Çocuğumun kobay olmasını istemiyorum

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
18 Ekim günü sağlık bakanlığı yetkilisi tarafından yapılan açıklamada 43 milyon doz H1N1 virüsü (domuz gribi) aşısının İtalyadan sipariş edildiğini, bunun 500 bin adetinin teslim alındığını söyledi.
İlk parti aşılar Ankara’daki hıfzıssıhha laboratuarlarında 5-30 gün süresince test edilip ilk olarak hacı adaylarına daha sonra da ilköğretim öğrencilerine uygulanacakmış…

ABD doktorlar birliği aşının daha test aşamasında olduğu ve yan etkilerinin daha netleşmediği gerekçesiyle aşının ABD genelinde uygulanmasına karşı çıkmış.
(ABD’yi örnek alalım demiyorum ama bir uygulamadır nihayetinde)

Peki nasıl oluyor da böyle bir aşı çıkar çıkmaz 43 milyon doz sipariş ediliyor ve hemen dini vecibelerini gerçekleştirmek için can atan insanların üzerinde uygulanıyor. Veya devletin şefkatli!! ellerine teslim ettiğimiz çocuklarımız üzerinde uygulanmak isteniyor.

BEN ÇOCUĞUMUN KOBAY OLARAK KULLANILMASINI İSTEMİYORUM ve bu uygulamaya tepki göstermek amacıyla çocuklarımın okuduğu okulların yönetimlerine dilekçe vereceğim.

Eylemimi duyurmak için de bu konuyu açtım...
Saygılarımla…

Scudo
Tepki
55
Helal olsun size.Bende kobay olmak istemiyorum.Duyduğuma göre bu aşının yararından çok zararı varmış.

Birde normal grip aşısını okuldada yapıyorlar ama eczanede 27 Tl olan aşı neden okulda ücretsiz ? Bana kalırsa okulda grip aşısı olmayın.Benim ablam eczanede calışıyor.Zararlı olabileceğini söyledi.Ben gidip eczanede olacağım ve bana okulda vurmak isterlerse ben aşı oldum diyeceğim.Herkese iyi günler.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu konuda büyük endişelerim var. Bu virüsün labaratuarda üretildiğine dair önemli iddialar var. Virüsü üretip dünyada panik yaratıp aşı bulduk diye ortaya atılmış ticari acımasız bir oyun görüntüsü var ortada. Korkunç tarafı işin içinde olanların bu aşıyı umdukları gibi pazarlayamamaları sonucunda daha da acımasızlaşabilecekleri. Bende aşıya karşı olanlardanım.

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
herhalde isteyn öğrenciye vurulacakmış zorunlu değilmş ben şahsen olmayı düşünmüyorum

• Beğen
Tepkiler: seda ak

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@halid acar

O zaman neden hacılara zorunlu yaptılar...
Düşünsenize senelerdir sıra bekliyorsunuz, belki de ömrünüz de 1 kez bu şansı yakalamışsınız, tam bu sırada karşınıza bir seçenek geliyor: "Ya aşı belgesi getirin ya da kaydınızı yapmayacağız"

evet yaptırmak zorunda değiliz... Peki biz aynı durumda olsak ne yaparız?

Yaptırmayana "geri kafalı" damgası vurulma ihtimali de var tabii ki... Bir çeşit mahalle baskısı...

Neyse; akl'ı selim ile hareket eden herkesin karşı çıkması gerekiyor bence bu dayatmacı uygulamaya...

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Aşıları olmak zorundayız.

Eğer domuz gribinden korunmak istiyorsanız bu aşıları olmak ve kişisel hijyenimize dikkat edip zorunlu olmadıkça sosyal temaslarımıza dikkat etmeliyiz.
Ellerimizi yıkamak için yanınızda küçük kablarda kaliteli sıvı sabun taşıyıp hatta H1N1 maskeside önümüzdeki günler için tavsiye ederim.

Peki neden bu aşıya bu kadar güveniyorum.

Çünkü bence bu aşı devasal bir kumpasın ilk amacıdır. Bile bile bu mikrop üretildi. Çünkü bile bile bu aşının formülü yıllar öncesinden hazırdı.

Buyrun işte. Yaşasın dolar!!!

Katılın ya da katılmayın, bu kış zor geçecek, özellikle biz acil çalışanları için.:(

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
okullarda grip aşısı yapıldı 1.-8. sınıflara.belkide H1N1 aşısı bu,öğrenciler kobay olarak kullanıldı.zaten aşılar bu ay içinde yapılması bekleniyor.kobay faresi değilim.müdürün zorla bize aşı yaptırmaya hakkı yok.hakkımızı aramalıyız.amerika ve israilin oyunu söylentileri var.olma ihtimali yüksek.

