Çok uğraşılıyor SALCANO ile şu kadronun nesi kötü

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
:boese157: SALCANO ile çok uğraşılıyor şu kadronun nesi kötü yağmur çamur demeden atlamadığım zıplamadığım girmediğim çukur kalmadı 800km yaptım kadrodan çıt sesi dahi gelmiyor...

(link)
(link)
(link)

En iyi bakımı kişinin kendisi yapar forumda SALCANO ya ön yargı yapılacağına bisiklet bakımı nasıl yapılır diye araştırılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Orası gevşek burası dönmüyor, arka aktarıcım jant tellerimi kırdı göbekten ses geliyor vs. gibi sorunların önüne geçmiş oluruz. kendi görüşümdür saygılar...

Scudo

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Konuyu buraya açtım çünkü bisikletimin yeni fotoğraflarınıda koymuş oldum.

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
@tuturuk

:) haklısın onuda yapacam SALCANO yazısını kaldırcam bakalım ne olacak tepkiler.

• Beğen
Tepkiler: koray_can

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Öncelikle bir salcano kullanıcısı değilim ama salcano'nun kaybettiği 2 noktayı gördüğüm ve duyduğum kadarı ile hemen söyleyebilirim ;

1) Servis ağı ve servis kalitesi konusunda insanların birçok şikayetlerini duyuyoruz. Bisiklet satış ve servis noktasının yaşadığı sıkıntı doğrudan bize yansıdığı için burada en büyük görev salcanoya düşüyor.

2) Kadrolarının grafik çalışmalarının zayıflığı. Kadroların üzerine güzel bir fikir örneği olarak isteğe göre xx, xtr, xt veya xtr, xt, x9 veya slx, deore, x7 gibi gibi her model için 3 farklı donanım seçeneği ile piyasaya sürmek güzel bir fikir ama kadroların grafik çalışmalarının iyileştirilmesi lazım. Logo'nun modernleşmesi lazım. Bana göre XC karbon kadrosu güzel bir kadro gibi görünmesine rağmen grafik iyi değil. Diğerleri ona keza.

KinqFriends

Aktif Üye
Tepki
37
@rraiderr
bencede öyle bisiklete bakımını yaparsan bide sen beyenirsen korursan o bisiklet 1 numaradır vesana bişi sorucam bakımı nasıl yapıyorsun anlatırmısın

• Beğen
Tepkiler: Kürşat AKINCI

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Katılıyorum. Bende de Assos-X var. 2006 da almıştım yanlış hatırlamıyorsam. 2000 km yol yaptı denebilir. Zorunlu olarak bir tek orta göbek değişti. Kırıldı o da 5-6 ay önce sayılır. Yani bırakında o kadar olsun.

Kadrosundan memnunum. Öyle gram gram ağırlık hesabı yapmam. Parça değişimine gidiyorum şuanda sıfır hali 14.5kg falandı. Şimdi bitince bakalım kaç olacak ama dediğim gibi ağırlık dert değil. Hatta bir arkadaşın yorumunu çok doğru buluyorum " 10-20 gr parçadan kısacağına o gramları kendin ver daha ucuz olur" diye :)

Bisikletin yenilenmesi bitince bende fotoğraflarını koyacağım.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bisikletiniz hayırlı olsun, güle güle, en güzel günlerde kullanın.

Merak ettim bisikletinizin maşası nasıl, memnun musunuz? Maşayı merak ettim doğrusu. Selamlar

• Beğen

F.Ekin

Üye
Tepki
67
valla hocam bence sen başka marka kadrolara bak trek olsun cube olsun.

Boyanın güzel olması o bisiklet güzel kılmaz

bisikletini güle güle kullan Allah kaza bela vermesin ama bazı gerçekler de değişmez.

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Bisikletin gayet güzel ve bakımlı.Çamurlukların hoşuma gitti.Bende alacağım.Ayrıca bu işler kısmet işi.Alırsın uzun zaman kullanırsın,alırsın ertesi günü bozulur.Burda önemli olan servis ağının iyi olması ve müşteriyi memnun etmesi.Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler...

• Beğen

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
@akifberkant

Maşası düşük seviye bir maşa fena sayılmaz piyasa fiyatı (sıfırının) 90-100 tl gibi birşey. hassasiyeti güzel en ufak çukurda bile çalışıyor çok çukara girdim kaldırımlardan atlayıp zıpladım daha boşluk olmadı iyi gibi :) ama ilerde değiştircem daha iyisi lazım görüntü bakımından da pek yakışmıyor.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
xx'li bisiklet verdikleri yarışçı arkadaşlarımız dahi bazı montaj sorunlarıyla karşılaştı. çoğu kişnin sorununun kaynağı bu. fabrika bu tip bisikletlere yeni. bu da montajı kafalarına göre yapan kişilerin ve daha ne malzeme kullanıldığını bilmeyen servis elemanlarının yüzünden yaşanıyor.

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Sorunlar,sıkıntılar her markada meydana gelebiliyor.

Hiç bir firmayı kötülemeye gerek yok,zaten forumda biraz araştırma yapıldığı zaman,her markada sorunlar olduğu görünüyor.Önemli olan,sorunlardan sonra müşteriyi memnun edebilmek.

Salcano'ya destek vermek lazım.Biraz amatörlük var sanırım,montaj konusunda...Servis kalitesini yükselttiği zaman ve kadro grafiklerini daha albenili yaptıkları zaman,bence Salcano daha çok tercih edilecektir.

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Kürşat AKINCI

Anladığım kadarıyla siz düz yolda kullanıyorsunuz.Bisikletiniz bir Mtb (XC) bisikleti olduğu için yorum yapmak istiyorum.Bisiklet sadece kadrodan ibare değildir.Kompenemtlerı yabana atmamak lazım ıyı bır kadronun üzerinde dıyelımkı full deore veya X5 kompenementler olsun ama kadro açıları; XC yarışlarında ve antremanlarda zorlu tırmanışlarda avantaj sağlaması ve sıngle track gibi teknık inişlerde de aynı durum söz konusu olup kadro geometrisinin çok buyuk faktörü olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.Salcano firması kadroyu kendısının ürettiğini sanmıyorum.Yerlı fırmalar kadro taiwan'da sipariş verip sadece burada kadronun boyası ve kadro makyajı yapılıyor.Salcano nun bundan sonrakı kadro siparşinde yanı 2011 modellerınde kadro geometrisine daha çok dikkat edeceğine emınım.Daha yolun başında çünki:)

• Beğen

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisikletiniz size sorun çıkarmıyorsa onunla anlaşabiliyorsanız o bisiklet iyidir...
tek söyliyeceğim bu... Ama her an bir sorun bir ayarsızlık varsa pes dedirtiyorsa orası da ayrı konu, en başta bisiklet seçimini doğru yapmak sanki bir kere alacakmış gibi alabileceğinizin en iyisini almanız lazım . . .

• Beğen

mustafa gökce

Aktif Üye
Tepki
35
siz belki su anlık bu kadrodan memnun olabilirsiniz ancak bu belli bir süreliktir o süre geldiginde siz kendini kanıtlamıs dünyaca ünlü markalar arasında bir tercih yapmıs olsa idiniz (bütceniz dogrultusunda ) o süre bayagı bi uzaya bilirdi

Sorunda aslında burda kimse salcano markasına kötü bir marka gözü ile bakmıyor sadece ömrü biraz diger kadrolara göre kısa oldugu için pek yanasmıyorlar

yoksa herkesin zevki baskadır bişey diyemessin :)