Çıkarız Çıkarız Olmadı İtekleriz (Rize_8.Gün)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

 1. KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  SALına SALına Gezmek Ne Güzel!


  Merhaba Pedal Dostları,

  Biliyorum dünden beri yayla fotoğraflarının tadı damağınızda kaldı. Acaba bugün bizleri neler bekliyor biz de en az sizin kadar meraklıyız.

  Sabahın 6.30‘unda Serkan beni dürterek “kalk hacım kalk” diye uyandırıyor. Aman Allah’ım bu hayra alamet değil tur boyunca yani tam yedi gündür bağır çağır zorla uyandırdığım turdaşım ilk defa beni uyandırıyor. Açıyorum gözlerimi ne oldu diyerek.

  - Hadi kalk da kahvaltıya gidelim, ben acıktım.
  - Saat kaç?
  - 6.30
  - Aman Serkan ya bugün bisikelt de sürmeyeceğiz bırak da az daha yatalım.
  - Kalk kalk ben acıktım.
  - Ya offf az bi sus bi dur.
  - Kızım ben 4.30`da kalktım 5’te kalktım zor durdum bu saate kadar hadi kalk.
  - İyi be, iyi be.
  - Pokut’a kahvaltıya gidelim hazırlan da.
  - Ohoo yüzünü yıka, lensini tak derken.
  - Yaw hadi çabuk, aynan nerde ben yardım edeyim sana.
  - Serkan ne bu acele? Ne haltlar karıştırıyorsun sen?

  Yüzümü yıkıyor, dünyayı daha parlak ve net görebilmek adına da lenslerimi takıyorum. Üzerimi giyindikten sonra gece girmeye korktuğumuz orman içindeki patikadan Pokut’a doğru ilerliyoruz.

  Patika o kadar muhteşem ki fotoğraf çeke çeke ilerliyoruz. Hotele vardığımızda trekking grubunun ayrılmak üzere olduğunu görüyoruz. Serkan’ın sancısı şimdi anlaşıldı. Onlar gitmeden önce yetişmek istiyormuş. Yorumsuz!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Sal Yaylasına bakış,
  [​IMG]

  Dikkatli bakın, uzaklardaki evler Amlakit Yaylası,
  [​IMG]

  Hoşça kalın dostça kalın uğurlamalarından sonra bari biz de burada kahvaltı yapalım diyoruz. Kahvaltıda neler var diyoruz. Başlıyorlar saymaya peynir, zeytin, muhlama, reçel... Tamam tamam yeterli çay da var değil mi? Evet cevabının ardından sofranın kurulması için balkon kısmına geçiyoruz. İnanılmaz güzel bir manzara var. Oturup keyfini çıkaralım bari diyoruz. Amma ve lakin sabahın erken saatine rağmen yakıcılığı olağanüstü düzeyde. Güneşe yakın olmak böyle bir şey olsa gerek. Açım karnına olmaz demeyen Serkan tüttürüyor bir sigara. Ben de hem dumandan hem de güneşten bunalıp içeri kaçıyorum. Peşime Serkan da geliyor ve kahvaltıyı içeride yapıyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bizim dünkü ufaklık yine buralarda. Pişt Yunus n’aber diyorum hiç pas vermiyor. Kendini bugün iyice aşmış. Dünkü emzik çıkartılıp bir kenara fırlatılmış, ayakkabılar da öyle. Yine köpekle oynuyor. Girdi kulubenin içine çıkmıyor sıpa. Bu çocuktaki cesaret ve kendine güven bizi oldukça sarstı. Demek neymiş? Kendine güvenen sağlıklı nesiller için ufakken bu şekilde eğitiyormuşuz ama çaktırmadan. Şunu yap, bunu yapma hayır evet diye bağırmadan.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Artık hesabımızı ödeyip yavaştan kalkalım diyoruz.

