Çift lastik takımı kullanmak (dişli-dişsiz)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Aryel tarafından paylaşıldı.

 1. Aryel

  Aryel Demirat Jokeyi

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  24 Haziran 2015
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  143
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Burak Boztepe
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Selam arkadaşlar. Merida dağ bisikletim var. Şu an için yol bisikleti alcak bütçem de kullanabileceğim imkanım da yok. Bir süre iş yerine (gidiş geliş 19 km) bisikletimle gidip gelerek kondisyon yapmaya çalışacağım. Bisikletimi seviyorum ve dağa gezmeye çıktığımda da, günlük kullanım ve uzun yolda da kullanabilmeliyim diye kendime bir çift schwalbe marathon 1.50 genişliğinde lastik sipariş ettim. Şimdi size soracağım konunun özüne geleyim :) Arka için rubleli ve her iki teker içinde rotorları üzerinde bir set daha hazırlayıp bir sette 2.10 dağ lastiklerimi diğer sette ise 1.50 lastiğimi kullanma gibi bir düşüncem var. Pratik olacağını düşünüyorum. Siz ne dersiniz ? Bu şekilde bir kullanım yapan varmı aranızda. Son olarak da bisikletimde alexrims jant takımı mevcut. Bu jant takımıyla şu an için sorunum yok. Malum jant takımlarının fiyatları da baya yüksek. Aynısından internette bulamadım. Ya örmem gerekcek yada ördürmem. Bu konuda nasıl bir seçim, marka veya izlemem gereken bir yol önerirsiniz ?

  Hepinize vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder, bayramınızı da en içten dileklerimle kutlarım :)
   
 2. S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.551
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Benzer durumu yaz/kış sürüşü için düşünüyordum bir zamanlar. Bir sete çivili lastikler, diğer sete ise normalde kullandığım modelleri takacaktım. Ama iş uygulamaya gelince, çift sete ayıracak parayı gereksiz görüp girişmedim böyle bir işe. Harcanacak daha öncelikli malzemelerim vardı hep.

  Marathon lastikleri patlamaya daha dayanıklı hale getirmek belki işi çözebilir (belki zaten dayanıklıdır da; bilmiyorum). Önce yeni lastiklerinizi takıp bir yol tutuşunu deneyin bence. Bakarsınız arazi şartlarında da memnun kalıp, çift set seçeneğinden vazgeçersiniz belki...
   
 3. #3
  Aryel

  Aryel Demirat Jokeyi

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  24 Haziran 2015
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  143
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Burak Boztepe
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  cevabınız için teşekkür ederim. benim marathon lastikler dağda kullanılmaz gibi duruyo ama bakalım :) @Serden Us