında üretiliyor. Daha ne olsun yahu!?

Yol bisikletlerinin ilk edisyonu için 53/42 aynakol nedir yahu? Yapmayın etmeyin diye mail attım. Yukarıdaki konu başlığındaki eleştirileri de ciddiye alıyorlar. 2018 edisyonlarında hatalarını düzelttiler. Gelişime açık bir yapıları var. Desteklemek lâzım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ruhuma hitap eden bir model göremedim. Bir alt grup Arap atlarıyla değerlendirilebilinir

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Ali Kılıç 35.5
Az sakin..
Corelli isminde bir Türk markası..Burada bir gariplik yok mu?
Bu yapılan itirazı/eleştiriyi bile kabul edemiyorsunuz..Demek ki bu bisikletten satın alıp,bu bisiklet şöyle/böyle dersek,bize neler neler dersiniz..
Türk'üm diyorsun,Türkçe konuşuyorsun,Türkçe bir isim bile koymuyorsun ama seni desteklememi istiyorsun..
TREK mesela..Niye TREK?Niye TERELELLİ değil de,TREK?Çünkü TREK'in sahipleri Türk değil..
Bu TERELELLİ ismi,iyi aklıma geldi..Firmanın ismi Corelli yerine,Terelelli olsun:huhuu:

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Isim secimine gelen elestiri gayet yerinde. Corelli, Sedona, Salcano, Kron... Bu bana acemi musteride yabanci marka algisi olusturma cabasi gibi geliyor. Pazarlarda 20 liraya satilan Bandellini marka Italyan gomlegi gibi. Kron gibi ne idugu belirsiz ad yerine Koza olsaydi mesela daha mi kalitesiz olacakti? Adi daha mi cirkin olacakti, kiro isi mi olacakti?

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
İsim seçimi satış stratejisi, pazarlama derslerinde anlatılırdı. Adamlar sonuçta hayır için yapmıyor bu işi.

Ama Corelli yabancı isim bile denilemez ne demek corelli hangi dilde ne anlama geliyor. :D

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
Spotfy da varmış bu arada açtım dinliyorum iyiymiş, :D :D adamlar ismi koyarken bunu düşündüler mi acaba insan ismi olduğuna göre bir anlamı vardır herhalde.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@jestercat
Gözümle on tane gördüm . Çok iyiydi.

@ahlaksız
Canım abim/kardeşim bu firmanın temeline bakacak olursak metal endüstri firması olduğunu görürsün. Korel aliminyum işleme fabrikası var . Bu korel aliminyum firması diyor ki hadi bisiklet olayına girelim aliminyumla içli dışlıyız , işlemesi birleştirmesini biliyoruz , piyasada aliminyum kadro tutuluyor diyor ve bisiklet olayına giriyorlar. Arge-geliştirme vs olaylarını bilmiyorum . Isim konusunda Korel Aliminyum' a atıfta bulunarak sanki Ankara da doğup büyüyen birine Ankaralı demen gibi Korelli diyorlar. Bunu da müşteri yabancıya güveniyor maksadıyla Corelli diye yazıyorlar. Bir varsayım ama güzel.

Kısaca Arkadaşlar , Corelli bisiklet firması Korel Aliminyum tarafından kurulmuştur. Bu yüzden isminin mantığı bu bisiklet firmasının nereden doğduğunu göstermek için ismi Korelli olmuştur . Başında neden K yok mesaj atıp sormak gerek.

celilyafes

Aktif Üye
Tepki
228
İsim
CELİL ALPEREN
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben 2017 yılından beri kullanıyorum ve çok memnunum. Alabileceğim en iyi bisikleti aldım şuan bisiklet alacak olsam yine Corelliden şaşmam. Niye diye soracak olursanız cevap çok basit yerli üretim. Ha öyle yerli diye söylenen bazı firmalar gibi değiller bisikletin kadrosu, gidonu, aynakolu, sele borusu, selesi, gidon boğazı, jant telleri, jant çemberi ve bu yılda gördüğüm kadarıyla trivor 1.0 da vites kolu dacron olmuş vites kolunu da kendileri üretmişler. Daha ne yapsınlar? İsim konusuna gelince de ülkede piyasaya tutunması için yerli isimle kendilerini riske atamazlardı. Yerli isim olarak bi Ümit bisiklet var piyasada en çok tutulan (bildiğim kadarıyla) borabay atlas falan yerli isim olmalarına rağmen tutulmadılar (tutulsada az tutuldu). Yani demem o ki isim evet önemli olabilir bende yerli isim olmasını isterdim fakat millet olarak ön yargılı davrandığımızdan ismi yabancılaştırıyorlar.

( bu arada ilk başlarda bisiklette bazı sıkıntılar yaşamadım değil ama bu sıkıntılar olabilir. Kendi araştırmam, incelemem ve servis desteğiyle bu sıkıntılardan kurtuldum)
DSCI0307.JPG
(bisiklet kilidinin içine su şişesi hoş durmuyor ama etrafı kirletmemek adına şişeyi çöp kovasına kadar böyle taşıdım Kötü görüntü kusura bakmayın :)

krep

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Mosso
Bu kadar şeyi Türkiye'de üretmesine rağmen fiyatları tercih etmemi sağlayacak bir oranda olmadığını düşünüyorum.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üst seviye yol bisikletleri yapsalar da bari biz de faydalansak. En büyük modeli yine Sora setli mi olacak acaba?