CNN'de Pedicab Haberi (İngilizce)

Konu, 'Pedikep Bisikletler' kısmında Fatih Buzgan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.241
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Arkadaşlar, bizden her alanda ileri olan diğer devletler elbette Pedicab'i de bizden çok önce keşfettiler.Yıllardır da kullanıyorlar. Fakat onların da şehir yöneticileri, bu eşsiz aracın değerini bilmiyor. Yine de CNN'i tebrik etmek lazım, bunu haberlerine taşıdığı için.
  İçerik İngilizce olduğu için, çevirisini de yapayım;

  New York'un sıkıntılı trafiğinde bu koca bisikletler de sayıca artınca şikayetler başlamış. Kontrol dışı büyüme görülmüş (ne güzel!) :)Yerel yönetici, pedicab'lerin ayrıcalıklı olmaması gerektiğini söylüyor.

  Müşteriler memnun, çünkü o berbat trafikte beklemeden istedikleri yerlere ulaşıyorlar, değişik bir yolculuk tecrübesi yaşıyorlar, üstelik havadar araç ile :cool:

  Bazı araba sürücüleri, pedicab sürücülerinin umursamaz olduklarından yakınıyorlar. Onlar da trafiği yavaşlatıyor diyorlar. Burada da eğitim şart diyoruz.

  Yalnız ne kadar organize adamlar ki, haklarında şikayet ve haber çıktığı anda bütün pedicab sürücüleri Broadway'de toplanıp protesto ediyorlar. Halkı yanlış yönlendirmeyin, Bizim için trafiği boğuyorlar diyorlar, asıl biz trafiği açıyoruz, kurtarıyoruz, Bu bize hakarettir.Pedicab bir çözümdür diyorlar.


  http://www.youtube.com/watch?v=fy9ZEcMaJJ4

  Sokakları ne kadar temiz, düzenli ve pedicab ve bisiklet dolu değil mi?
  Darısı bizim başımıza :rolleyes: