Çıldırtan caddebostan marina bisiklet yolu

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar dikkatimi çeken canımı sıkan bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Caddebostandaki marinanın orada kıyıdaki bisiklet yolunu bilirsiniz. Bugün bu sıcakta o yol beni çıldırttı. Tamam bisiklet yolu yapılmış ona kimsenin birşey dediği yok fakat yolda paket taşlar o kadar girintili çıkıntılıki. ayrıca 1 metrede bir paket taşın arasına farklı taş koymuşlar ondan ona geçerken zaten zıp zıp gidilen yolda iyicene zıplıyorsunuz. Bunların dışında 4 metreye bir yola konulan benimde anlam veremediğim plastik kasisler :boese157: hadi normal yol tarafına koyunda bisilet yoluna neden kasis anlamış değilim.
bahsettiğim yer mevki olarak;
http://www.haberistanbul.org/haberimaj/haberresim/892_istanbula-10-yeni-marina-geliyor.jpg

velhasıl bundan sonra marina tarafındaki bisiklet yolunu kullanmadan caddeden devam etmek benim boynumun borcu oldu
:)

sizinde dikkatini çektimi bu sıkıntılı yol acaba?

• Beğen
Tepkiler: sedat_slave
Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bisiklet yolu OLAN güzergahlarda bisikletlerin caddeye inmeleri kanunen yasaktır.Yanlış bir davranış sergileyip ileride ceza makbuzu ile yeni bir konu oluşturmamanız dileğiyle,bol pedallar.

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
@Ahsen Okyay

kesinlikle katılıyorum.yol yaptık demek için yapılmış.kenarlardan kaçmak mümkün değil çünkü marine tarafına arabalar park ediyor.ve karşıdan sürekli araba geliyor o yolda.
ben ordu evinin karşısından direkt bağlanıyorum kalamışa.
cezaya katılamıyorum çünkü o yol gerçekten berbat ve fenarbahçeye inerken bile bisiklet şeridinin üzeri araç dolu,vede utanmışlar galiba bisiklet şeridine ispark koymayı :S
yakında o çizgi kalkar ispark işgal eder orayı.

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@Barış TURAN

bu güzel hatırlatma için teşekkürler.öyle bişey olacağını zannetmiyorum ama caddede de yine kaldırımı kullanırım zannediyorum. o bölge için cadde kenarındaki kaldırım bisiklet yolundan daha rahat...

@sedat_slave

üsküdar çiçekçi tarafından geliyorum o semtide fazla bilmediğim için ya caddeden ya da bu yoldan gitmek gerekiyor. birkaç kez daha gideyimde sağdan soldan kaçabilecek kısa güzel bir yol bulurum sanırımS:

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
(link)

Bir güzel hatırlatma daha,forumda kaldırımdan gittiği için(Manisadaydı sanırım) 66 lira ceza yiyen bir arkadaşımız vardı.Bunu da göz önünde bulundurmalısın bence.İstanbulmuş.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Caddebostan'a marina ne zaman yapıldı? Kalamış marina mı demek istediniz?

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@muratcolakoglu

bilmiyorum ki Murat dediğin yerde olabilir yakınsalar birbirine. o tarafları pek bilmem öğrenmek için çıkmıştım caddebostan tarafında büyük bir yat limanı. muhtemelen dediğin yerdir;)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@Barış TURAN

abi felaket tellalı gibisin:) bu gidişle o dandik yola talim ettireceksin beni:)

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Valla ozaman sabiha gökçene giderken bisiklet yolunu kullanalım :) açıkcası bn yoldan gidiyorum bisiklet yolundan gidersem lastiğim patlar.marinadada arada yola çıkıyorum.Herhalde o 66 tl ceza yiyen arkadaş gines rekorlar kitabına girer.Türkiyede ilk trafik cezası yiyen bisikletçi diye.Cezayı ilk önce kırmızı ışıkta geçen şöförlere yazsınlar.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Ahsen Okyay
Bisiklet yolu olmayan yerlerde size caddeye indiğinizde söylenen şoförlere verilecek ''66 lira ver kaldırımdan gideyim'' cevabının müthiş bir kanıtı bence.

