ÇOK ÇOK ACİL Organ bağışı duyurusudur!

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Kayıt
11 Ocak 2015
Mesaj
689
Tepki
860
Yaş
34
Şehir
Gaziosmanpaşa, İstanbul
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
arkadaşlar gruptan bir arkadaşımızın arkadaşının babası için acilen karaciğer organ nakline ihtiyaç vardır. lütfen önemseyelim. paylaşmak istediğiniz bir ortam, forum varsa bu bilgileri paylaşabilirsiniz. allah yardımcıları olsun. kan grubu uyup da ameliyat ile ilgili bilgi almak için bile arayabilirsiniz. hani kendi sağlığınız ile alakalı ameliyat sonrası neler olacak. bu gibi kuşkuları olanlar kendilerini rahatlatmak için arayabilirler. ondan sonra karar verirsiniz. bilgiler aynen geçiyorum imla-dil bilgisi hatası olabilir:

***
acil..! -
(a ve 0 (sifir) kan gruplarına sahip olanların dikkatine!!!!!!!
karaciğer kanseri teşhisi konulan "babam" için, acilen canlı karaciğer donörü(bağışçısı) arıyorum..karaciğer'inin ((bir parçasini)) vererek, operasyon gerçekleşiyor. kendini sürekli yenileyebilen bir organ olmasından dolayı vericinin karaciğeri doktorların söylediğine göre 2 ay içinde eski boyutlarına ulaşıp eski sağlığına geri dönüyor.en ağir işleri bile bir kaç ay içinde tekrar yapabilecek duruma gelebiliyorsunuz..verici için hayatinin ileri ki dönemleri veya kisa dönemde hastalik riski bulunmamaktadir. (ölüm riski ise trafikte başınıza bir şey gelme olasılığından yüzlerce kat daha düşüktür. üniversitelerin açıklaması % 0.3 oranındadır.) kisa süre içinde uygun bağişçi bulunamaz ise genç yaşta babami kaybedeceğim...
operasyon türkiyenin en donanimli hastanelerinden birinde en profesyonel ekip tarafindan yapilacaktir.
vericinin kalp-şeker-tansiyon vb. hastalıklara sahip olmaması gerekmekte. ayrica, alkol tüketimi de minimum düzeyde olmalı..aşiri kilo problemi olanlar yine ayni şekilde bağişçi olamazlar.
maddi - manevi her türlü destek bağişçiya sağlanacaktir.
allah rizasi için yardimci olacak abilerime kardeşlerime çok rica ediyorum.. geçmiş olsun! demekle hastalık geçmiyor. hayatınızı riske atmadan hayat kurtarabileceğinizi unutmayin..!
ailenizin, sevdiklerinizin veya sizin de bir gün organ bağişina ihtiyaciniz olabileceğini lütfen göz önünde bulundurun.
7/24 bana 0505 710 00 20 'den ulaşabilirsiniz. her türlü bilgiyi telefonda veya yüz yüze verebilirim.
tugay adem
***

allah yardımcıları olsun.
 
  • Beğen
Tepkiler: suat akman
Scudo

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Kayıt
11 Ocak 2015
Mesaj
689
Tepki
860
Yaş
34
Şehir
Gaziosmanpaşa, İstanbul
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
bağış ile ilgili edindiğim yeni bilgiler var arkadaşlar. şöyle ki:

iletişim:
kerem karip
0554 433 6400
tugay adem
0505 710 0020

hastamız tugay bey'in babası şuan için akdeniz üniversitesinde yatılı kalmaktadır. aile olarak marmaris'de oturuyorlar. son zamanlarda durumu kötüleşince organ nakli ihtiyacı artmış ve buna karar kılınmış doktorlar tarafından. fakat en son gelişme(bugün yaşanmış) karaciğerdeki kist daha da ilerlemiş ve organ naklini bile kurtaramayacak hale gelmiş. bu yüzden öncelikle ilk bir ameliyat yapılacak o kistin belirli bir küçüklüğe getirilebilmesi için. lazer ile kist bölgesini yakıp küçülte biliyorlarmış. öncelikle hastaya bu tedavi yöntemi uygulanacak. şayet hastalık olumlu yönde cevap verirse ondan sonra nakili düşünecekler. bu sebepten hasta yakınlarına ivedilikle organ bağışı yapabilecek donör listesi hazırlamalarını istemişler. maalesef bununla da bitmiyor. donör uyumunda yüzde yirmi oranında uyumsuzluk söz konusu. yani donör olmak talebiyle başvuran her yüz kişiden yirmisi ancak tetkikler sonucunda uygun olabiliyormuş. çok düşük bir oran. tugay bey ile konuşmamız sırasında "insanlar kendi sağlıklarından haberdar değiller" gibi bir ibare kullandı. ne demek yani dedim, kendilerine donör olmak için gelen bir vatandaş uygunluk tetkikleri sonucunda kanser başlangıcı olduğunu öğrenmiş. şoke olmuşlar. hem tugay beyler üzülmüş hemde adamcağız şok olmuş. ne kadar çok donör olursa o kadar iyi sonuç alınır. ehemmiyet gösterelim. allah razı olsun. allah onların yardımcısı olsun.
yani kan grubunuzun vs. tutması da çok yeterli değil. saolsunlar ilgili çok ama uygun donörü bir türlü bulamıyoruz diye yakınıyor tugay bey.

bu arada karaciğer nakillerinde kan grubu cinsi tutması yeterli. "0" kan grubu da olur "a" kan grubu da olur. tekrar ediyorum pozitif veya negatif olması önemli değil. böbrek nakli gibi değil yani.

iletişim:
kerem karip
0554 433 6400
tugay adem
0505 710 0020

not: tugay bey sürekli bir koşturmaca içerisinde. telefona cevap veremzse şayet lütfen aramaya devam ediniz. mutlak açacaktır.
 

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Mayıs 2013
Mesaj
715
Tepki
697
Şehir
İstanbul-Maltepe
Bisiklet
Focus
Forumdaki bu konuyu görünce Tugay Beyi aradım, muhtemelen koşuşturma sebebiyle duymamıştı. Sonrasında bana dönüş yaptı.
Son durum aşağıdaki gibidir.

Hastalığın 3. evresi ve karaciğerdeki kistin büyüklüğü yaklaşık 11 cm olduğundan dolayı an itibariyle organ nakli yapılması mümkün değil. Kistin boyunu 6 cm'ye kadar düşürmek için tedaviye başlanıyor. Şayet ki başarılı olurlarsa canlı donörden organ naklini yapacaklar.

En azından 20-25 kişilik bir bağışçı listesi oluşturmaları gerektiği söylenmiş. Her hangi bir aksilik çıkma durumunu da göz önünde bulundurarak 50 kişilik bir donör listesi oluşturmaya çalışıyorlar.

Tedavi konusunda Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve GATA ile de görüşüyorlarmış. Sadece Marmaris bölgesinden değil, Türkiye'nin her yerinde bağışçı arıyorlar.
 
Yukarı Alt