  - Abi hesabı alabilir miyiz?
  - Tabi hemen. 40 lira.
  - Hık mık 40 mı? Kişi başı yani 20 lira mı?
  - Evet

  Kaşlarımı çatıp Serkana bakarken titrek ellerim cüzdana gidiyor. İçimden de geçmiş olsun diyorum. İşte memleketimin en genel hali. Ama suç kesinlikle bizde. Şimdiye kadar gittiğimiz her yerde 10 liradan kahvaltı almıştık. Burada da öyledir, en fazla ne kadar olabilir ki deyip masaya oturursan adamı böyle öperler işte. Şimdiye kadar yaptığımız kahvaltılardan daha fakir bir sofra olmasına rağmen şu verdiğimiz paraya öyle bir acıdık ki içimize oturdu. Olan keyfimiz de kaçtı. Hani değse bir şey değil de kesinlikle değmez. Sanki bana Ankara’nın en güzel cafelerinde brunch verdiler. Neyse yapılacak bir şey yok. Aldığımız dersle birlikte bize boynu bükük gitmek düşer.

  Hotelin balkonundan yeni tecrübelerimizle ayrılıken bir şey çarpıyor gözümüze. Zımpara taşı. Serkan’ın çakısı yanındaymış. Hemen denemeye koyuluyoruz. Hani dün gece domuz, ayı gelmedi belki bu gece kahramanlık yapacağımız tutar. :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Pokut’tan manzaralar,

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Fotoğraf çeke çeke çadırımızın yanına doğru ilerliyoruz. Of bugün erken de kalktık akşama kadar nasıl vakit geçireceğimizi inanın bilmiyoruz. Bu yaylada ne yazık ki yapacak bir şey yok. Karşıda Amlakit, yan yoldan ilerlersek Hazindak yaylası var. Bisikletlerle Hazindak’a gitmeyi gözümüz yemiyor. Amlakit’e yürüyelim desek orayı da zaten gördük. Meraklısı için söyleyim ormanın içindeki patikalardan Amlakit’e ulaşmak 6-7 saati buluyormuş.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Hiç bu kadar büyük ve güzel bir mantar görmüş müydünüz?
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kantaron çiçeği birçok şey için faydalı. Yağını yaralarınıza sürerseniz kolayca iyileştirebiliyor mesela. Ben gidip biraz kantaron çiçeği topluyorum ve güneşte kurutmak için seriyorum. Serkan da son sigarasını yakıyor bu biterse ne yapacağım ben diye düşünerek.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Bunlar ağaç kurtları için yapılmış özel kapanlar. İçinde kokulu bir poşet asılı. Bu kokuya kanıp gelen kurtları yakalamak için asılıyor. Bu ağaç kurtlarının ormanı yok etme şekli şöyle; önce bir ağaca musallat oluyorlar. Ağacın suyunu çekerek besleniyorlar. Daha sonra yumurtalarını da buraya bırakıyorlar. Hepsi birden beslenmeye başlıyor ve ağaç zamanla tamamen kuruyor. Sonra yandaki ağaca atlıyorlar. Bu şekilde tüm ormanı talan edebilecek kadar zararlı bir canlı. Önceden Türkiye’de bu tarz kurtların olmadığı Bulgaristan’dan gelen tomruklarla ormanlara yayıldığı söylentisi yine her zamanki gibi Türklerin paranoyasını tetikliyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Dün akşam üzeri iki kız Sal yaylasındaki tepeye çıkmıştı telefon edebilmek için. Orada çekiyor madem haydi biz de gidelim diyoruz. Telleri açınca bir sürü mesaj ve cevapsız arama mesajı geliyor. Mesajların biri de Dask yarışındaki partnerimden. Orta parkurda 6. olmuşuz. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Dereceye giremedik bari 4. olalım diye beklerken 6.lık haberi beni çok da mutlu etmedi açıkcası. Önce aile bireyleri sonra arkadaşlar derken baya bir muhabbet ediyoruz. Ama canımız yine sıkılmaya başlıyor. O sırada Sefer Amca yaklaşıyor yanımıza. Ben telefonda olduğum için Serkan çoktan başlamış muhabbete. Serkan kafayı nikotine fena halde takmış durumda. Amcama burada sigara bulabilir miyiz diye sormuş. Amcam da bulursun demiş. Nereden diyince bende diye yanıtlamış. Telefonu kapattığımda Serkan’ın parlayan gözlerini görünce bana bu açıklamaları yapıyor. Sefer Memişoğlu ile birlikte Sal Yaylasındaki evine doğru yol alırken konu mesleklerimizden, nereden geldiğimizden falan açılıyor. Serkan elektrik teknisyeniyim deyince amcam sorunlu bir su motoru olduğunu elektriğinden anlayıp anlamayacağını soruyor. Serkan da çok iyi niyetli yardımsever bir çocuktur hemen bakalım diyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. #2
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Amcamın evinin önüne vardığımızda Sefer Amcanın eşi ile tanışıyoruz. Kısa bir selamlaşmanın ardından erkekler aşağıdaki eve motora bakmaya gidiyor, ben de teyzemle beraber muhabbet ediyorum. Şehirden yayladan hayatlarımızdan bahsediyoruz kısaca sonra muhabbet çat diye kesiliyor. Bu arada ocağa çay koymayı da ihmal etmiyoruz. Saat öğle vaktini çoktan geçti. Bu arada telefonumu şarj etmek için içerideki prize bağlamak için müsade istiyorum. Gölgedeyiz ama hava çok sıcak. Başımdaki yemeniyi ıslatıp yeniden doluyorum. Bu biraz da olsa beni rahatlatıyor. Teyzem bir ara “sen burada otur oldu mu, ben bir namaz kılıp geleyim” diyor ve içeri geçiyor. Ben tabi rahatsız oluyorum ister istemez. Sanki içeri girip kurcalayacak mıyım diye alınıyorum.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Çay çoktan demini aldı ama Serkanlar halen ortada yok. İçimden teyzem bir çay verse de içsem diyorum ama bunu dile getiremiyorum. Dirseklerim dizlerimde başımı destekliyorum, muhabbet de etmediğimizden başımı tutmakta zorlanıyorum. Kimi zaman daldığımda başım ellerimin arasından kurtuluyor ve gözlerimi açıyorum. Serkanlar gelse de muhabbet etsek diye beklemekten sıkıldım.