Tepki
9
bizim okulda aşı yapıldı bir arkadaşımız felç oldu allah inşallah çbk iyileştirir kendisini bir arkadaşımızda kolu kafası büyüklüğünde birşey çıktı bende ssorrun yok sadece ağrı dışında kolumda

• Beğen
Tepkiler: nuhcan

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Neyseki bu sene liseye gittiğim için ilköğretimlerle beraber olmadım.Bizim lisede şu anda belli değil.Okul Gebze Endüstri Meslek Lisesi Anadolu Teknik Lisesi

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Dünya sağlık örgütü , dünyanın her yerinden doktor ve bilim adamlarının çalıştığı bir kurumdur.
En büyük sağlık otoritesidir. bu kurumun bir komplo içinde olma ihtimali düşük geliyor bana.

1914 ( sanırım ) ispanyol gribi salgınında ölen insanların sayısı aynı yıllarda yaşanan 1. dünya savaşındakinden daha fazladır.

1400 lü yıllarda veba salgını , avrupa da yaşayan her 4 kişiden birisini öldürmüştür.

Bu gibi tarihi olayları dikkate alınca, komplo teoricilerin eli biraz zayıflıyor bence.
yoksa o tarihlerde olmayan amerika ve israil mi yapmıştı bunları da. :)

Ben aşıyı olacağım.
Ancak , aşı olmayana, olunmasına karşı çıkana, evladına vurdumayan, vurdurmayacağını söyleyen herkese de saygı duyuyor ve katılmasamda hak veriyorum.

umarım bir pandemi ye dönüşmez olay.:(

ciddiyeti tam anlaşılmadı ama, grip virüsü ( en hızlı değişen virüstür kendisi ) bir kaç kez daha şekil değiştirir ve bu çok hızlı yaşanırsa insanlığı tehdit edecek bir hal alabilir ve şu yine filmlerdeki gibi sadece belli alanlara kendini kapatmış çok az insan kurtulabilir bu durumdan.

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Benim 5 yasindaki kizim gecen hafta domuz gribi kapti. Ilk once ates ve diger nezle belirtileri vardi, esim kizimi doktora goturdu ve domuz gribi tanisi konuldu. Ilac olarak TAMIFLU sivi yazdi doktor. Bunlar olurken ben is yerindeydim, esimle telefonan bilgi aliyordum, esim bana kizimin cok kotu durumda oldugunu soyledi. Aksam eve geldim, gozlerime inanamadim, kucucuk kizimin goz cevreleri kipkirmizi olmus, rengi bembeyaz ve dudaklari mosmordu ve salondaki koltukta bos gozlerle bakiyordu. Ben eve geldigimde Tamiflu antibiyotik verileli yaklasik 4 saat olmustu ve sanki ise yaramiyor gibiydi. Cok caresiz hissettik kendimizi, doktoru aradik bunlar normal sentomlar ama atesini devamli takip edin dedi. Evde hemen agiz maskesi takmaya basladik. O gece esim ve kizim ayni odada yatti, ben diger odada cunku cok kolay bulasan bir hastalik, doktor en azindan biriniz daha gec mikrobu kapar, o kisi digerlerine bakar dedi(kacis yok, evde birisi kaparsa herkez kapiyor) O gece kizima iki kere soguk dus yaptirmak zorunda kaldik cunku atesi iki kez 104F ( 40 dereceye) cikti. Sabaha dogru ates 101F'a (38.3C) dustu. Ertesi gun ben ise gittim bende birsey yoktu. Esimde hastaligi kapmamisti.

Aksam eve geldim bende ve esimde belirtiler ortaya cikti ve ucumuzde ayni hastaliktan yataga dustuk. Kizim iki gunde, ben 5 gunde, esim 6 gunde iyilestik. Bu surec icinde hep evdeydik.

Bu virus bildigimiz bir virus degil, ben kizimi cok hastayken gordum ama hicbir onu bu kadar bitkin dusurmemisti.Ben kizimi veya her hangi bir sevdigimi o durumda gormek istemem. Asi-igne ne gerekiyorsa yaptirin ozellikle cocuklara bu is cok ciddi. Dunyada milyonlarca kisi zaten asi oldu,ilk sizler olmayacaksiniz. Bu virus cok tehlikeli, nasil ortaya ciktigini degil, kendinizi ve sevdiklerinizi nasil koruyacaginizi dusunun lutfen. Swine flu veya domuz gribi diye aratin bilgiler bulacaksiniz nette.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Kızınıza ve sizlere acil şifalar dilerim.

Aşının daha yeni üretildiği söyleniyor. Nasıl oluyor da bir çok kişi aşı oldu?

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MuratHan

insanlığın özellikle 3.dünyanın baş düşmanları
bunlar

1-silah sektörleri
2-petrol sektörleri
3-ilaç sektörleri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ozzgurr

büyük geçmiş olsun kızınıza acil şifalar
tekrar tekrar acil şifalar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bumerang

tolga arkadaşıma güveniyorum kendisi sağlık çalışanıdır tolga dostum bizi bilgilendirsin derim gerçi elle temas yasak artı ellerimizi yıkayacağız artı kapalı yerlerden uzak duracağız otobüsler domuz gribi için potansiyel bir araçlarmı artı trenler artı gemiler alışveriş merkezleri marketler yandık yani

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@nuhcan

hassasiyetinizi anlıyorum bumerang arkadaşımız sağlıkçıdır ondan daha teferruatlı bilgileri almak bizim için çok hayırlı olacak artı kalabalık yerler riskli olmaya başladı bir baba olarak tedirginsiniz benim çocuğum yok amma sizin endişenizi aynen benim çocuğumda olsaydı ben de duyardım sizin çocuğunuz benimde çocuğumdur

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@semih özel

Çaresiz kalmadıkça bu aşıyı yaptırmamak lazım. Daha çok yeni bir aşı olduğundan yan etkileri neler olabilir onu bile bilmiyoruz. Ancak tehlike kapımızı çalarsa mecbur kalabiliriz, Allah korusun.

@Ozzgurr

Sayın Özgür büyük geçmiş olsun. Peki siz büyükler ne ilaç kullandınız, şu anda durumunuz nasıl, bu hastalığın belirtileri neler oldu?

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Sarihan

dünyada
1-silah sektörlerinin
2- petrol sektörlerin
3-ilaç sektörlerin

ne haltlar yediklerini iyi araştırmak lazım bu sektörler dünya çapında müthiş karlar elde etmek için her türlü şeytani işleri yapabilirler nitekim kenediyi bu iki sektör ortadan kaldırdı 1-silahcılar - petrolcüler
bunlar dokunulmazdır onlar dünyayı yöneten güçler konumundadır değişen hiç bir şey yoktur günümüzde büyük bankerler amerikan merkez bankasının başlarındakiler amerikan merkez bankasının iki yan kolu ımf ve dünya bankası bilderberg örgütü artı masonlar artı rotschild ailesi ve büyük sermayeli ailelerin menfeatleri ortakdır türkiyeye gelen bilderberg ekonomik örgütün toplantısına iki türk gazeteci alındı resim dahi çektirilmedi adamlar öyle kendilerini gizlemeye çalışıyorlarki ne yapacaklarını bilmiyorsun dünya tarihinde 200 yıldır varolan savaşın finansörleri ve büyük bankerlerin tarihi büyük rotschild ailesinin tarihi yazılmalı bence her iki tarafı hem ingiltereyi hemde fransayı waterlo savaşında finanse etmiş mayer rotschild alman yahudisi
mayer dünyanın parasını kazanırken kimin kazandığı umurunda değildi çok akıllı mayer rotschild kendisi alman yahudisi beş oğlunu banker yaptı ve onları beş ülkeye gönderdi onlarda beş ülkeyi yönetti dünya tarihi baştan yazılmalı rotschild tarihi
komplo teorileri her zaman var olacaktır çünki bu kadar kendini gizlemeye çalışan dünyayı yöneten güçler olduğı vakit halklar onlar için paspas vazifesi görüyor şimdilik

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@kudu

Bu yoruma Teşekkür düğmesi az geldi, bir de yazıyla teşekkür edeyim dedim.

Böyle durumlarda aklıma hep Mel Gibson'ın Komplo Teorisi filmi geliyor. Hani adama paranoyak muamelesi yapıyorlar da söyledikleri en sonunda gerçek çıkıyor.

Lise yıllarında, hatta üniversite yıllarında bile komplo teorilerine hiç kulak asmazdım. İçimden "Deli bunlar, yuh artık" der geçerdim.

Yaş ilerledikçe ben de mi paranoyak olmaya başladım nedir, bilmiyorum. Ama yaşam tecrübesi arttıkça paranoyak olmamak, komplo teorilerine inanmamak elde değil.

Başta BM'ye ve bir çok örgüte güvenim yok. İşte bu kadar...

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Konunun asıl içeriğini değişmeden tekrar Domuz gribi hakkında bende yorumumu yapayım istedim.
Komplo teorileri herzaman var olacaktır, fakat gözümüzün önünde bu kadar devlet aşı öneriyorsa evet burada komplo teorisi yoktur! ve ayrıca aşıda yapılmalıdır. Eğer birilerinin dediği gibi bu bir Amerikan veya başka bir ülkenin yeni numarası niteliğinde birşey olsaydı bunun adı "soykırım" veye "toplu katliyam" olurdu. Açık ve net olduğunu düşünüyorum, eğer bu aşı insan sağlığına zararlı ve tehdit edecek birşeyse neden bütün dünya ülkeleri buna karşı aşıyı öneriyor?..
İyi forumlar.