Çin’in Google’ından Akıllı Bisiklet

Konu, 'Bisikletle İlgili Teknolojik Gelişmeler' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.868
  Beğeniler:
  4.910
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Çin’in Google’ından Akıllı Bisiklet


  [​IMG]

  Markalar, tanındıkları ürün ve hizmet skalasının dışına çıkarak yeni ürünler üretmeye başladı.Çin’in Google’ı olarak bilinen Baidu ‘da bu kervana geç olmadan katılmayı başardı.

  Geçtiğimiz haftalarda buna benzer gelişmelerin Amazon ve Leitz markalarındaki yansımalarını sizlerle paylaşmıştık. Çin’in google’ı olarak nam salmış olan Baidu da Amazon ve Leitz gibi markaların yöntemine ayak uydurarak akıllı bisiklet üretti.

  Google’ın akıllı ve giyilebilir teknolojiler konusundaki atağından feyz alan Baidu , kendi ülkesi dışında herkes tarafından tanınmasa da ürettikleri akıllı bisikletle dünya çapında konuşulmayı hak ediyor. Hizmet verdiği bölge nüfusuyla da bağlantılı olarak milyara yakın kullanıcıya sahip olan Baidu , yerel bazda küresel markalarla mücadelesini sürdürüyor.

  Baidu’nun bu atağının altında aslında 2 sebep yatıyor. İlk sebep Çin’de uygulanan ticaret kanunları ve Baidu’nun arama motoru konusunda bölgesinde tekeli elinde bulundurması. İkinci sebep ise Çin’de yaşayan vatandaşların alışkanlıkları.

  Bilindiği üzere Çin’de yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu ulaşımlarını bisikletle gerçekleştiriyor. Bu noktada alışıla gelmiş bisikletleri bir kenara bıraktırmak isteyen Baidu, sağlıkuygulamaları ile hem sağlıklarını kontrol edebilecekleri hem son teknoloji görünümlü ve yetenekli hem de giderek artan obezite sorununa dikkat çeken bir bisikleti yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

  Baidu ‘nun modern çağın akıllı bisikleti olarak nitelendirdiği bu bisiklet önümüzdeki birkaç ay içerisinde kullanıcıları buluşacak ancak şimdiden bisiklet kullanılırken telefonunuzu ve tabletinizi şarj edebilmesi, üzerinde navigasyon bulunması gibi özellikleri ile ilgi odağı olmuş durumda.

  KAYNAK
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-3-58.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2016-10-18_10-15-4.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
IMG20150818130625.jpg
şikayetimden ayrı olarak ortaya çıkan bi zımbırtı. benim rahatsızlığım sağ omzumda oluşan ağrıydı. rahatsızlığımın değişik bi ismi vardı da unuttum. baya değişik bişeydi doktor söylediği gibi...