colnago c50 cross

acumur

Forum Demirbaşı
Kayıt
22 Mart 2006
Mesaj
582
Tepki
565
Şehir
Beşiktaş, İstanbul
arkadaşlar bu bisiklet tam olarak hangi disiplinde kullanılıyor.acaba yollarda kullanım için uygunmudur .harika bir model bayıldım valla.sebat edip alsakmı acab bir tane .sebat edipte diyorum herhalde oldukça güzelde bir fiyatı vardır bunun.fikri olan varsa öğrenmek isterim.altta linki veriyorum c50 cross modelini soruyorum.resim olarak biraz büyük geldi bende küçültme işini beceremedim kusura bakmayınız.
http://www.colnagonews.com/2006/bike/index.html
 
Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mayıs 2005
Mesaj
1.624
Tepki
1.038
Şehir
İstanbul
bu cyclo-cross bisikletidir. 28 inçlik tekeri olan bisikletlerle yapılan özel bir arazş yarışı türüdür cyclo-cross. 3000 metre engelli koşu gibidir biraz. (En azından ona benzetilir.) Cyclo-cross parkurunda genelde bolca çamur, insan yapımı engeller (ufak çitler, saman balyaları, taşlar) ve doğal engeller (çukurlar, tepecikler, bolca çamur). Bisikletler 28 inç tekerlidir. Gidonları ¨Yarış gidonu¨yani drop gidondur. Yarışçılar da genelde yol yarışçılarıdır ama MTB ciler dahil bütün disiplinlerden bisikletçiler bu yarışlara katılırlar. engellerin çoğununun üzerinden bisiklet taşınarak geçilir. Yani bisikleti sık sık sırtınıza alırsınız. Parkur kısadır ve turlar hızlıdır.

Colnago bisikletler genelde pahalı oluyorlar. Ülkemizde Colnago yok değil ama biraz egzotik kaçıyor bence. Alınırsa İstanbulun bozuk yollarında gayet güzel kullanılır.
 
  • Beğen
Tepkiler: tito ve acumur
Yukarı Alt