Çok hoşuma giden kısa bir yazı

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
"O zamanlar bir kurt gördüğümüzde fırsatı kaçırmazdık... Çiftelerimiz boşaldığında yaşlı kurt yerdeydi ve bir yavrusu asla aşamayacağı bir kayanın üzerinde yaralı ayağını sürüklüyordu... Yanına geldiğimizde kurdun gözünde öfkeli yeşil bir ateşin yavaş yavaş söndüğünü gördüm. O zaman anladım ki - ve o günden beri hiç unutmadım - o gözlerde ilk kez rastladığım bir şey vardı ; öyle bir şey ki onu yalnız Kurt ve Dağ biliyordu."

Aldo Leopold

Sonradan çevre ahlakı konusunda bir duayen olan ekoloğun bir yazısından.

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
paylaşım için teşekkürler

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
süper bir yazı.dikkat ediyorum hep güzel şeyler yazıyorsunuz hepsi çok güzel.paylaşımlarınız için çok çok teşekkürler

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
çok güzel bir yazı teşekkürü size karşı bir borç bilirim.
saygılar

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Soner Abi çok güzel. Teşekkür ederim paylaşımınız için.
ATLAS Dergisi yazarlarından Halim DİKER'in Kars dolaylarında 11 Kurt'u konu ettiğini dergide okumuştum. Ve birtanesinin O'nun varlığından haberi vardı. Hatta bazen gözgöze bile geliyorlardı ama Kurt hiç bir etki göstermiyordu. Onun zarar vermeyeceğine ve varlığına alışmıştı. Şuan ki yazınızı okuyunca direkt o geldi aklıma..

Sevgiler...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
cok güzel bir yazı ders cıkarılacak bir baş yapıt desek abartmış olmayız herhalde

• Beğen
Tepkiler: nebileyimulan

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
@ataruh

Sanırım aynı kişi yani Aldo Leopold Kurt ve Dağ arasındaki o ilişkiden fazla etkilenmiş ve üzerine düşünmüş olacakki ardından bir hikayesinde şu cümleyi sarfetmiş,

''Only the mountain has lived long enough to listen objectively to the howl of the wolf'' (sadece dağ gerçekten kurdun uluyuşunu (tarafsızca) dinleyecek kadar çok yaşamıştır gibisinden bir manaya geliyor dilimize çevirince.)

Ben çok severdim bu cümleyi,şimdi bu kısa hikayeyi okuyunca bu bağlantıyı kurdum kafamda ve paylaşayım istedim.Teşekkürler Ataruh.

• Beğen
Tepkiler: nebileyimulan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Evet uzun yaşıyan denizler, gökyüzü, dağlar ve ağaçlar hissedebilir gerçekten doğayı.
Bir kelebeğin üzerinde yaşadığı çınar ağacı hakkında fikri olmaması gibi bizim de ( insanların genelinin ) dünya hakkında doğru düzgün bir algılayışı ve fikri yok maalesef.

İnsan cinsinin dünya üzerinden silinmesi için önümde bir tuş bulunuyor olsaydı şu an bu tuşa basardım.