  Uzunca bir süre sonra Serkanlar geliyor oh çok şükür nerede kaldınız dedim. Serkan’a bir kez daha aferin Bardakları hazırlıyoruz. Patikadan birileri daha geliyor. Tabureleri çekip oturuyoruz. Siniye kraker, bisküvü eklemeyi de ihmal etmiyoruz. Oh be uykum açıldı nihayet.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Sefer Amca karşıdaki eski yayla evini göstererek hikayesini anlatıyor ve bizi gezdiriyor. Sefer Amcanın dedesi Necati Memişoğlu Erzurum kongresinde aktif görev almış. Meclisteki Erzurum Kongresi fotoğrafında kendisini görmek de mümkünmüş. Bu eski evde kongre öncesinde toplanmışlar ve kararlar alındıktan sonra dağları aşarak Kaçkarlar üzerinden Erzurum tarafına geçmişler. Biz bu dağları iki göl göreceğiz, zirvelere zevk için tırmanacağız diye ahlayıp vahlarken atalarımız gıkını çıkarmadan kim bilir ne kadar malzemeyle vatanı kurtarmak için yollara düşmüş. Öyle üzerlerinde gore-tex yağmurluklar, botlar da yoktu. Anlatılanları şöyle bir gözümde canlandırınca gözlerim doluyor da neyseki güneş gözlüğünden çok da belli olmuyor.
  [​IMG]

  İşte evin içinden birkaç fotoğraf;
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Necati Memişoğlu’nun torunu Sefer Memişoğlu,
  [​IMG]

