CO2 sorusu

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
Merhaba arkadaşlar duyduğum kadarıyla lastiklerin içine co2 basılıyormuş ne işe yarar artıları nelerdir eksisi varmıdır sizlere danışayım dedim cevaplarınızı bekliyorum.

Scudo

Borell

Aktif Üye
Tepki
110
Piyasada (link) var sanirim onlardan bahsediyorsunuz. Bence el pompasi varken cokta gerekli bir urun degil, amerikalilarin pazarlama (tembelliklerinden) kaynaklanan bir urun :) . Artisina, eksisine gelince kullanmadigimdan fazla bilmiyorum, bi fark olacagini sanmam. (link) soru cevap seklinde paylasilmis. Gozume carpan cabuk indigi ve elbette kartus bitince lastik sisirmenin mumkun olmayacagi.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Tubeless lastikleri tamamen inince veya patlayınca ufak pompayla şişiremediğiniz için hızlı gaz çıkışı veren CO2 tüpleri kullanılıyor. Mesela benzincilerdeki havalarda da dibine kadar inmiş lastik resmi olan bir düğme vardır ve bastığınız zaman direkt hava basmaya başlar. Aynı hesap ikisi de...

Niye CO2 dersek: Üretimi ucuz, sıvılaştırılarak depolanması kolay ve diğer gazlara göre daha yaygın bulunuyor (tesislerde falan yan ürün olarak çok çıkıyor).

• Beğen
Tepkiler: BULUT ÇELİK