Colnago CLX-Specialized Roubaix SL2

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Merhabalar,
Bisikleti değiştirmek istiyorum ve aklımda 2 tane bisiklet var.
Biri hazır olarak İzmir/Doruk bisiklette bulunan Colnago CLX.Üzerinde 105 malzeme var ve fiyat 2600Euro civarı.Bir diğeri ise Specialized Roubaix Sl-2.Fakat bunun sadece kadrosu 5250TL.Aktif pedalda.Siz ne diyorsunuz?Tavsiyeniz hangi yönde olurdu?
Teşekkürler!

Scudo

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
bence specialized çok pahalı sadece kadrosu olum toplicaksanız çok pahalıya mal olacaktır bu yüzden colnagonun daha üst seviye bi modelini almanızı tavsiye ederim internette yaptığım araştırmalarda colnago efsane bir markadır :)

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben aklını bulandırmak istemem ama ben olsam bütün fırsatlarımı kullanıp specialized alırdım.tamamen tercih meselesi.

Tepki
37
Colnago kadroları halen el yapımı olarak İtalya’da, Colnago bisiklet serilerinin ilk 3 giriş modeli muhtemelen Tayvan’dan Giant tarafından üretilmektedir. Karbon CLX modeli ise Tayvan’da üretilmektedir. Bu arada bahsetmiş olduğun Specialized Roubaix ise Merida tarafından üretildiğini sanıyorum
inşaallah kafanı karıştırmadım.

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
Roubaix kadro geometrisi olarak farklı bir yapıya sahip genellikle uzun süren sürüşlerde daha iyi Roubaix serisi 200km ve üzeri olabilir. CLX testlere bakılacak olursak gayet güzel bir bisiklet bana soracak olursanız marka imajı ve estetiği yüzünden Colnago derim.

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

Doruk ÖZTÜRK

Daimi Üye
Tepki
46
Bence iki markayada laf yok şayet roubaix sl2 specinin top modeli zaten fiyatı da ona göre yüksek zaten ama roubaixin geometrisi şerif arkadaşımızın da dediği gibi uzun ve rahat sürüşler isteyenler için ideal ama clx daha alt model yani karşılaştırmak biraz yanlış olur. ama yarış koşan birisi iseniz specinin tarmac modeline bakmanızı öneririm. Yok daha dik oturarak daha rahat sürüş yapmak istiyorum derseniz, colnagoda geometrisine bakılırsa "ACE" modeli ön plana çıkıyor. Ama burda bütçe ön plana çıkar. Bütçede sınır yoksa colnagonun daha üst modellerine bakmanızı öneririm.Böyle isimleri ile ün salmış markaların top modelleri arasında çok fazla fark olmağıdı düşüncesindeyim en azın dan bizim gibi prof. olmayan sporcular için. onun için burda fiyat ve göz zevki ön plana çıkmış oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.Colnago'nun kadrosunun Taywan'da üretilmesi bir dezavantaj mıdır?Kalite olarak bir düşüş söz konusu mu?
Evet,federasyonumuz düzenlediği yol yarışlarına katılıyorum.Colnago'nun görüntüsü ve marka imajı bana daha çekici geliyor.Colnago 105'li set,Specialized'in kadro fiyatına denk.Specialized'e bütçem yetiyor fakat bu sefer otomobil hayalim suya düşecek işin açıkcasını söylemek gerekirse =)
Benim düşüncem Colnago ve başlangıç için bir de Tipo =)
Performans olarak Colnago ve Specialized arasında sizce dağlar kadar fark olacak mıdır ? Şu anda Trek 5000 kullanıyorum.Colnago aldığmda da "iyi ki almışım" demek isterim açıkcası.Yani anlayacağınız gönlüm Colnago'ya biraz daha yakın.
Teşekkürler.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
eğer istediğin oysa tabiki git onu al.kullanıcak olan sensin.şu anda birçok kadro uzakdoğuda üretiliyo.bence kaliteyi düşürmez.üretimin oraya kayması iş gücünün ucuz olmasıdır.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Trek 5000'in kadrosu bana çok büyük.Benim boyum 1.69cm.Trek'in kadrosu ise 56 cm.Benim bacak boyuma göre bineceğim kadro 50-52cm.Gerisini siz düşünün. :)
Sanırım tercihim Colnago olacak.Ama siz yorumlara devam arkadaşlar :)
Farklı bisiklet tavsiyeleride olabilir.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Çok teşekkürler Murat Bey.
Zaten Colnago'yu alırsam üzerindeki 105'i hemen satışa çıkarıp Sram komponente geçmeyi düşünüyorum.CLX 2.0 yeni versiyon mu oluyor?Bi bilginiz var mı?Biraz araştırdım ama kesin bir karara ulaşamadım.Sanırım clx 2009 model.
Clx 2.0'da 2010.

Tepki
37
--------------------------------------------------------------------------------

Zaten Colnago'yu alırsam üzerindeki 105'i hemen satışa çıkarıp Sram komponente geçmeyi düşünüyorum.CLX 2.0 yeni versiyon mu oluyor?Bi bilginiz var mı?Biraz araştırdım ama kesin bir karara ulaşamadım.Sanırım clx 2009 model.
Clx 2.0'da 2010.

açıkçası aralarındaki farkı bilemiyorum yalnız üzerindeki seti satıp sram sete geçme fikri hoş gibi, ama yinede imkan varsa firmadan fark ödeme yolunu seçsen.

emrea

Üye
Tepki
68
Specialized'ın gerek Roubaix serisinde gerekse Tarmac serisinde daha uygun fiyatlı kadroları ve bisikletleri var. TR'de olmasa bile Avrupa'dan 1-2 hafta içerisinde getiriyorlar. Specialized şu anda yol bisikleti dalında sadece Cervelo ile yarışıyor. O yüzden elma ile armutu kıyaslamayın derim.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@emrea

Bu birazcık iddalı olmamış mı :)
Neyse konuya dönelim, cidden hafif bişeyler mi yoksa performanslı bişeyler mi istiyorsun ? Mesela Cervelo S2 hafif değil ama S3 ve R3SL modelleri daha hafifler. Üst modellerin hepsi çok iyi ama çok özel bişeyler istersen Colnago EPS, Look 595, Time VXRS gibi modeller var. Bunların haricinde Tarmac SL3, Giant TCR advanced SL, Cannondale Super Six HiMod, Cervelo R3SL, Scott Addict LTD gibi işini fazlasıyla görebilecek modellerde var. Asıl soru hangisini uygun fiyata alabileceğin olmalı.

• Beğen
Tepkiler: Şerif Şentürk