  Çaylarımızı içip muhabbet ettikten sonra fotoğraf çekeceğiz diyerek oradan ayrılıyoruz. Bulutların üzerindeki günbatımını kaçırmak istemiyorum. Daha günbatımına çok var ama olsun biraz da Sal Yaylası’nın tepesinde vakit geçiririz diyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Fotoğraflara dalmışken dün gece Sal Macera’da muhabbet ettiğimiz sahibi Hatice Teyze geliyor. Kızları da yanında. Bu sefer de onlarla muhabbete dalıyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Acıktığımızı fark edince yanımızdaki ton balığına eşlik edecek bir şeyler bulmak için tekrar Sal Yaylasına iniyoruz. Hatice teyzelerin otele gidip biraz salatalık, domates, ekmek alıyoruz. Serkan bu manzara da içilmez mi be diyerek ik de bira alıyor ben ise meyve suyundan yana tercih yapıyorum.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tekrar tepeye çıktığımızda günbatımının başlamak üzere olduğunu görüyorum. Koşarak gidip tripodu kuruyorum. Kendimizi çektikten sonra güzel birkaç poz için pusuya yatıyorum. Acıktık mı hem de çok ama durun şimdi şu fotoğrafları halletmem lazım, uğraşamayacağım yemekle falan. Serkan beni beklerken sıkılınca sofrayı hazırlamaya karar veriyor. Hani derler ya ne yediğiniz değil nerede kiminle yediğiniz önemli diye. Aynen öyle bir yer. Kankalar iyi hoş da şurada sevgilim olsaydı da birlikte izleseydik demekten alamıyoruz kendimizi. Öyle romantik bir atmosfer var. Biz iki sap iç çekip efkarlanmaktan başka bir şey yapmıyoruz. İki lokma alıp ağzıma atıyorum ama gözüm manzarada, kimi zaman ağzımı tutturamayıp çatalı batırıyorum dudağıma.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. #3
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Dakikalarca izlememize rağmen doyamadık, keşke daha geç batsaydı güneş. İşte bu dedim beni buraya getiren şey buydu. Bu muhteşem ana şahit olabildiğim için gerçekten çok mutluyum. Öyle sis her yeri basmayacak da bu anı yakalayacaksınız. Her zaman denk gelen bir şey değil bu yaşanan. Binlerce kez şükürler olsun ki bu güzel fotoğrafları çekebildim ve sizlerle paylaşabildim.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Akşam mutlaka çay içmeye bekleriz diyen Hatice Ablaları rahatsız ediyoruz. Sefer Amca ve bir aile daha gelmiş. Bu sefer daha kalabalık bri şekilde muhabbet ediyoruz. Oh be biz artık sıkılmıştık Serkanla birbirimizi görmekten. Değişik insanlar iyi oluyor, ki zaten çok seviyoruz yerlilerle muhabbet etmeyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Saat 10’a gelirken müsade isteyip kalkıyoruz. Bu sefer akıllılık edip gündüzden bir sürü odun topladık. Sefer Amca da bize biraz odun vermişti. Böylece güzel bir ateş yakmanın tadına vardık. Ateşi görünce Serkan ah uleyn ah yine ateşte sucuk çevirmek nasip olmadı. Ama gör bak seneye yapacağız hacım diye serzenişte bulunuyor. Keyfimiz yerinde şarkılar, türküler eşliğinde ateşin yanında oturuyoruz. İyice harlandıktan sonra büyük kütükleri içine atıyoruz. Bu sabaha kadar yanar bizi de yabani hayvanlardan korur.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Gece nasıl huzurla uyuduğumu anlatmam mümkün değil. Hiç ses yok. Tek ses sessizliğin sesi ha bir de arada Serkan’ın nefesi. Neyse buna da şükür en azından horlamıyor. Yarın görüşmek dileğiyle hoşça kalın efendim. Bakalım yine neler gelecek başımıza? :)

  Tur Bilgileri

  31 Temmuz 2010 Cumartesi

  Bisiklete binmedik ki ne bilgisi vereyim? Pokut ve Sal yaylaları arasında dolandık durduk, vakit geçirdik bir şekilde işte. :)
   
 4. mete ışık

  mete ışık Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  40
  Şehir:
  BİLECİK
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Sadece bisiklet değil yoga yada yatkınsınız heralde .Esneklik süper.Her zamanki gibi fotolar güzel payleşım için tskr.
   
  KevSerSeri ve krankmili bunu beğendi.
 5. Deniz K.

  Deniz K. Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  204
  Beğeniler:
  86
  Şehir:
  Isparta
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Oturduğumuz yerde bize güzel anlar yaşatıyorsunuz,çok teşekkürler.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 6. SerkanNamazcı