• Beğen
Tepkiler: sedat_slave

Abdulkadir ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
74
Bi kac defa gectim oradan bisiklettımle gercekten can sıkıcı bi yol
İşin kötü yanı 90 km yol yaptım cok sıcaktı bitkin halde cekılmedı
işin iyi yanı kasıslerden gecerken soldakı ufak bosluklardan citlere degmeden gecmeyı basarabıldım:)

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Barış TURAN

Pardon ama şimdi Caddebostan-Tuzla arasında, yol/tur/mtb bisikletle araba yolundan gitmek yasak mı? Çünkü o arada komple (sözde) bisiklet yolu var... (insanların işgali altında...)

Bu sizin bahsettiğiniz, Avrupada gördüğümüz, araç yolunun üzerinde, çizgiyle bisiklete tahsis edilmiş olan bisiklet yolu olmasın sakın...

Ayrıca bisiklet için Trafik kanununun (hatırladığım kadarıyla) 100. maddesinde "yolun sağ tarafınını kullanmak ve geçiş üstünlüğünü diğer araçlara vermek şartıyla şehir içi ve şehir dışı araç yolunu kullanablir" diye yazıyor...

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
göstermelik veyahut değil,iş kanun uygulayıcıyla karşı karşıya kalındığında,polis cezayı keserken ''memur bey tamam bisiklet yolu olan bir bölgede araç yolunun sağ şeridini kullanıyorum ama bisiklet yolu göstermelik o yüzden lütfen ceza kesmeyin'' demek biraz tuhaf kaçmaz mı?Memurun insiyatifine kalır ceza uygulayıp uygulamamak.

Tepki
34
Bu muhabbete şunuda ekleyelim,Kurbağalıdereden Modaya giden yol ,üzerinde her türlü araç trafiği oluşmaya başladı artık,akşamları millet araba ile oraya girer oldular,motor ile dolaşanları demiyorum bile.Yerler kırık bira şişeleri ile dolu bence kasten yapılıyor bunlar. Ayrıca güya Kadıköy Belediyesi yukarıdan Moda tarafından sahile doğru Koco'nun oradan sarı çizgi ile ayırmış,üzerine bisiklet yolu diye ,üstü araçlar ile kaplı,oradaki değnekçiye soruyorum kim koydu bunları ,bilmiyorum abi diyor. Ayrıca Moda -Kadıköy arasındada bisiklet yolu yapmışlar ,dinleyen,uyan kim? Kalamışta yaptılar nerede ise arabalar park edecek.Uygulama var ,doğru ama bunun sonrasını kolacan eden yok. Bence burada bizlere düşen görev ,zira bu iş sonuçta bizlerin emniyetini ilgilendiriyor bu yollara park edenleri bir yerlerde fotoları ile belgelemek. Yoksa burada uzun uzun yazışıp,dertleşip dururuz.
Kazasız ,belasız güzel sürüşler tüm bisiklet severlere..

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Barış TURAN

İşte şu "insiyatif" dednilen şey varya... Ucu o kadar açık ki...

Gelişmiş bir ülkede veya toplumda, insiyatif denen mevzu yok kadar az olmalı... Herşey kural ve kanunlarla net bir şekilde çizilmeli ki, ben bir vatandaş olarak ne yaparsam ceza yerim, ne yaparsam rahat yaşarım bileyim...

Beline silah takmış, 1 sene polislik eğitimi almış bir lise mezunu beni istediği gibi parmağında oynatamamalı...

"hadi bu seferlik devam et" gibi bir mevzuyu kaldıramıyorum...

Eğer suçluysam cezamı öderim ama değilsem keyfine göre hareket edip beni aşağılama hakkı olamaz...

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN