Circles & Cycles - PEKİN'DE TÜRK RESSAMA ALTIN MADALYA

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında mehmetbaris87 tarafından paylaşıldı.

 1. mehmetbaris87

  mehmetbaris87 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  228
  Beğeniler:
  189
  Şehir:
  Beşiktaş, İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  PEKİN'DE TÜRK RESSAMA ALTIN MADALYA
  Pekin Olimpiyatları'nda 'Circles&Cycles' adlı eseriyle altın madalya kazanan Türk ressam Elif Çimen, resimdeki başarısını olimpiyatlarda tescil etmenin onurunu yaşıyor.

  Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yardımcı doçent olarak görev yapan Elif Çimen, Pekin Olimpiyatları'nda 'Circles & Cycles' (Tekerlekler ve Halkalar) isimli tablosu ile altın madalya kazandı.

  2008 Pekin Olimpiyatları Güzel Sanatlar Organizasyon Komitesi 80 ülkeden katılan 300 sanatçı arasında Çimen'in eserini altın madalyaya layok gördü.

  Pekin Kültür Sarayı'nda düzenlenen ödül töreninde, altın madalya ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge'un imzaladığı sertifikayı alan Çimen, görev yaptığı Balıkesir'e döndü.

  Çimen, altın madalya getiren eserin oluşumu konusunda da şu bilgileri verdi:
  ''Daha önce Çin'e gitmemiştim, fakat Çin'de son dönemde araç fiyatlarının ucuzlaması sonucu bisiklet kullanımının azalması ve otomobillerin hava kirliliğine yol açmasından esinlenerek, hem sporu hem de sosyalliği, çevreciliği, ekonomikliği temsil eden bisikleti işledim. Tuval üzerine akralik çalışmamda, sokakta park eden araçlar yerine park eden bisikletleri çizdim. Bisikletlerin tekerlekleri de olimpiyadın halkalarını ve renklerini temsil ediyor. Resmimi tamamladıktan sonra organizasyona gönderdim.''
  Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ödül aldığını bildiren Çimen'in Pekin'e gidiş-dönüş uçak biletlerinin karşılanması sayesinde ödülünü almaya gidebildi.
  Elif Çimen'in ''Circles & Cycles'' isimli eseri, eylül ayı sonuna kadar Pekin'de Kültür Sarayı'nda ve Yasak Şehir'de sergilenecek.

  Kaynak:HaberTurk
   
  Murat Çiftci ve Spec bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-25_19-39-23.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
7441720-cycling-fra-dauphineghsdghsfg.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
upload_2017-2-6_15-28-11.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...