Coca Cola ve Faydalari!!!

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
Büyük olasilikla az sonra okuyacaginiz bir çok seyi siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler "hadi canim, saçmalik " diyeceklerdir.
Eger öyle oldugunu düsünüyorsaniz, burada anlatilanlara inanmadiysaniz denemesi bir cola parasidir.
Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli
Gelelim COCA COLA ve PEPSI ile ne gibi pratik isler yapabileceginize:

TUVALETI TEMIZLEMEK IÇIN:
Bir kutu kolayi klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela basindaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK IÇIN :
Arabanin tamponunu Coca Cola''ya batirilmis bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktir.

AKÜ KUTUP BASLARINDA ÇAPAGI TEMIZLEMEK IÇIN :
Bir kutu kolayi kutup baslarina dokun ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIS BIR CiVATAYI SÖKMEK IÇIN :
Coca-Colaya batirilmis bir bezi bir kaç dakika pasli civatayi uygulayiniz. Bir kaç dakika sonra rahatlikla dönecek ve çikacaktir.

ELBISENIZDEKI YAG LEKESINI ÇIKARMAK IÇIN :
Bir kutu kolayi lekeli giyeceklerin üstüne bosaltin, deterjani ekleyin ve her zaman yikadiginiz gibi yikayin. Coca-cola yag lekelerinin yok olmasina yardim edecektir.
Ayrica araba ön camlarindaki her türlü kus pisligi yapisan sinekler veya agaçlardan dökülen toz , polen, yapiskan maddelerin cikarilmasi en iyi madde COCA COLA + PEPSI
Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin geriye kalanini içersiniz. Bakin bu da bir fayda. Fayda ise eger???

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanilabilmesinin sebebi?

Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH degeri 3.4 tur. Bu asidi de disleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir. Temizliklerde bu kadar etkili olmasinin sebebi budur. Aslina bakarsaniz
Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyecegi KARBONDIOKSIT içiyoruz. Hani su disari atmak için devamli nefes alip verdigimiz, atmak için ugrastigimiz KARBONDIOKSIT...!

• Beğen
Tepkiler: Banu B. ve gizer
Scudo

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
teşekkürler,
bunların bazılarını duymuştum önceden ,ama bu yazıyı okumam ; zaten çok fazla içmediğim kolayı, artık en aza indireceğim demektir,
sadece yemeklerde bile olsa böyle birşeyi içmek,yararsız oldugu gibide çok zararlı...
su içelim,soda içelim,sıkma portakal suyu içelim, bitki çayları içelim,olmadı soğuk bir limonata içelim,........ ama kola içmeyelim :(

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Soyle bir yanima baktim 4 tane bos kutu var:eek: Hergun iki tane bazen uc tane iciyorum,aliskanlik yaptiginida kimse inkar edemez:mad:

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
evet coca cola hakkında söylenen çok şey var aslında coca colanın herkesden sakladığı formülünü açıklaması için hindistanda bir eylem yapıldı hatta bayada şiddetliydi içinde herşey kimyasal zaten ama insanlar tad alıyor işte içmemek lazım sonuçta zararlı bende içmiyorum bayadır

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
harika bir uyarı yazısı..dediğiniz gibi bu ve buna benzer çok şey duydum bende cola pepsi hakkında..ve bu yazıyı ablama ve kkuzenime defalarca yolladım onlarda tehlikenin farkında ama aynı sigara gibi kötü bir alışkanlık haline gelmiş sabah aç karnına içtikleri bir sıvı..bi gün o mideler delinecek:( ben de uzak duruyorum çokta sevdiğim bir içecek değil hele bu kötü yanlarını duydukça cola yerine canım yurdum ayranını veya limonlu sodayı tercih ediyorum..bence küçük çocuklara en azından satılması yasaklanmalı..ama bizim ülkemizde böyle şeylerin yani insan yaşamının ne önemi varki:(
saygı vede sevgilerimle

• Beğen
Tepkiler: gizer

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
@janus_sea

katılıyorum arkadaşıma, üstelik limonlu soda çok güzel bir içecek,
günde iki bardak kesin içerim,tavsiyede ederim,maden suyu içine biraz limon sıkıp ,bir parçada limon atarak ortaya çıkarabilirsiniz hem :cool:

• Beğen
Tepkiler: gizer

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
çok ilginç :S:S gerçekten ismailağıllı sağol link için

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@nazz
şirinem ozaman istanbul yada antalya buluşmamızda limonlu sodalarımı yudumlarız:)

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
@janus_sea

seni seviyorum ya koca kalpli arkadaşım janus_sea yudumlarıss tabii ;)

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Tüm kolalı, meyveli gazozlardan, hatta hazır satılan meyve sularından uzak durmak gerek.
En güzeli; su, maden suyu (maden sodası değil) ve taze sıkılmış meyve-sebze suları.
Bir de kırmızı şarap (Beyaz değil).

Teşekkürler böCek.

• Beğen
Tepkiler: nazz

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@gizer

dislerime tel taktırdıgımda 3 ay boyunca 1 damla kolayı yasaklamıstı doktorum 2 hafta icmedeikten sonra bir daha da canım istemedi zaten :)

fakat su yonunu bilmiyorum billiyormuydunuz yazın kumsalda voleybol macı yapardık hep kolasına ve genelde kolalar nasıl oluyorsa uzerimize dokulurdu :)
ve cok cabuk esmerlerdik

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
Tüm kolalı, meyveli gazozlardan, hatta hazır satılan meyve sularından uzak durmak gerek.

çok doğru zaten artık çoğu insan fantanın portakal aromalı içeceklerine bile portakal suyu demeye başladı :=)

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben iyice tabii meyva sularına alıştım. Zaten midemden ve bağırsaklarımdan ameliyat oldum ki bu tür asidik şeyler zararlı.

hele hele kivi çilek suyu yaptırıyorum Çemberlitaş'da, mis yahu. Cips bile ağır geliyor artık. Yemiyorum o tür şeyleri. Eskiden cips-kola mı vardı ki?

Su gibi aziz olun arkadaşlar.

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
ben bu güne dek, güneş altında güneş yağı süreceğine bir cola sür, kapkara ol yorumunu duymuştum..
iyi oldu:)

meğer cola oxi action durumu varmş haberimiz yokmuş yahu:):):)

paylaşım için teşekkürler...

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
@cobike

Ben de bir ara kola, havuç suyu ve zeytin yağını karıştırıp kullanmıştım güneşlenirken. Arılarla başım belaya girdi:)

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@gizer

ben de devamlı kakao yağı ve havuç ekstresini karıştırım:):):)
:) çok süper yanık renk oluyor ama doğanın ilgisini çekmek konusunda gizer çok haklısın..bir de cola karıştırsak doğanın dengesi şaşar valla:):):)

insanların yanından çokonat edası ile geçmek bir yana, arı sokmuştu:) çok acı bilirim