  SerkanNamazcı Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.637
  Beğeniler:
  1.744
  Şehir:
  Giresun/Görele
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Tek kelime ilen bittimmmmmm!!!
  Yine muhteşemsiniz
  Teşekkürler emek ve paylaşım için.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 7. serdar-c

  serdar-c Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  23
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Tur ve resimler harika, basindan beri keyifle takip ediyorum. paylastiginiz icin sonsuz tesekkurler.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 8. #8
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Tek mutlulugum ve motivasyonum bu mesajlar ve takip ettiginizi bilmek. Sekiz saat boyunca araliksiz yazi yazip fotograf secmek, link almak, duzenlemek inanin cilginlik. Baska bir sey degil! :)
   
  serdar-c, SerkanNamazcı ve Berk KIRNALI bunu beğendi.
 9. Berk KIRNALI

  Berk KIRNALI Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2011
  Mesajlar:
  148
  Beğeniler:
  57
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Yine mükemme fotoğraflar.Hayran kaldım.Bulutlardan yüksekde olduğunuz fotoğraflar harika.Kahvaltıya biraz faza ödemiş olabilirsiniz ama ben o manzarada o doğanın içinde kahvaltı yapabilmek için çok daha fazla verebilirim.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 10. cagri aktas

  cagri aktas Yeni Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  18
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Resimler harika özellikle günbatımı resimleri muhteşem...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 11. cagri aktas

  cagri aktas Yeni Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  18
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Rica etsem msn yoluyla veya facebook yoluyla günbatımı resimlerini yollar mısınız ?
  Yüksek çözünürlük'te almak istediğim için bu seçenekleri sundum

  İyi akşamlar...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 12. Samet Horasan

  Samet Horasan Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  132
  Beğeniler:
  81
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Bulutlu resimlere aşık olamamk elde değil... Muhteşem... Burayı göremek isterim..
  Selametle..:)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 13. #13
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Ne manzarasi? Bildiginiz iceride oturduk. Golge olup da balkon kisminda olsaydik belki farkli dusunurduk hahaha :D
   
 14. #14
  KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Hepsini yollamam mumkun degil. En begendiginiz iki tanenin linkini ve e-mail adresinizi yazarsaniz yollayabilirim tabi bilgisayarinizdan baska bir yerde kullanmamak kaydiyla. :)
   
 15. Berk KIRNALI

  Berk KIRNALI Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2011
  Mesajlar:
  148
  Beğeniler:
  57
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Olsun ya bende acayip özendirici etki yarattın sen bu sene olmaz da seneye rize taraflarında böyle birşey düşünüyorum bu konuda senden yardım alabilirim hatta nerelere gidilir nerden gidilir nerede kalınır v.s :)
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 16. Ayhan Cihangir

  Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2011
  Mesajlar:
  281
  Beğeniler:
  277
  Şehir:
  Kütahya
  Seviye:
  Vay arkadaş bu neyaaaaaa :D Ölmeden bizde görürmüyüz ki şöyle yerleri :) Fotolar için teşekkürler. Allah sağlık versin. Takipteyiiiiiz...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 17. M.Sami

  M.Sami Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Haziran 2010
  Mesajlar:
  510
  Beğeniler:
  122
  Şehir:
  konya
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Tek kelime ile Süper... yani ne kadar güzel yerler oralar ole bazen cok sıkılıyorum bu şehirden bu insanlardan ya sıkılmak deilde insan deişiklik istiyor emeginize saglık bende tattım o duyguları teşekkur ederiz...:)selametle
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 18. mehmet_svm

  mehmet_svm Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  625
  Beğeniler:
  443
  Şehir:
  İstanbul/Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Gezilerinizi dikkatle takip ediyorum, acaba sonraki günü ne zaman yayınlar diye heyecanla bekliyorum, Baştan sona okudum, fotoğraflar ve anlatım harika, en beğendiğim yer Pokut Yaylası, hatta bayıldım diyebilirim, bulutların üstünde yaşamak güzel olsa gerek. İnşallah Pokut yaylasında manzaraya karşı bir çay keyfi yaparım, bu güzellikleri bize yansıttığınız için çok teşekkür ederim. Ellerinize ayaklarınaza sağlık...
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 19. SerkanNamazcı

  SerkanNamazcı Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.637
  Beğeniler:
  1.744
  Şehir:
  Giresun/Görele
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Kevser hanım , yaylalarda yabani hayvanlarla kurt , çakal , özellikle ayı gibi şeyle karşı karşıya kaldığınızda korunma yönteminiz varmıydı? Ras gele mi gidiyorsunuz o bölgelerde ayı tehlikesi olması lazım.
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 20. Mertcan Yılmaz

  Mertcan Yılmaz Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  14
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Harika fotolar :D Oralarda olasım geldi
   
  KevSerSeri bunu beğendi.